Cvičení Vojtovou metodou, vaše názory a zkušenosti

msunny
8. pro 2006

Ahoj maminky. Ráda bych znala váš názor a popřípadě i zkušenosti s touto metodou cvičení.

kytykenka
29. led 2012

ahojte ja mam dvojicky nedonoseniatka teda cvicime vojtovku doteraz asi 5 mesiacov sme cvicili 4 x denne 3 cviky ale boli sme v dunajskej luznej na rehabilitacií a cvicime teraz 3 x denne bolo tam super cvicky pomenene a vyswledy boli hned vydiet..... kedze sa moji chlacpi narodili v 25 tt a teraz budu mat 10 mesiacov a po pobyte v lunej sa zacali pretacat a dokonca jeden uz sa podkalda na sedenie ....., druhy zatial nie este ma slaby chrbatik ale vycvivime aj to..... VOjtova metoda je super velmi pomaha

kacenaalex
29. led 2012

@dymko Ahoj, a ako si spokojná s Bratislavou, my by sme to mali tiež bližšie do BA, ale bola nám doporučená Žilina. Ja vojtovku cvičím doma, a raz za čas idem k rehab / chodím súkromne/ a ona len skontroluje, či je to dobré, poprípade nám upraví cvičenie. Funguje to tak aj u Bobatha? A po akom čase ste začali robiť pokroky? Čo sa týka tých rúk, tak to sme na tom tak isto, keď mu vložím hračku do ruky, tak sa chvíľu prehrá, ale sám si zobrať ešte nevie, akonáhle mu dám hračku do stredu, aby sa za ňou začiahol, tak to už nedokáže.

dymko
31. led 2012

@kacenaalex ja som spokojna, ale nezazila som ineho terapeuta tak neviem porovnavat. V Ziline je tusim rehabka co zavadzala bobata na slovensku tak ma asi viac skusenosti. Ja sa chystam pozriet do Harmony a ze uz aj v Dunajskej luznej maju Bobata.
Na bobatovi cvici rehabka a robi aj "facilitacie" plus ma uci nove cviky. Zacinali sme postupne otacanim, ako stimulovat ruky, potom ako prechadzat do sedu a na 4. Ruky ,to je podla mna velmi individualne podla postihnutia, synovi to tvalo strasne dlho kym ich vobec uvolnil z peste. Bobat mu podla mna pomohol v tom ze ho uci snahe siahat po hracke. len mu musim dat dostatocny cas a trosku mu napomoct. Ruky na stred zacal natahovat asi dva mesiace do zadu. Nie je to ziadna slava je vidiet ake usilie na to musi vynalozit.

dymko
31. led 2012

este som zabudla v den ked cvicime bobata nemame cvicit vojtu, lebo ze sa to navzajom rusi.

eyael
1. únor 2012

ahoj holky, potřebuji poradit. Dcera se narodila ve 34tt, z odd nedonošeňátek nás následně odeslali do péče příslušné pediatričky. Dcera měl po porodu problémy s dýcháním, i teď tak jakoby chrochtá, zvláště při krmení. Hlavičku stáčí na jednu stranju (pravou), na bříšku se prohýbá "do praku". Pediatrička nás bohužel odmítá poslat nás na jakékoli byť screaningové vyšetření, že je ještě brzy, že nejdříve ve 3měsících. Já si myslím, že to není dobrý přístup a ráda bych věděla, jak na tom dcerka je, jestli nemáme třeba chodit cvičit vojtovku apod. Můžete mi prosím doporučit nějakého fyzioterapeuta na Praze 4?

hedushka
1. únor 2012

@eyael zkus se nejdříve pozeptat na neurologa, ten ti spíše poradí zda jít na rehabilitaci či ne, my bohužel chodíme na opačnou prahu, na prahu 7, tak ti moc neporadím přímo koho volit, podobný problém máme my, predilekci hlavy doprava a nekoordinovanost pohybů(prohýbal se moc v zádech), já jsem rodila na bulovce, a tam hned nás odkázali nejdříve preventivně k neuroložce, teď už cíleně, ale neboj.., zkus dcerku pokládat často na bříško, a hlavičku jí střídavě měnit ze strany na stranu, pokud dudlá, tak jí dej dudlík k tomu, a přistupuj a dávej hračky na tu stranu, která jí dělá potíže, ať se svalík pěkně natáhne, to bylo to prvotní co na nás chtěla doktorka, ale to malému ještě nebyli ani dva měsíce

snufi
1. únor 2012

Zase nový cvik a já vůbec nevím jak to bylo :o((( teď na rehabku jak na potvoru 14 dní nejdeme, takže musíme vydržet. Nevíte jak má být miminko, když leží na bříšku - jednu nožičku - tu ode mě dál má úplně pokrčenou v koleni a já tlačím na bod na lokti. Nevím co to mimi na druhé straně, tam kde nemá tu nožičku pod sebou. To má být ve vzduchu a opřené jen o čelo nebo se může bokem opírat o podložku. Chjo, na rehabce mi to přijde lehké a doma pak nevím :o(((

lipetra
1. únor 2012

Ahojte holky my cvicime vojtovku od patku. Nas chlapecek ma slabsi sijove svaly. Konicky paseme, ale musime to vypilovat. Jake mate zkusenosti s timto cvicenim?

