Co vyřadit z jídelníčku při kojení?

jitkav1984
28. únor 2018

Zdravím,nenašla jsem zde kategorii kojení,tak to zkouším tady.Chtěla bych vědět,co vyřadit z jídelníčku při kojení?Děkuji

ishumisz
28. únor 2018

Nedoporucuji se jahody, nadymava zelenina, cerstve pecivo a nekdy mlecne vyrobky. Ja jsem v porodnici snedla celou misku jahod ze zahradky mych rodicu, ktere mi prinesli. 😀 Ale budes to muset vyzkouset, ja mohla jist vsechno.

ttm
Autor odpověď smazal
Zobraz
karlajasmine
28. únor 2018

preventivne bych nic nevyrazovala, akorat se tim budes stresovat. Kdyby melo miminko z neceho problem, tak to vypozorujes.

bekyc
28. únor 2018

Já bych třeba preventivně nejedla zelí a luštěniny 😁 to jsem ani nezkoušela. Ale nám dělalo problém hodně věcí, například pečivo, česnek, mlíko...

olga_
28. únor 2018

Preventivně vyřazovat je opravdu zbytečné. Mrkni sem, to je obecně ke kojení velmi dobrý zdroj:
https://www.mamila.sk/pre-matky/dojcenie-a/strava/

karlajasmine
28. únor 2018

ja jsem zatim jedla i lusteniny, jahody, zeli.. vsechno naprosto v pohode..

luj89
28. únor 2018

Jak pisou holky, neni potreba se jakkoliv omezovat preventivne. Nekterym detem nedela dobre fenykl, vigantol, cerstve jeste teple pecivo, lusteniny, mléčné výrobky... Dceri vadi cibule, tu nemela rada uz v briaku a posilala ji zase ven 😀

priefi
28. únor 2018

@jitkav1984 alergizujici a nadymave potraviny 👍

olga_
28. únor 2018

@priefi Jenže přesně toto je strašně individuální...

ivuska1986
28. únor 2018

Ahojky, myslim, ze kazdemu mimcu vado neco jineho. Nam vadila cibule a platkove sýry

priefi
28. únor 2018

@olga_ ono je otazka, ve ktere fazi kojeni zakladatelka je, pokud sestinedeli, tak je lepsi mit sestrici dietu.... samozrejme je otazka treba u mleka a vyrobku z nej... ja je jedla ve velkem, protoze vapnik a syn je na mleko alergicky... dokud nezkusi, nezjisti. Samozrejme tim myslim potraviny, ktere obsahuji hodne histaminu (jahody, rajcata, cokolada, tropicke ovoce aj) a pak silne nadymave jako je zeli, lusteniny atd. Na netu je spousta seznamu, co jist a co nejist. Je spousty pohledu, jak ke.kojeni pristupovat. Je jen na zakladatelce, co si vybere... a preji ji, aby mela to stesti a mela zdrave mimco bez alergii, protoze ackoli to hodne maminkam nedochazi, mit naprosto zdravoucke dite a bez alergii je nejvetsi dar

olga_
28. únor 2018

@priefi Souhlasím s tím, že je potřeba sledovat reakce a být schopná si zpětně okamžitě odvodit, co vadí. U nás nadělala např. v osmém měsíci paseku jemně perlivá voda. Smažené bych taky např. neriskovala a syrovou zeleninu po kilech bych do sebe rovněž necpala. Prostě všeho s mírou a sledovat reakce...

priefi
1. bře 2018

@olga_ problem reakci je ten,.ze muzou byt rychleji,.ale i pomaleji, takze nekdy je tezke vysledovat 😉 no... smazene v sestinedeli urcite ne 😉 to souhlasim... jak jsem psala,.setrici dieta a pozor na histaminova a nadymava jidla. Nas mrnous ma treba alergi na mleko, vejce, brambory a banany.... u mleka a vajec jsem podezreni v dobe, kdy byl jen kojeny, u brambor se osypaval az pri prikrmech a u bananu zvracel jak divy.

hanih
1. bře 2018

Já jsem ze začátku vynechala nadýmavá jídla. Pak jsem se k nim postupně vracela a sledovala, co to dělá. Jinak u nás bylo velký průšvih cukroví - dcera je říjnová, takže Vánoce byly v jejích cca dva a půl měsících. Měla hrozné bolení bříška, proplakala půlku noci. Takže cukroví jsem se pak už ani nedotkla...

luj89
1. bře 2018

@olga_
@priefi proc ne smazena jidla?

