Cvičení Vojtovou metodou, vaše názory a zkušenosti

msunny
8. pro 2006

Ahoj maminky. Ráda bych znala váš názor a popřípadě i zkušenosti s touto metodou cvičení.

lenocka23
28. bře 2011

@apple7 niektore deticky neplacu.. dietko dava placom najavo len to, ze sa mu nepaci v polohe, v ktorej ho ty drzis.. nevie to dat najavo inak... drzim palce, a zelam pevne nervy.. no a hlavne sa nedaj odradit "premudrelym" pribuzenstvom... 😉 😉

apple7
28. bře 2011

dakujem, to budeme tak dlho cvicit? ako casto sa ide k lekarovi na kontrolu?

lenocka23
28. bře 2011

@apple7 my sme chodili raz za cca dva tyzdne..s dlzkou cvicenia je to velmi individualne.. su tu baby, co s detickami cvicia viac ako rok... podla toho koli comu cvicis, ako rychlo napredujete a pod...

apple7
28. bře 2011

@lenocka23 no som zvedava, dufam ze ta moja babulka bude spolupracovat, na brusku krasne drzi aj 6 minut, ale ked nema naladu, tak nechce byt na brusku, no uvidim, len neviem preco mi doki povedal, ze mam zabudnut na plavanie

lenocka23
28. bře 2011

@apple7 no to neviem, plavanie zvacsa nezakazuju... zrejme na to nejaky dovod mal... skus sa pripadne opytat Majky na to.. neboj, mala aj ty si zvyknete, zaciatok je tazsi, ale potom to pojde.. budete to povazovat za normalnu sucast denneho programu... 😉

apple7
28. bře 2011

@lenocka23 dakujem a dobru noc...papa

lenocka23
28. bře 2011

@apple7 za malo, dobru noc

matula321
31. bře 2011

@apple7
tak držím palce, nech sa Vám to cvičením upraví....my chodíme k Evičke, veľmi milá a ustretová, teraz tam nechodíme, ako som pisala, moj synček je chorý, dost kasle a vtedy sa nemá cvicit, aspon tak to bolo mne povedané....
áno, aj mne ten doktor hovoril, že deti pri tom cvicení plačú, ale moj drobec neplače, dokonca sa usmieva, lebo má veľmi rád, ked je vyzlečený 🙂 no aspon pri tom prvom cviku na chcrbátiku neplakal, ale raz as nim uz rehabilitačná skušala aj druhy cvik na boku a ten sa mu uz menej páčil ....

apple7
31. bře 2011

@matula321 ahoj, no tak sme zvadavy, zajtra tam ideme pocvicit....mozno sa tam stretneme 🙂 dufam, ze ti drobcek rychlo vyzdravie....najviac ma trapi ako to cvicenie rozvrhnem na cely den. to budeme mat prisny rezim....a teraz je tak pekne vonku, no som zvedava.....

matula321
31. bře 2011

@apple7 neboj, nejako to zvladnete, .... ja som zatial mala len jeden cvik, a cvicila som ho s drobcekom tri krat denne, 6 minut, vacsinou ked som drobceka prebalovala.... cize asi zavisi kolko cvikov budete mat, a podla toho sa cvici, teda neviem ako ostatní cvicia, my len takto ...
no možno sa tam stretneme 😉 , drobcek ked vyzdravie, tak tam zase pojdeme....

lenocka23
31. bře 2011

@apple7 Drzim palce, urcite to spolu zvladnete.. Ja som cvicila 3x denne, vacsinou po spanku (rano, po doobednajsom spanku a po poobednajsom) nas sa najlepsie vyspi v postielke, takze nam to ani rezim nejak nenaburalo.. Doteraz chodime von Len ked je vyspaty.. (este nechodi, Len sa vyvaza v kocari,tak sa sem-tam stane ze zalomi..) 🙂

apple7
1. dub 2011

@lenocka23 ahojte, tak sme to dnes zvladli, mala bola zlata. len tak kukala a gulala ocami. iba trosku si poplakala. a mame cvicit 2x denne po 5 minut a o tyzden tam ideme znova a potom nam pridaju dalsi cvik. tak som zvedava. cvicim vojtovu metodu, stlacanie bodu na tele....baby, to sa po kazde plati 3,30 po cviceni na tej teslovej?

tinuskaha
1. dub 2011

Ahojte,baby ktore ste z PO a cvicite u p.Nadyovej(tusim ze na poliklinike Sekcov)tak mi prosim pisnite IPak ste s nou spokojne alebo nie.Mame ist k nej tak nech vieme do coho ideme 🙂 dakujem pekne

lenocka23
1. dub 2011

@apple7 plati sa len za terminy o ktore je vraj najvacsi zaujem (o osmej rano a pobede tusim o pol tretej) ale aj nas prvykrat objednal dr tak, aby som platila... ☹ potom uz nie.. som rada ze to mala zvladla, drzim palce.. 🙂

tinuskaha
1. dub 2011

opravujem meno Naďova 😉

apple7
1. dub 2011

@lenocka23 jej, dakujem za tip, nabuduce jej poviem nech ma objedna hocikedy, ved som na materskej, tak tam nemusim chodit v takom rannom case, aj tak je spicka a vsade su zacpy, radsej pojdem neskor a aj sa vyspim....

