Cvičení Vojtovou metodou, vaše názory a zkušenosti

msunny
8. pro 2006

Ahoj maminky. Ráda bych znala váš názor a popřípadě i zkušenosti s touto metodou cvičení.

lv
7. led 2013

@tulipaki že je to děsný...my jsme měli jít na kontrolu zítra, nejdem, bere 2.atb, jak kašle, takže stejně necvičíme, kontrolu máme až 15.1....a poprvé zvedla břicho ze země a náznak čehosi na čtyřech, asi to slavné pérování /jako kopulační pohyby to vypadá, je to ono?/

tulipaki
7. led 2013

@lv je, poslední dobou mám co dělat, abych ho přeprala ☹ Jj, to pérování bude tohle, páni, gratuluju, to nám nehrozí 😢
@dais jenže on to dělá i když ho mám v náručí v poloze klubíčko, jakoby zvedá hlavu, takže to je teda asi blbě. Akorát že malej je hrozně zvědavej, tak to jde dost špatně, bránit mu 😅

dais
7. led 2013

@tulipaki má opretú hlavičku o rameno alebo ho máš chrbátikom na tvoje bruško? zrejme v polohe klbko ho treba držať tak, že nožičky viac dohora, viac oprieť o rameno alebo brucho... tým sa mu zátylok a hlavička dostane do polohy že sa mu bude ťažko dvíhať.

tulipaki
7. led 2013

@dais to je fakt, asi ho nemám až tolik ohnutýho (v poloze zádama na moje břicho), strašně se pořád vzpíná, když je v náručí. Tak dost ještě nosim na tygříka. To jde, dokud mi nemodrá ruka 😀

dais
7. led 2013

Hej, pamatam si aj moje decka to robili, hlavne ten mladsi, on aj mal zvysene svalove napatie, stale taky napaty, stale si aj suchal nozicky o seba... velmi mu pomohlo babyplavanie a celkovo pobyt vo vode. Aj ked babyplavanie skoro cele preplakal, aj tak mu to pomohlo. Potom sme zistili ze vodu ma rad, len mu vadil kolektiv 🙂 tigrika mam tiez v zivej pamati 🙂 vdaka bohu za tuto polohu ale doteraz ma boli ruka ked si spomeniem 🙂

tulipaki
10. led 2013

@tichackova tak co vám řekli na poslední kontrole? 😉 Jak jsi tady popisovala to propínání při lehu na zádech, že "péruje" a zvedá zadeček, tak to teď dělá malej taky 🙄 Přebalit ho, nebo zapnout do pytle na spaní - hotová věda. A dost se u toho řehtá 😅 Co na to říká fyzio?

tichackova
10. led 2013

@tulipaki Ahoooooj🙂 No na poslední kontrole jsme byly tak šikovný, že jsme tam byly naposledy😵 😵 😵 Jako ještě to nebylo úplně ideální, ale v pohodě nás propustila. Má ještě trochu slabší břišní svaly, když si stoupá, kleká, tak víc zatěžuje pravou nohu, a hlavně péruje na zádech na těch nohách, což se jí tedy nelíbilo, ale nijak zvlášť to neřešila. Je to samozřejmě špatně, dělat by to neměla. Jen mi ale řekla, ať jí na těch zádech nechávám jen nezbytně dlouhou dobu a třeba po přebalení jí hned otočíme na bříško, aby to prostě nedělala. Ale asi to dělá víc dětí, protože včera jsem tu měla kamarádku na návštěvě a ta má jen o měsíc starší holčičku a dělala to taky. Ne tedy v takový míře, ale dělala. A vím ještě o jedný mamince, jejíž dítko to taky dělá, tak to až tak neřeším a doufám, že to zase časem přejde. Jinak to, že se neposazuje a nepřetáčí se na záda vůbec neřešila, prý to prostě nepotřebuje, nejradši je v pohybu, takže sezení by jí zdržovalo a přetáčení na záda je pro ní prostě zbytečný, co by na těch zádech dělala🙂

tulipaki
10. led 2013

@tichackova to se krásně čte, moc gratuluju ještě jednou 😵 No, tak to jsem zvědavá, co nám poví. Páč to samo máme jako velikou novinku 🙄 Dneska jsem si na vás vzpomněla a fakt záviděla. Mě to cvíčo tak štve, ach jo. Už aby těch pár měsíců uteklo. Je to nekonečný ☹

imzadi
10. led 2013

@tulipaki taky me to cviceni stve...navic kdyz fakt nevim jestli to delam dobre a zda to k necemu bude....

