Cvičení Vojtovou metodou, vaše názory a zkušenosti

msunny
8. pro 2006

Ahoj maminky. Ráda bych znala váš názor a popřípadě i zkušenosti s touto metodou cvičení.

monnaa
22. lis 2010

@m.e.l - krásne video, a ten koniec supééér 🙂 . ja som ho mala pustené bez zvuku ( máme pokazený ), ale bolo vidno, že si tam čosi bľabotal, smejko malý

@pacesova - ja by som malému Šimšovi dala určite pauzu, aspoň dokým nedoberie tie ATB, predsa to cvičenie je pre organizmus záťaž. ja si stále spomeniem na slová mojej rhb, že si v rámci výučby raz skúšali s kolegyňami Vojtovku priamo na sebe a dopadlo to tak, že síce nerobili tie pohyby ako naše deti, ale na druhý deň mali z toho riadnu svalovicu 😲
@macka78 - to ste cvičili len Bobatha, nie Vojtovku ? Ak áno, tak super pokroky , gratulujem .
@sisi27 - saunu si malý užíva , nie je tam ale také teplo ako v dospeláckej saune a sme tam max. 5-7 minút. Už sa teším. aj zajtra sa chystáme .

janicka.slunicko
22. lis 2010

Ahoj holky dneska jsme byly na očkovaní RSV tak ani deti nepiply u toho a pak jsme byly se kouknout na Jip za oddelení,tak byly radi že jsme se staveli. Na rehabku jdeme po nedely tak jsem zvedava co nam poví Tedka jdeme až po třech nedelích,jinak chodíme po 14dnech,a jak vy často chodíte?papa

m.e.l
22. lis 2010

@monnaa To video je i tak bez zvuku, takže by jsi stejnak nic neslyšela, ovšem Luky toho až tolik nenakecá, občas si žvatlá po svém. Myslím, že to jen tak kroutil pusou aby to vypadalo jako že povídá. 😝

lilin
22. lis 2010

ahoj děvčátka...
mel - super video, malý je šikula, je to strašně krásný!!!!
pacesova - hele my máme ted taky atb a cvičíme méně, sama vidím na malé že by to bylo moc, ale cvičíme všechno....tak možná uvidíš jak ti to malý bude zvládat
janicka - u nás malá při prvním očkování taky nevydala ani hlásku a na dalším byla slyšet čím dál víc, ale byl tam s námi klučina a to byl takovej flegmoušek a pomalu i tu jehlu prospinkal 🙂 jinak na rhbchodíme ruzně, ted po týdnu ale na začátku i po šesti týdnech
macka78 - úžasný pokroky, a začínali jste s vojtou a nebo rovnou bobatha???

sisi27
22. lis 2010

m.e.l.- Luky je fakt šikula, super 😵
pacesova - já bych taky dala malému pauzu, antibiotika určitě nemá jen tak pro nic za nic a tak bych ho ještě více nemučila 😕
My jsme také opět nemocní, začalo to rýmou a kašlem a skončilo to začínajícím zánětem ucha. A necvičíme, snaha byla,ale je z toho ucha uplakaný i bez cvičení.

lukza
22. lis 2010

@m.e.l video je užasná Luky je šikulka jak mu to jde mám strašnou radost jaké dělá pokroky jen tak dál🙂)

pacesova
23. lis 2010

Ahoj holky,tak mi teda dneska necvičili. Je to divné, něco mi chybí a Šimonovi asi taky.Ale usnul stejně jako jindy a to má za sebou už dvě cvičení. Já mám výčitky a bojím se, že ho to kopne zpátky. Ale dáví se, tak to prostě nejde. Opět se zvedají řeky, tak se tu modlíme.

lilin
23. lis 2010

@pacesova hojda kočko... tak taky jsem měla takový pocit když jsme kuli nemoci polevily, ale užívala jsem si to a ty si to taky užij.... pro nás bylo hooodně těžký najet zas natvrdo zpět a měla jsem si toho volna víc vážit asi tak nezahálej a užívej klidu 🙂

monnaa
23. lis 2010

@pacesova - neboj sa, ak mu dáš malú pauzu, určite sa nevráti spať, skôr urobí nejaký pokrok, mozog si to v tej pauze akosi všetko " zorganizuje " 😉 , my sme nikdy nešli po pauze spať, dokonca som sa trochu bála, že keď budem cvičiť v deň plávania len 2x , tak to bude zlé, ale práve naopak, práve teraz sme začali robiť najvačšie pokroky.
S tými povodnami držím palce, aby sa nič nestalo....