apple7
1. dub 2011

@lenocka23 dnes sme vecer cvicili a mala strasne plakala , este aj potom som ju musela dlho tisit. Ale dnes mala tazky den, buchla som ju nechtiac do hlavicky, ked som ju dvihala, chudatko moje, tak strasne plakala. som hrozna.....este aj toto, bambulka moja. no som zvedava ako zajtra. cvicime asi 5 minut, a cvik sme opakovali 3x z jednej strany a 3x z druhej strany. myslis ze to staci? povedala ze mam cvik robit 1 minutu a potom vymenit stranu a zase. po cviku ju zdvihnem na ruky a chvilku ju podrzim. myslis ze je to tak dobre? Majka to tak robila, tiez ju nechala vydychat....

lenocka23
1. dub 2011

@apple7 urcite, treba ju nechat vydychnut aj medzi cvikmi.. ja som tiez Kubka na zaciatku musela tisit 10-15 minut po odcviceni.. postupne to bolo kratsie... aj pre malu je to nove a musi si zvyknut.. a ak mala este tazky den, tak jej to nepridalo... ved ani my nemame vzdy dobru naladu... 😉 tak ako cvicis to uplne staci.. 🙂 uvidis, postupne to bude jednoduhsie...

matula321
2. dub 2011

@apple7 ja tiež sa objednavam až okolo tej 10 - 11, vtedy sa neplati a tiež mi to viacej vyhovuje, nemusim sa nahanat a nie je az tolko aut o tom case....
a drzim palce nech si malicka na to cvicenie zvykne, určite to bude postupne jednoduchsie ....

evelina75
3. dub 2011

Ahoj holky cvičitelky, chtěla jsem se jen zeptat, jestli je možné aby dítko po prodělané nemoci se jakoby "vrátilo" s cvičením na začátek?. Syn 4,5 měs. prodělal zánět střed. ucha, je na atb a příjde mi, že se vrátil naprosto na začátek, drží pěstičky, špatně se soustředí, o konících ani nemuvím....pokud ano, za jakou dlouho dobu se to zase aspoň trochu upraví? Díky moc za odpověď. Ev

astrinka1
4. dub 2011

@evelina75 ahoj, nevím ti odpovědět na tvoji otazku přesně , ale já jsem chodila s malým taky cvičit . Už to máme naštěstí za sebou . Jednou jsem se rehabka ptala, jestli se muže vrátit k tomu špatnému pretaceni atd. Zacal se pretacet přes zaklon, léno nemel posílené břišní svaly a hlavička mu visela dozadu. Tak mi říkala , ze ked bude nemocný , tak se to muže vrátit . Tak asi na to nemoc ma nejaký vliv. Jak dlho a jestli samo to odezní , tak to nevím .

marcelar
13. dub 2011

ahojte chcem sa vas spytat na jednu vec. Dnes zacali so synom cvicit vojtovu metodu koli zlezanej hlavicke a neupozornili ma ze po ockovani sa nesmie cvicit. ockovali nas v pondelok. Rehab. sestra ma nalakala ze moze dojst k nejakemu soku??? Cvicila s nim len 1 cvik ten prvy, prosim vas viete mi niekto blizsie podat info ? Mam sa ňiecoho obavat ked sme cvicili len dnes jeden krat? dakujem za info moc

kmoor
13. dub 2011

ahojky baby! my s malým cvičíme skoro rok, páč má celkovou osovou hypotonii a centrální koordinační poruchu. jsme o rok zabržděný, páč měl loni 4operace,ale chtěla bych vědět, jestli se tyhle poruchy dají úplně vycvičit, jestli s tím někdo máte zkušnost...????děkuju za info...

fraufrt
13. dub 2011

@marcelar je pravda, ze po ockovani by sa cvicit nemalo, lebo uz samotne ockovanie je pre dieta stresujuce a zatazujuce, ale az tak dramaticky by som to nevidela, kedze cvicite len ten prvy zakladny cvik a cvicila si iba raz. Nam odporucili cvicit az po troch dnoch, dr. dokonca kazala nechat pauzu az tyzden. Tak isto, aj ked budete mat horucku, alebo budete chory, je potrebne s cvicenim prestat. ja nie som ziadny odbornik, ale aj ja ked som zacinala s dcerkou cvicit, bola som vystrasena zo vsetkeho a hladala som rozne info. Tak neboj.

