Cvičení Vojtovou metodou, vaše názory a zkušenosti

msunny
8. pro 2006

Ahoj maminky. Ráda bych znala váš názor a popřípadě i zkušenosti s touto metodou cvičení.

lukza
2. srp 2010

holky k zoubkum Lukymu se tam asi taky něco děle vše kousá je neklidný natírám gelem a možná o trošičku je to lepší nejvíc se uklidní u kousátka když je schlazené tak to je spokojený do téé doby než se teda zase oteplí slintá jak buldok ale zatím žádny nevylezl jak dlouho trvá než aspon troška vykoukne.? 😲

pacesova
2. srp 2010

Ahoj holky,tak my jich máme již pět. Ale je šikula, já to poznám spíš podle kakání. Jinak máme docela probléma, a když leze zoubek, tak to jde samo. Zkouším přidat nutrilon do jídelníčku - tak jsme včera zvládli 30,ale čaj tahá lépe. Dáváte některá ještě mlíčko?My přestali před 14 dny kojit, už mne jen kousal tesáka. K CVIČENÍ- já si nejsem jistá na boku při tak zvaném ždímání, když má skrčené nožičky. To mne trápí - tam právě není jasně vidět, zda maká.Bod na zadečku vůbec ještě nemáme.

lilin
2. srp 2010

@pacesova jaké ždímání??? my máme teda taky cvik na boku a mačkám u toho tři body.. na pravou jendu stranu to docela jde ale na druhou je to horor.. nedrží, sune se mi dopředu a přepadává na bříško...
@lukza hele myslím si že je to dost individuální.. mě každej říkal že tak za tři dny měli zub venku... já jsem ji ten první hypnotizovala asi měsíc, druhý vylezl za týden a ten třetí asi za tři nedělě... rostou ji hrozně pomalu mi připadá a ještě se tak jakoby zase zpátky schová a povykoukne a pak zase zaleze... nevim... vylezl ji dole a pak ji napuchla dásen vedle a tense nejak zasekl a zatím ji vylezli oba nahoře... tak ti nevim jak to se zoubkama má být

pacesova
2. srp 2010

lilin-jak ti to popsat???Je na boku, mačkám bod u lopatky dlaní a pokrčené nožky držím druhou rukou,tam aktivuji prsty bod na kolínkách. A on má reagovat, tak že se opře o ručičku a zdvihne hlavu a podívá se dolů, což se neděje. Spíš ji zase zakloní jako vždy.
S těmi zoubky, nám roste páté a také pomalu a s těma čtyřma- začal křoupat, děs.cvíču zdar

monnaa
2. srp 2010

@lukza - tak my máme 7 zúbkov, prvý vyšiel keď mal Peťko 4,5 mesiaca a to trvalo asi mesiac čo vychádzal, bol celkovo nervózny, strašne slintal , do pusy si vopchal celú pastičku, všetko hrýzol.... a hlavne mal také zdurené ďasienko. Keď som tam už videla biele zo zúbku ešte neprerezané, tak to bolo dobré znamenie, lebo tak za 2-3 dni potom zúbok vyšiel. Vraví sa, že po každom zúbku spraví dieťa nejaký pokrok v motorike, ale u nás to moc neplatí, to by sme museli pri našich 7. zuboch už asi behať s preskakovaním prekážok 😀 ...prajem veľa trpezlivosti !

lilin
2. srp 2010

@pacesova aha... tak my vlastně máme docílit toho samého akorát trochu jiné body.... lopatka a kyčel a rameno a taky nic moc..(.bod na kolínkách ani ještě neznáme.)... je hooodně znát že pravá strana je no tom lepší
@monnaa a to je moc velká škoda že to tak není ... to by se ty naši drobečci měli fajn kdyby jsme cvičili jen do pár zoubku a pak by bylo všechno v pořádku... krásná představa....

monnaa
2. srp 2010

@lilin @pacesova - cvik na boku máme aj my, po konzultácii v Olomouci a po pobyte v ten Dun. Lužnej teraz poznám celkovo asi 6-7 variácií ako sa dá cvičiť, každá z nich má niečo do seba...v podstate skoro vždy tlačím bod na lopatke , občas bod na kyčli a na kolienku. Tú variantu čo opisuje @pacesova nám ukazovali v Olomouci . Inak ak dieťa slabo reaguje, má sa trošku akoby prevaliť na spodnú ručičku , alebo aj potiahnuť vrchné ramienko nadol .