pacesova
23. lis 2010

Holky,dík za podporu.Šímovi to vyřídím, že má pokročit - dát tedy na rady tety monnaa, lilin - klidu - mám doma oba, takže chaos nad chaos.pusu Nikče a všem vojtilkům

kvetik
23. lis 2010

@m.e.l gratulace k pokroku!! Tomík se ted taky o něco podobného snaží, ale taky to beru jako velký pokrok pro něj, že mě přeleze a různé věci,tak věřím,že je to ten správný směr k lezení🙂)
@pacesova no určitě necvičte, at si i odpočinete,přeci jen je nemocný,a určitě se neboj,že půjde zpět, my jsme ted moc necvičili,protože minulý týden nebylo dobře mě a tomík měl taky rýmu a hle, pokrok...ale zase musíme začít, což je fakt ted obtížné, vůbec mu jen pokrčit nohu, tu už napíná i při oblíkání,jak se asi bojí,že budem cvičit, hrozně se pere...
@monnaa do sauny?? to si vůbec neumím představit..a pak jdete do studené vody????

monnaa
24. lis 2010

@kvetik - niéééé do studenej vody 😅 , do sauny ideme po kúpaní, tam deti vysušíme, vytrieme ušká, natrieme olejčekom, pomasírujeme, trvá to celé 5-7 min. a je tam cca 46 st. C, teda nie také teplo ako v dospeláckej saune. Potom s nimi prejdeme do miestnosti, kde ich oblečieme
@pacesova - jasné, odkáž mu, že pauza si žiada pokrok 😉

pacesova
24. lis 2010

@m.e.l-tak už máte sníh????????Mně dnes volala paní z pojišťovny,že MUDr. zaslala lázně,ale chybí můj podpis. Já se z ní picnu.
@monnaa-zlomila jsem ho na rychlovku ráno, pak se mi rozkašlal, tak jsem si to vyčítala. Je to divné bez toho cvičení.

m.e.l
24. lis 2010

@pacesova Jo sníh máme. 😝 A v pátek jedeme domů, Luky už se u cvičení hodně vzteká a je prostě unavený. Takže jsem se rozhodla, že radši pobyt zkrátíme.

pacesova
24. lis 2010

@m.e.l-jak si to udělala, pátky nechtějí pouštět - budet platit víkend,viď. Hlavně dobře dojeďte.pusu L.

zuzu183
24. lis 2010

ahojte, mozem sa pridat? mam 9 mesacnu dcerku, s ktorou cvicim vojtu od 6 mesiacov. mame hypotonicky chrbatik a brusko, ale hypertonicke nozicky. neviete mi poradit, co je dobre na uvolnenie tych noh? zatial robime masaze a cviky na rozhybanie, ale bohvieako to nepomaha.

m.e.l
25. lis 2010

@pacesova Já nevím nic o tom, že by pátky nechtěli pouštět. Jedou odtud plánovaně dvě holčiny, já jsem třetí a bez problémů. 😉

pacesova
25. lis 2010

@m.e.l-tak to je změna- za nás pouštěli jen ve čt a út.Pátky neexistovaly-platil se jim víkend a bylo to na černo.

pacesova
25. lis 2010

@zuzu183 -určitě voda,plavání - pokud máte za sebou očkování, tak bych šla do kojeneckého plavání - u nás od půl roku dítěte běží a nám určitě pomohlo. Teď nechodíme, po absolvování lázní, jsme domů do vany pořídili perličkový pás a bublinkuje doma ve vaně. I ten míček na líný tenis je dobrý, pořád jsem s ním po malém jezdila, aby se uvolnil. Jak často cvičíte a kolik cviků máte? Co princezna už umí? Máte to hezky nakombinované - asi jako my - hypotonii i hypertonii.

lilin
25. lis 2010

@zuzu183 ahoj... tak my to tak taky máme... na to uvolnění je voda bezva a my že nejsme očkovaní tak máme s bazénem smulu ale "jezdíme na kole" když leží na zádech tak ji čapnu za lýtka a šlapeme... docela se jí to líbí... ted spíš řešíme jak posilnit záda... a co ti ještě radí rhb???

divoska
25. lis 2010

ahojte, ja vas zatial nestiham citat, ale planujem. do bazenu sa nesmie bez ockovania? uzasne... s vojtovkou sme zacali inak necakane tento tyzden kvoli tortikolis /cize skratenemu svalu na krku pravdepodobne/

zuzu183
25. lis 2010

ahojte, dakujem za odpovede. aj som si myslela ze bazen by bol najlepsi ale to nemozeme - mala prekonala vaznu infekciu este pocas mojho tehotenstva a este stale vylucuje virus mocom takze by sme mohli nakazit ine deticky :( plus kvoli tomu nemame ani ockovania zatial. jedine skusit tu vanu. @pacesova co je micek na liny tenis? nic mi to nehovori. inak mala sa otaca z chrbatika na brusko (naspat nie), na brusku sa toci dokola, ked ju chytim za ruky, tak sa pekne pritahuje ale sama este nesedi. je to riadny lenivec 🙂 cvicime 3x denne a mame dva cviky z vojtovky, plus par inych na valceku a pod.