kata267
1. bře 2018

Ja kojim 4mesic a nejim cerstve pecivo, jidla na cibuli a cilene nejim nadymava jidla zeli, lusteniny, hrasek atd, a citrusy...taky mi rikala mudr.ze bych nemela jist tolik mlecnych vyrobku ale na to kaslu uz ted mi prijde ze si nemam co dat 😀 ono stejne kdyz ma mimco sklony k boleni briska tak se tomu nevyhnete, kolikrat mala rve a ani.nevim co sem.snedla ze ji to vadi....znam I maminy ktery skoncily na sucharech a vode..hmm jaky ma to mliko pak asi vyzivovou hodnotu ze...

priefi
1. bře 2018

@luj89 proc v sestinedeli pri kojeni nejist smazene? Jako vazne? 😂

karlajasmine
1. bře 2018

tak ja jsem mela v sestinedeli rizek a v pohode :D proc by se nemelo jist smazene?? bramboraky jsem taky jedla. Jediny, po cem mymu synovi strasne boli brisko, je med, nemuzu nic s medem, ani do caje.. nevim, jestli na med nebude mit alergii :(

olga_
1. bře 2018

@luj89 Protože to opravdu někomu může zadělat na několik krušných nocí - já je obecně nejím moc, ale ségra na to teda dojela luxusně. Tady je vidět opět, jak je to brutálně individuální a jak si to každý musí odzkoušet sám a jak nemá smysl v tomto ohledu cokoli paušalizovat. Univerzální seznam prostě neexistuje - viz všechny úvodní příspěvky. Pokud se pouštíme do detailů, už se zákonitě rozcházíme a co někoho rozsměje k pláči, druhého u toho při vzpomínce zamrazí. Tak asi tolik k tomuto tématu jako celku. 😎

olga_
1. bře 2018

@karlajasmine Viz můj příspěvek výše, mě by zase rozesmál ten med, takže asi tak 😉.

luj89
1. bře 2018

@priefi Rada jsem vas pobavila, ale vazne jsem to nikdy neslysela a tudiz ani nedodrzovala. Ja tedy jedla vse a pak vynechala to co vadilo, coz je cibule a kvetak. Priste prosim bez vysmechu...

olga_
1. bře 2018

@luj89 Teď vidím, že ten můj příspěvek jsem omylem směřovala na tebe, patřil samozřejmě @priefi a kopíruju proto znovu, aby si to přečetla.
Protože to opravdu někomu může zadělat na několik krušných nocí - já je obecně nejím moc, ale ségra na to teda dojela luxusně. Tady je vidět opět, jak je to brutálně individuální a jak si to každý musí odzkoušet sám a jak nemá smysl v tomto ohledu cokoli paušalizovat. Univerzální seznam prostě neexistuje - viz všechny úvodní příspěvky. Pokud se pouštíme do detailů, už se zákonitě rozcházíme a co někoho rozsměje k pláči, druhého u toho při vzpomínce zamrazí. Tak asi tolik k tomuto tématu jako celku. 😎

karlajasmine
1. bře 2018

@olga_ Jj, ten med vubec nechapu.. chudak strasne trpi, kdyz si dam cokoli s medem, v zivote by me to nenapadlo a je to pekne otravny takhle v zimni sezone, kdyz clovek dostane rymu a ani si nemuze dat med do caje :(

verinikki
1. bře 2018

Já jedla vše a sledovala reakce - bolení bříška nebo osypky...byli jsme v pohodě.

priefi
1. bře 2018

@olga_ med je casty alegen, ale jak jsi psala, nekomu neco vadi, nekomu zase ne

@luj89 neber to jako vysmech 😉 nemyslela jsem to jako vysmech... smazene je obvykle na oleji, takze hodne mastne, mimi muze mit zazivaci potize. Napr.takovy rizek, obal je obvykle z vejce, ktere je opet casty alergen. Mi treba uz v porodnici dali doporuceni jist na zaklade setrici diety, takze zadne smazene a spol. Ale jak psala olga, nektere mimi ma obri problemy, nektere ne.

priefi
1. bře 2018

@olga_ ja prece vim, ze smazene ne, spise me prekvapilo, ze nektere maminky se ladujou smazenym do alleluja a pak se divi, ze mimi place bolesti 😉 To nebylo ve stylu, ze se ma jist, ale ze me prekvapilo, ze to nekdo ji v sestinedeli 😉 takze jsi ve vysledku prispevek adresovala spravne 😉

priefi
1. bře 2018

@karlajasmine a ktery med pouzivas? Kvetovy nebo lesni? Kvetovy je hodne bohaty na alergeny, lesni alergici zvladaji lepe 😉

karlajasmine
1. bře 2018

@priefi domaci.. netusim, jestli je kvetovy nebo lesni, ale dik za tip, to je dobre vedet 🙂

priefi
1. bře 2018

@karlajasmine ono domaci se pozna tak, ze svetly je kvetovy, tmavy lesni (je trochu pozdeji nez kvetovy).

jitkav1984
autor
1. bře 2018

Moc děkuji za nazory.Je pravda,že každé dítě je individuální.Budu muset zkoušet😊