tulipaki
10. led 2013

@imzadi přesně. Navíc mi malej začal z pozic dost utíkat a hrozně mě bolej při cvičení zápěstí. Celý to je vopruz. Fakt doufám, že to k něčemu bude 😒

tichackova
11. led 2013

@tulipaki Vydrž, jednou se dočkáte všechny!😉 Já vím, že je to opruz, ani já z toho nebyla nijak odvařená, hlavně proto, že mi nepřišlo, že by Eliška byla případ pro vojtovku. No budiž, vydržely jsme, sice s občasnýma depkama, ale vydržely. Teď krásně leze, už jí to jde i na plovoučce (sice to není žádnej rychlík, ale jde jí to🙂 ), stoupá si... Je moc šikovná. Nebo aspoň mě tak přijde🙂
Musí začít lézt a bude klid🙂

tulipaki
11. led 2013

@tichackova to bude ještě hodně dlouhá štreka. Úplně přestal dělat lezoucí náznaky. Já vim, zase bude líp, ale občas to na mě padne, ještěže se tady můžu vykecat 😵

tichackova
11. led 2013

@tulipaki A kdy jdete na kontolu?

tulipaki
11. led 2013

@tichackova až v půlce ledna. Vlastně skoro měsíc od minulý 😖

tichackova
11. led 2013

@tulipaki Tak půlku ledna máš za chvíli, ne?🙂 My šly taky až po 6 nedělích😝 Ale já se přiznám, že už od Vánoc jsem necvičila. A ona to poznala😅

tulipaki
11. led 2013

@tichackova nojo, jenže já byla zvyklá chodit pěkně každej tejden 😅 Ale co, nějak to doklepem a snad dostanem nový cviky. Fakt to poznala, že jste necvičily? 😲 Tak to je mazec! A půjdete ještě někam na nějakou kontrolu, nebo už máte svatej pokoj?

tichackova
12. led 2013

@tulipaki Jj, já taky byla zvyklá chodit max co 14 dní. Jenže pak měla dovolenou, pak byly svátky a bylo. A fakt to poznala. A nebo to jen tipla, kdo ví😀 Že to, že jsem přestala cvičit, může být důsledek toho, že se začala hůř točit na bříško a začala na zádech pérovat na těch nohách.
Jinak na kontrolu už nejdeme, řekla mi, že kdyby se mi cokoliv nezdálo, tak mám začít cvičit ten poslední cvik, co jsme měly a kdyby ani to nepomohlo, tak se máme objednat. Ale jinak ne. Tak jsem zase začala cvičit😅

tulipaki
12. led 2013

@tichackova malej teda začal pérovat víc a víc a pořád se zaklání. Vždycky ho přiměju, ať se otočí na bok nebo na bříško, ale jak je na zádech, hned luk, péruje pěsti zaťatý a je šťastnej 😢 Tak fakt nevim, čim to je. Cvičíme teď opravdu poctivě. No, jsem zvědavá. ☹
Týjo, zase cvičíš? Ale chápu tě, jistota je jistota, viď? 😉

tichackova
12. led 2013

@tulipaki No nedalo mi to, no🙂 Řekla jsem si, že zkusím pár dní a uvidím, jestli se to lepší nebo ne. Ona právě taky péruje jak divá a mě to přijde divný😒 Tak dej pak vědět, co ti na to na rhb řekla.