mima22
2. srp 2010

ahojte,prosim vas neviete aka je toto skratka CK a LD ?
to kazal neurolog ze ma doktorka zobrat amlej na to krv.
napiste mi

monnaa
2. srp 2010

@mima22 - CK- kreatínkináza, LD- laktátdehydrogenáza, ide o svalové enzýmy, vyšetruje sa to preto, aby sa vylúčilo poškodenie svalov ako príčina zaostávania v motorike. Som taká múdra, lebo aj nám to vyšetrovali dávnejšie.

monnaa
2. srp 2010

@mima22 - a čo malá, už sa rozchodila?

mima22
2. srp 2010

@monnaa a to co zistia s tych yvsledkov ?mala uz aj zacala sama pekne chodit a zas aj prestala.boji sa asi alebo neviemco uz.
jej vyberali mandle a neurolog povedal ze z toho mohla byt vstrese tak ze preto.
a vam co zistili z tych vysledkov?
ked sme boli na kontrole v marci tak nam napisaldo papierov ze je na urovni 3 a 4 trim. to co je?
diky

lilin
3. srp 2010

@monnaa jj ramínko tlačíme dolu...ale teda na jedné straně mám fakt co dělat abych ji udržela
@mima22 to jsou vývojová období děcek... rozdělená zhruba po dvou tech měsících života... takže když mě napíšou že malá je urovní přechodu prvního a druhého trim. tak to vlstně znamená že je vývojově na třetím čtvrtém měsící... zhruba... tak nějak to je... určo se tu najde někdo kdo toho bude vědět víc a líp 🙂

sisipetka
3. srp 2010

ahojky kocky,
prisla som vas pozdravit a popriat vela sil a energie do cviceni 😉

@mima22 - to je uroven medzi 12-13 mesiacom zivota dietatka. Kazdy trimeon trva 3 mesiace (vlastne ako trimester). Takze teraz uz mozete byt vyvojovo na cca 15 mesiacov i viac, a to rychlo dobehnete ved Natalka je sikovnicek 😉

My sme vcera boli opat na kontrole v dunajskej luznej a dr. nas pochvalila, ze pekne napredujeme a sme zdravucki, pricom budeme mat 8.mesiacov a zatial len cuvame, davame sa na 4 a sediet este nemozeme, nakolko ma Christianko slabsi chrbatik a aby sa mu nevyvinula kifoza (klinove stavce). Ale nie je to nic vazne....nastastie sa malemu paci byt na brusku a nepyta sa sediet. cvicit uz nebudeme, ale chodime na plavanie a na jesen pokracujeme v dojceneckej gymnastika.
Inac mi dr.hovorila, ze nie je podstatne, kedy polezieme a pod. - dolezite je, aby sme ho do nicoho netlacili a on si ten vyvoj prejde sam. Taktiez nepodporujeme v sedeni, v stati a chodeni.....nech sa potrapi a mal by to zvladnut.
Posielame vsetkym detickam uslintane pusinky, zatial sme bezzubi 😀

susanne5
3. srp 2010

ahojte, tak aj ja sa pripojim k tym zubkom, aj ked to nie je hlavne tema, vcera sa malemu objavili prve spodne.. zatial tam ma iba take ciarocky ale je velmi zlaty hlavne si to stale masiruje prstikmi. inak celkom dobre to znasa spinka v pohode, len menej papa.
a k cviceniu,... konecne cvicime po chorobe, preonacujujem ho na cvicenie hned to prebudeni a je to skvele odcvicime a mame to .
prajem nam vsetkym vela vytrvalosti do dalsich cviceni.

lukza
3. srp 2010

Ahojky holky tak zoubek stále nenalezen ale je to boj sním a tedka se mě ještě drobeček osypal a jde vydět že ho to svědí jen tedka nevím zda to je špenátem co jsme zkusily baštit a nebo něčím co jsem já snědla a šlo to do MM jen doufám že to brzo přejde .dnešní noc šílená jen 4hod spánku chtěl být furt na rukách jinak poplakával brouček.