ilonne
1. únor 2012

Ahojte holky, jdu vás povzbudit. Cvičily jsme od konce šestinedělí (v neděli nám budou 4m), kvůli asymetrii a špatně pásla koníky. Měly jsme nejdřív dva cviky, jeden na zádech, druhý na bříšku, pak nám přidala ještě další na bříšku. Dneska nám cvičení ukončila, s tím, že naše Anežka je pohybově 1,5m napřed a jediné co by ještě vytkla, že při pasení nemá úplně těžiště v pánvi. Ale říkala, že sama už by se svým dítětem necvičila. Takže nám to ukončila. Takže vytrvejte, určitě to jednou skončí.

ilonne
1. únor 2012

@lipetra Co máte za cvik?

ilonne
1. únor 2012

@snufi Myslíš, jako že má tou nožičkou, co má od tebe dál jakoby dělat žabičku? Jestli jo, tak tenhle cvik jsme měli, hlavičkou má ležet na podložce, otočenou směrem od tebe, ruku u tebe má mít podél těla. Na miminko jakoby nalehneš, aby ti neutíkalo a mačkách ten bodík na lokti na ručičce vzdálenější od tebe. Má se hýbat svalík v okolí lopatky a ta vzdálenější nožička má jakoby plavat (dělat tu žabičku). Jestli je to tedy ten samý cvik.

lipetra
1. únor 2012

@ilonne zabicku jak pises🙂
my jsme byli na neurologii a tam nam rekla ze je to v cajku a ze s nim mame jen cvicit na mici a nechat ho past na tvrde podlozce konicky a pridrzovat mu zadecek a v pul roce mame prijit na kontrolu, nase dr. ho taky pochvalila, ze pase dobre, ale na rehabilitaci nam rekla, kterou jsem si nechala napsat sama, ze ma slabsi sijove svaly, tak mame tenhle cvik.

lipetra
1. únor 2012

@snufi To cvicis to same co my🙂 Taky jsem si prvni dny s tim nevedela rady, zda to delam dobre, nastesti jsem tam byla i s pritelem, tak jsme to dali dohromady🙂

ilonne
1. únor 2012

@lipetra My už právě máme jen ten míč. Na neurologii jsme ani nebyly, poslala nás na rehábku rovnou pediatrička hned po šestinedělí. Byla jsme z toho docela nešťastná, ale dost jsme se do toho opřely a teď jsem ráda, že máme tak opatrnou doktorku a cvičily jsme takhle brzy. Rychle se zlepšila. Ale můžu ti na rovinu říct, že přeprat ji byl poslední dobou už opravdu boj. Nevím, kdo byl víc zpocený jestli Anežka nebo já. Hlavně bacha, aby ti neotáčel hlavu a neutíkala ti ta ručička. Fakt se ho neboj pořádně zalehnout. Měla jsem tu na konzultaci i kamarádku, co je fyzioterapeutka a důležitá je právě ta správná poloha a chválila mě, že na ní pořádně ležím, že hodně rodičů se právě bojí a pak je to k ničemu.
Jinak myslím, že si tě pamatuju z porodnice. Ležela jsi na 3lůžáku, že?

lipetra
1. únor 2012

@ilonne Ktera rucicka? Ta co ma rovne nebo ta co mu na ni tlacim ten bod na lokti? Ten nas je taky pekny sidlo. My jeste chodime cvicit na cviceni od 3mesicu. Byla jsem u Apo na trojluzaku.

snufi
1. únor 2012

@ilonne jj to je ono, akorát malá má mít hlavičku na čelíčku a směrem dolů (to si pamatuju :o)) ) prosím co teda na té straně u tebe. To mimčo je jakoby ve vzduchu nebo se něčím opírá o podložku. díky moc

eyael
1. únor 2012

@hedushka - děkuji ti za odpověď, to co popisuješ dělám, zkoušela jsem s ní i cviky na balonu, co jsem cvičila s prní dcerkou, ale nejde jí to, dělá přesně ty chyby, co by dělat neměla. Proto si také myslím, že je ještě na takovéto věci nezralá a potřebuje nějak podpořit. Podařilo se mi najít certifikované pracoviště kde cvičí vojtovku, už jsem tam dceru objednala na prvotní vyšetření. Jsme tam objednané na polovinu února, uvidíme, jak dopadneme.