yesu
13. led 2013

Ahoj holky, můžu se připojit? Syn se narodil o pět týdnů dřív, ale preventivně cvičit nás nikdo neposlal. Od mala nechtěl být vůbec na bříšku a koníky začal pást až ve 4měsících. Přetáčet na bříško v 6m a to je vlastně vše, co do teď umí. Na rukách se nezvedne, tudíž ani nepivotuje, atd...takže nás dr poslala na rhb. Byli sme tam poprvé minulou středu a fyzio nám dala asi 7 cviků na posílení těch ručiček, na šikmej sed a na otáčení na bříško na levou stranu. To cvičení je hrůza, malej u toho šíleně plače, nespolupracuje a jelikož má už skoro 9kg, hrozně s ním bojuju. Když ho dám třeba na balon, aby posiloval ruce a bříško, tak si narve ručky do pusy a šlus a nebo máme cvik na posílení těch ruk, má se o ně opřít a místo toho se opře o hlavu a strašně brečí. Vůbec nevím jak na něj a hlavně od té doby, co cvičíme skoro celý dny proplače a provzteká ☹ Těch cviků je hodně a ptž ho vždycky po každým nemůžu utišit, cvičíme skoro celej den....Mám chuť se tím seknout a furt si říkám, jestli je to nutný, jestli ty věci prostě nedožene sám...

yesu
13. led 2013

Jo a pro upřesnění, asi necvičíme přímo vojtovku, spíš nějalý cviky na posílení svalů..

tulipaki
16. led 2013

Ahoj holky, hned sem musím se super zprávou. Malej se točí na bříško! Dneska se mu to povedlo, párkrát si to střihnul na pravej bok a pak i na levej 😀 Díky tomu, že na záda už to uměl, tak se mu daří válet sudy. No jsem nadšená jak malý dítě 😵
@yesu to cvičení je fakt opruz, ale když teď vidim výsledek, tak mě to zas hrozně motivuje 🙂 Těch 7 cviků cvičíte najednou? 😲 Spíš asi v průběhu celýho dne, žejo? No, koupila jsem malýmu taky malej balón a na něm když je, tak ho začne cucat a chytne ho, takže tam taky zrovna úspěchy neslavíme 😅

yesu
16. led 2013

@tulipaki no jo v průběhu celýho dne...ale asi se lepší, dneska se třikrát otočil na bříško přes levej bok(to neuměl) a hezky natahuje ruce když mu dám hračku do úrovně očí(no hračku...to ho nebere, takže mobil, kapesník, atd 😀 ), ale potřebujem to vzpřímení a to se zatím nekoná, ale asi se to posiluje, ptž, dřív plakal, jen co sem ho do té pozice dala a teď už tam vydrží pár sekund i bez řevu!

tulipaki
16. led 2013

@yesu no vidíš, tak to je super! U nás to taky začalo tak, že vydržel dýl a dýl na bříšku. Když jsme začali cvičit, vydržel jen pár sekund a okamžitě přepadl na záda. Ruce měl pokrčený a křik. Pak se naučil přetáčet na záda pěkně, a na bříšku držel dýl a dýl. 🙂 Jsou to šikulové.

yesu
16. led 2013

@tulipaki trošku mě to nabilo, ptž bez pokroků bych to asi dlouho nevydržela! Akorát mě pořád děsí ta představa jak dlouho asi budem muset cvičit, ptž když bylo hezky, bývali sme celý dny venku...

tulipaki
16. led 2013

@yesu no, to já si kvůli tomu dost přizpůsobila denní program. Mám to přesně vypočítaný, takže venku nemůžu bejt dýl jak hodinu dopoledne a hodinu odpoledne - bohužel na nějakej vejlet to moc neni. Ale co, pár měsíců to vydržíme 😉 A až bude teplo, už to bude dobrý (si to maluju, co? 😀 ).

yesu
17. led 2013

@tulipaki no to musím být! přece nebudem v létě kvůli cvičení sedět doma?! 😖

tulipaki
17. led 2013

@yesu no, radši tak daleko nepřemejšlim! 😅

lv
25. led 2013

hurááá, tímto děkuji všem, které mě poradily, podržely a podpořily v nelehkém společném trápení se svičením...protožéééé my jsme dneškem skončily!!! jsem šťasná jako blecha...Evelka odpovídá vývoji, svalstvo je slabší, mohla by vše dělat lépe a kvalitněji, dostala jsem instrukce jak cvičit na overballu, na velkém míči, jak trošku na přebalováku..trochdu k tomu přispělo odhalení mé artropatie, takže když mám já bolesi a nemám sílu v rukou, nepůjdou cvičením proti matce /slova primářky/. Taky kdyby malé prý hrozilo nějaké postižení, moz.obrna, že by mě nutili dál, zapojit tátu, babičky, takto to jako nutné nevidí.

imzadi
27. led 2013

@lv juuu...gratuluju! Tady vsichni konci jen my nic😀 😝