Holky mě Luky jak měl pauzu stím cvičením tak u toho tak stašně pláče že mě docházejí uplně síly do cvičení rve mě to srde a mám pocit že mu tím ublížuji ach jo já už chci slyšet tu větu že nemusíme cvičit

@susanne5 gratuluji k zoubku

petul.a
3. srp 2010

@lukza - vydrž 😉 Já jsem tu kouzelnou větu "necvičte už vojtovku" slyšela nedávno, k tomu pochvalu, jak je Barunka šikovná, a stálo to za to!!! 😉 A k tomu osypání - po špenátu by to být nemělo, ten nebývá alergenní, proto se dává mezi prvními příkrmy. Takže spíš něco u tebe. Teď je sezóna rybízu apod., neměla jsi něco takového?

pacesova
3. srp 2010

lukza-nejprve ke špenátu-sestřenka ho dala malému taky a měli ten stejný problém,takže bych to nepodcenila. Ty zoubky Vám nezávidím, malý to zvládá celkem dobře.Co se týče cvičení-mám úplně stejné myšlenky a vím, že je to špatně,on to ze mne cítí a bojkotuje to.Hale, domluvíme se tak, že na ně prostě skočíme s přesvědčením, že až nám špunti začnou chodit,budeme na sebe pyšné a oni nám to vrátí, protože nám dají zabrat a my zhubneme do modelek-platí????????????Já to mám o to horší, že každé cvičení ještě musím hlídat i toho druhého raubíře, který teď tak zlobí, že ho prostě samotného nemohu nechat.
petul.a-velká gratulace a popavte za balonkem.

sisi27
3. srp 2010

lukza - úplně tě chápu, jsme na tom úplně stejně, jak jsme dlouho s nemocí necvičily je to teď hrůza. Gelík jsem také koupila, ale zatím nějak nepomáhá, stále jsme protivný a nechceme spát 😒 . Jsem zvědavá, jak dlouho nás ten první zoubek potrápí.
Pacesova - přesně jak píšeš, ty mrňousové to z nás cítí a o to snažší to pak mají, když nás zkouší přeprat. U nás se mu to v jednom cviku daří velmi dobře 😠
Holky nestrašte, my jsme dneska měli taky poprvé špenát 😕

pacesova
3. srp 2010

Ježíš, to byla jen shoda náhod - sisi 27. Dneska večer jsem se nedala, tak to šlo také líp. Ale mně jsou již malé trička přes bicáky a to máme přes 8kg. Co bude dál?????????????Máma švajzik.

lukza
3. srp 2010

holky děkuji jste prostě berušky no cvičení vydržím i když mám zase období kdy mě to rve srdce ale dobrá zpráva že mě se Luky před tím než měl to bolavé ouško přetáčel na bříško s nemocí přestal a dneksa opět začal přetáčí se furt a na obě strany tak to sem moooc ráda.
a k tomu osypaní já právě dala špenát měl ho jen tři dni s bramborem a na druhý den se jen nepatrně že sme tomu nekladla duraz a 3 už je teda celý a jde vidět že ho to moc svědí tak sem ho hned vysadila už ho od neděle nemá ale dneska ještě ráno ho kakal ale pak už né jinak mě začal uplně bojkotovat příkrmy takže tedka je zase od toho pondělí jen na MM prostě nechce a nenutím ho ono to je těžké někde píší že špenát je strašný alergen a někde zase že není tak tedka babo rad 😠 .jo a já právě nevím zda to nemuže být přeba s okurku tedka jím každý den okurkový salát no uvidím pokud vyrážka nezmyzí tak to je těma okurkama co jím já.

@pacesova no s 2dětmy o musí být boj to cvičení to si mužu ještě pískat.

Ještě jendou vám moc děkuji dodává mě to sílu prostě cvičit a přežít ten strašný pláč DĚKUJI

pacesova
3. srp 2010

lukza-okurky, by měly být v pohodě. Já bych to fakt viděla na ten špenát. Zkus mrkvičku s masíkem - je to sladší. My milujeme hamánka - pozor ne hami- to má kousky. Teď jsem jela jak vietnamec v Kaufu, měli to v akci - sklenička za 14,90Kč - tak jsem dovolila domů 40ks- krůtu, kuře, telecí, šunku. Lukza-já mám také teď pěknou depku, pořád si říkám, jak by to bylo bez toho cvičení?????

susanne5
3. srp 2010

@lukza my sme tiez plakali po pauze strasne a dnes na 3tom cviceni uz len lezal a neriesil... on sa do toho zas dostane neboj 😉
inak myslim ze tu niekto pisal ze ked dietatu vyjde zubok urobi pokrok.. Ondrik zacal v polohe na brusku dvihat pliecka a chrbatik hore.. priprava na lezenie 🙂 takze nieco na tom mozno bude.
s tymi uhorkami som aj ja pocula ze cerstve babatka niekedy nie dobre znasaju... ale to prejde

susanne5
3. srp 2010

@lukza maly sa otaca na obidve strany? moj iba do lava.. doprava sa mu vobec nechce, ani ho to nenapadne 😒 vsak hadam casom na to pride.