zuzu183
25. lis 2010

@lilin na bicykli jazdime aj my a tiez nohy masirujem. lucy tu vojtovku dost zle znasa (urcite to poznate) a tie nohy zacala napinat prave pri jednom cviku a ostalo jej to. nemate aj vy podobnu skusenost?

pacesova
25. lis 2010

@zuzu183- to bude dobrý, to vycvičíte!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!S tím bazénem je to škoda, nechceš zkusti tu perličku domů z TV reklamy, -mohu ji jen doporučit.pa a držte se

zuzu183
25. lis 2010

@ pacesova dakujem si zlata 🙂 skusim pozriet tu perlicku do vanicky, to by bolo fajn. aj vy sa drzte, pa

monnaa
25. lis 2010

ahoj @zuzu183 , treba len cvičiť a cvičiť ( bohužiaĺ 😒 ) + tá voda- v tvojom prípade by som určite vyskúšala doma plnú vaňu + perličku ako písala @pacesova , + masáže, + fit-lopta. Môj Peťko je hypotonický, ale tiež sa mi stáva, že keď sa pajedí pri cvičení, tak je celý vypnutý do luku a nožičky mi nejde pokrčiť.
vitaj @divoska , aj my sme začínali cvičiť kvôli tortikolis, ak cvičíte len pre to, tak to je v pohode, to skoro vycvičíte 🙂 . A čo sa týka očkovania a kúpania, nie je nikde napísané, že dieťa musí byť očkované, to by bol teda teror....ale niektoré mamičky tu majú predčasniatka a tam je vysoké riziko infekcie , preto radšej kúpanie zatiaĺ vynechajú ak nie sú ich deti očkované.

divoska
25. lis 2010

@monnaa jo zrovna som pozerala ze ake potvrdenie vyzaduju a lekar potvrdzuje len to ze dieta je sposobile zdrave a nie je ohrozenim, tak fajn. uz dlho inak rozmyslam nad vyskusanim aspon jednej vanovej lekcie, ze nech mi ukazu ako na to, pripadne nejake masaze, to by som mozno tiez isla niekde na kurz alebo tak. no sak uvidime. ale kurz a kolektiv je asi lepsi, aj ked pravdepodobne pre vacsie deti. tvrdili mi v harmony ze plavanie je fajn ale moc mu nepomoze tak dufam ze to vycvicime a ze neobjavia kazdy mesiac nieco dalsie. a jo sme na tom este fajn uvedomujem si ze to je v podstate este somarina. teda dufam. dostali sme zatial len jeden cvik, plus mu este behaju po brusku na posilnenie svalov a nahrievanie lampou. inak pre mna je najhorsie prezit na tej chodbe pocuvajuc tie hukoty a prezivajuc to s ostanymi maminami.

monnaa
25. lis 2010

@divoska - tou lampou mu nahrievajú svalík na krku ? Lebo to som tiež počula že pomáha, + mne rhb ukazovala aj masáž svalu na krku, ale radšej sme od toho upustili, lebo malý mal strašne veľa zvačšených lymfatických uzlín na krku po očkovaní ☹ 😠 . Ešte neviem či vieš, že po cvičení je dobré dieťa nechať voľne ležať, nie ho nosiť, aby mohlo využiť reflexné pohyby pri Vojtovke. Vy máte asi cvik na chrbátiku predpokladám, pri ňom sa bude malý postupne snažiť pretočiť na bok a potom na bruško.,

kablika
25. lis 2010

@divoska keď som si prečítala - ste na tom presne, ako sme boli my. Začali sme kvôli hlavičke, keď mal malý 3mesiace. Cvičím podľa inštrukcií 2-3x denne, 1xtýždenne u rehabilitačnej. Niekde vidím super pokrok, niekde si myslím, že je to slabšie. Aj tú hlavičku stále preferuje tú stranu.....ale je to o mnoho lepšie, tak určite cvičte 😀
A aká lampa to je? Biolampa?

divoska
26. lis 2010

@monnaa celu zadnu cast chrbta vratane krku, co sa masaze resp natahovania tyka som googlila ako to riesia v inych statoch a chcela som s niecim takym zacat ale tiez mi povedali ze to moze mat opacny ucinok, pretoze ad1 mu to natahuje rodic, nie dieta same ako pri vojtovke ad2 to vraj moze mat presne opacny efekt ze to dieta bude zatahovat naspat. s tym volnym lezanim mi nepovedali, tam je to take sup sup ze rovno obliect a uvolnit priestor. zatial mame na chrbte len take ze mu tlacim na bod na rebrach krizom sikmo a musi tahat rameno dole, ostatne ze sa prida ked toto budeme vediet dobre. @kablika klobuk dole ze to zvladas s dvojickami zrovna posledn e dni rozmyslam ze by ma vystrelo asi. na lampu som sa pytala ale uz aj zabudla. ze to nie je bezna obyc nahrievacia, vraj to ide az do hlbky tkaniv