ilonne
1. únor 2012

@lipetra Ani jedna 😀 😀 . Ale když ho dobře zalehneš, tak ta u těla ti neuteče. Dej ho klidně fakt až na kraj stolu a hodně se rozkroč. A pak právě dávej pozor na tu ručičku jak mačkáš ten bod. Vytáhni ji trošku víc dopředu, víc jak pravý úhel.
Já tam ve stejné době ležela na 4lůžáku, ale tebe si právě pamatuju. Rodila jsi císařem ve stejný den. Já teda na tom sále rodila už od 4.10. od sedmi od rána a Anežka přišla na svět až 5.10. v 14:24.

ilonne
1. únor 2012

@snufi My právě měli mít hlavičku otočenou ode mě na podložce, tělo musí ležet pevně na podložce, máš ho jakoby zalehnout, aby tam miminko nelítalo.

snufi
1. únor 2012

@ilonne aha, tak to bude trošku jiný cvik :o(((

lipetra
2. únor 2012

@ilonne Tak obcas mi ta ruka utece,tak to delame znovu do te doby az je to spravne,ono je to i videt natom pohybu nozicky zda to clovek dela spravne nebo ne. A za jak dlouho je tak videt pokrok? My jdeme v utery na kontrolu. Ja ho nechavam i na brisku casteji,pac tim ziskava taky stabilitu. Ja jsem byla na planovanym cisari a Jirik prisel na svet 5.10. V 11.50 hod.

gabulle
2. únor 2012

Ahoj maminky,včera jsme dostali druhý cvik na vojtovku malý leží na boku zádama ke mě a já mu mám protahovat ramínko a kyčel ,,v proti tahu,, jen jsem asi uplně pitomá protože ted jsi nejsem jistá jestli mám tahnout k sobě kyčel nebo to ramínko,ja myslim že tu kyčličku,ale chtělabych od vás zkušenějších posvětit že to dělám dobře děkuji Gábina a Romča

petrullina
2. únor 2012

@gabulle kyčle k sobě a jakoby do podložky a ramínko spíš tlakem na spodní stranu lopatky směrem doo spodního ramínka, netahat za ručičku k sobě 😉

petrullina
2. únor 2012

@gabulle tak jsme to aspoň cvičili my 🙂

snufi
2. únor 2012

@gabulle já s tímto cvikem bojovala strašně dlouho. Prej jí moc táhnu ramano atd. Až jsem se to po měsíci naučila a malá neřve, tak nám dala cvik na břiše a jsem zase v háji :o))) Ale hlavně vydržet - je to pro dobro mimišek !!!!!

gabulle
2. únor 2012

Holky děkuju,tak nějak se to snažim malej u toho taky řve vadímu že ho držím,bojujem bojujem.

petrullina
2. únor 2012

@snufi my už tenhle zvládáme delší dobu, tak nám k tomu přidala pokrčené spodní koleno, s tím jsme bojovaly, ale také už to jde, zítra jdeme na rhb, tak jsem zvědavá, co nám zase vymyslí 😒

janawi
2. únor 2012

Rehabilitacna metoda prof.Vojtu je doslova zazrak.Ja som zacala cvicit Vojtru pred 27 rokmi ,nakolko sa mi syn narodil s DMO.Cvicili sme asi 4 roky.Jednalo sa len o svalove ochorenie,mentalne bol v poriadku.Chodila som so synom do Ceskeho Tesina a tam sa cvicil Vojtra vlastne nacierno,pretoze bol komustami neuznavany.Cvicili sme 5 krat denne.Bolo to uzasne rehabilitacne centrum.Nasi ceski susedia boli ovela popredu.Syn je dnes 27 rocny,nie je vidiet na nom ziadna DMO.Naozaj len vyslovene odbornik pre vysetreni by zistil nejaky rozdiel.Kazdej mamine prajem len pevnu volu,pravidelne cvicit aj ked je to velmi bolave pre dietatka a aj maminu.Mile maminky cvicte cvicte,Vojta je zazrak.Jana

ilonne
2. únor 2012

@lipetra To je různé, hlavně u těch miminek je to skokové ne plynulé, ale myslím, že tak za 14 dní by jsi už měla vidět zlepšení. Jinak my jsme cvičily už od konce šestinedělí, takže lehce přes dva měsíce.
No, můžu ti říct, že jsem za těch 30 hodin na sále slyšela takových narozených miminek, že už mě to začínalo štvát. Pak se naštěstí umoudřila a rozhodla se taky vykouknout.

snufi
2. únor 2012

@petrullina a vy cvičíte proč? Mě malá točila hlavičku jen na jednu stranu a hodně se propíná do luku. Buhužel jsem nikdy neměla sílu v rukách, takže to naše cvičení je opravdu boj!! Teď ten cvik na bříšku už je asi na lezení, ale to zatím opravdu nezvládám...