monnaa
3. srp 2010

@petul.a - no tak to je super správa, obrovská gratulácia!!!! Moc si to zaslúžiš, máš aj môj obdiv , že si tak dlho vydržala cvičiť, dúfam že sa aj my niečoho takého dožijeme.
@lukza - no ako dievčatá písali, musíme to vydržať, ja mám teraz tiež také " blbé " obdobie, že mi je malého ľúto, strašne mi pri tom plače, máme nové cviky a vtedy to vždy robí, často ho ani neudržím, ja sama som úplne vyšťavená po cvičení a trpím už chronickou únavou z toho všetkého.....ale táto diskusia ma vždy naštartuje, lebo vidím že v tom nie som sama 😉
@pacesova - aj mňa by zaujímalo ako by to všetko bolo bez cvičenia, keby sa tak dal vývoj jedného dieťaťa porovnať bez cvičenia a s cvičením, to by bolo supééér, že ??????
@susanne5 - gratulujem k zúbkom 🙂 . Ako písala lukza, najlpešie je fakt cvičiť po zobudení, pred jedlom, dieťa by nemalo byť moc unavené, po cvičení by malo byť ešte min. 20-30 minút bdelé a na zemi, aby sa mohlo hýbať a využívať tie pohybové vzorce.
@sisipetka - no ďalšia dobrá správa, to som rada, že takto pekne Christianko napreduje 😉 . Škoda, že nám to nevyšlo v tej Dun. Lužnej. Doktorky sú tam veľmi milé, však ? A je pravda, že dieťa by sa nemalo dávať do polôh, ktoré ešte samo nezvládlo. Ani ja Peťka nedávam sedieť dokým si sám nevie sadnúť, ani v kočíku nie, dokonca nie je ani v polosede, lebo sa mi zošuchne dole 😒 . Keď príde jeho ča, tak sa určite posadí aj postaví sám 😉

monnaa
3. srp 2010

@susanne5 - a kolko má tvoj Ondrík mesiacov ?

susanne5
3. srp 2010

@monnaa 5 a pol.

susanne5
3. srp 2010

@susanne5 diki aj my sme z toho taki hotovi s manzelom 🙂

susanne5
3. srp 2010

inak ak vas este mozem poziadat oradu.. viete prve babatko a ani to nemam od nikoho odkukane ze co a ako nikedey.. totiz maly je po cviceni na karimatke na zemi na brusku, lenze teraz sa uyz dost prevaluje takze ho tam moc nedavam , radsej do postielky, (polokokos madrac hadam host tvrdy) rhb nam odporucila kupit koberec lenze maly je slinkac, vsetko olizuje a ja neviem to by som musela tepovat kazdy den resp. nemam dobry pocit ked obliyuje bavlnky a pripada mi to aj dost tvrde len koberec na parketach, aby si netresol hlavicku. ako ste to riesili vy? daiki moc🙂

sisipetka
3. srp 2010

@susanne5 - my sme cez vikend kupili take penove puzzle na zem, kedze tiez sa nam maly prevaluje/slinta a vacsinou po jedle hned aj dost vygrcka....a toto sa da pekne utriet, umyt a moze sa prevalovat dalej. Je to dost pevne a aj pre deticky zaujimave 😉
http://www.peknehracky.sk/produkty/penove-hracky/

@monnaa - skoda, ze nam to nevyslo, ale mali sme 3 dni teploty z tej zmeny pocasia a nechcela som ho este trapit u rhb tymi roznymi polohami, co tam s nimi robia 😅 Drzkam palce, nech to zvladnes hlavne v psychickom zdravi 😉

monnaa
3. srp 2010

@susanne5 - ja mám takú veľkú deku na zemi, takú látkovú, nie klasickú dekovinu, ale odkedy sa malý plazí a prevaľije do všetkých strán, tak je to aj tak jedno, proste sa premiestňuje doslova po všetkých izbách. Najčastejšie je v detskej, kde je koberec na zemi ( často vysávam ), alebo pri mne v kuchyni kde máme dokonca kachličky , viacej ho naobliekam a proste sa plazí po kachličkách. V postieľke som ho vôbec nemávala, lebo tam mal málo miesta aj pri prevaľovaní a vždy sa mu zakliesnila noha medzi tyčky. Ale myslím že koberec je v pohode, neboj, nebude ho stále olizovať 😉