majaja75
14. dub 2011

ahojte....rada by som sa pridala do vašej témy, od utorka chodíme s malou na rehabilitácie a cvičíme Vojtovu metodu, zatiaľ len ten prvý cvik, že leží na chrbatiku a stláča sa pod bradavkami ten bod...K neurologičke sme boli poslané kvôli predčasnému zatvaraniu fontanely-hlavička našťastie rastie, no a pri vyšetrení doki zistila že keď ju chytila za trup a posunula ju vo vzduchu na bok, tak neskrčila nožičky ale vystrela--a to sa ževraj nemá. Najhoršie je že som si pozrela diagnozu a skoro som skolabovala napísala malej že má hraničný diparetický hypertonus, a podľa diagnozy je to forma detskej obrny....
Malinká pekne drží hlavičku, už sa aj pretáča, dokonca keď sedí a oprie si nožičky tak sa sama postaví a stojí (samozrejme že ju musíme držať). Máte s tým niekto skusenosti? Pýtať sa ako asi dlho bude treba cvičiť je zbytočné-viem že je to individuálne. Ale bojím sa o malinku aby bola v poriadku. Na kontrolu k neurologičke máme ísť 28.6, ale ja musím začiatkom mája nahlásiť či nastupim na jeseň do roboty a malinká ide do jasiel. Neviete či sa pri tomto cvičení môže chodiť do jasličiek...viem že je to veľa otázok, možno pre niekoho smiešne, ale mám z toho zmiešané pocity a strach. ďakujem za prípadné odpovede

rohacka
14. dub 2011

@kmoor ahoj, tiez mame tuto diagnozu, ked som sa na to pytala, povedali mi, ze bud sa to vycvici alebo po case bude z toho detska mozgova obrna. Lekari vraj teraz volaju centralna tonusova a koordinacna porucha rozne poruchy hybnosti u malych deticiek, zvlast do roka a podla vyvoja dietatka to potom prehodnocuju. Nam povedali diagnozu detska mozgova obrna definitivne az v 2.5 roku, kedze to u nas nie je az take zavazne, len lahka forma. Vraj sa diagnoza DMO stanovuje do 3 rokov zivota dietata, niekedy je to zrejme uz pri narodeni (pri tazkych formach), ale niekedy sa "dieta vyvija do obrazu DMO". Mozno ostatni to maju inak, ale u nas nam to zdovodnovali takto. Vojtovku sme cvicili od 5. mesiacov a cvicime doteraz, Kubko ma cerstve 4 rocky. Samozrejme, okrem Vojtovky cvicime kopu dalsich cvikov.

kmoor
14. dub 2011

@rohacka moc děkuji, to byla docela vyčerpávající odpověď.... 🙂

lenkacka
14. dub 2011

Ahojte babenky!!
Doteraz som prispievala do diskusii - PAVLÍKOVE REMIENKY,keďže tento zázrak sme nosili od 5 týždňa. ☹ Malinká mala vykĺbenú nožicku a tak nás čakalo 10 dňové visenie hore nožičkami so závažiami(tým sa malej naťahovali šľachy) ,nasledovala operácia pri ktorej dali kĺbik na svoje miesto a založili nám sádru so železami ,ktorú sme mali 6 týždňov.Po zložení sádry bol kĺbik na svojom mieste (chvalabohu) ,remencami sa mal upraviť uhol striešky ,aby jej to nevyskočilo.Tie sa nám veľmi pomaličky dávali do správneho uhla a tak sme museli remence nosiť 8 mesiacov po zložení sádry ☹ .Malinká bola na remence už zvyknutá -veď po takom dlhom nosení kto by nebol.4.4. sme boli na kontrole a konečneee sme sa zbavili remencov.Malá ide mať 20-teho ročik a nevie ešte ani sedkať poriadne,chúďatko ani nevie na čo má tie tučnučké nožičky ☹ .Ortopéd nám vobec neodporučil žiadne cvičenia - urobil si svoju robotu a tým to pre neho skončilo ☹ .Išli sme teda za mamkinou kamarátkou,ktorá cvičí aj Vojtovu metódu a tá nám odporučila cvičenie,lebo že malinká je od remencov hypotonická - má ochabnuté svalsvto a treba jej pomocť cvičením.Tak máme ďalšie trápenie,ale my to zvládneme!Mám to šťastie,že mám veľmi trpezlivé a hlavne dobručkavé dieťatko.Malú nám očkovali a tak nám ukázala len základný cvik(stlačať bod pod bradavkou),objednala nás na budúci týždeň,kde nám ukáže ostatné cviky.Tak uvidíme čo nás čakáá! 😉

majaja75
15. dub 2011

chcela som sa spýtať či máte niekto skusenosť so zvýšeným svalovým tonusom?

hobit
15. dub 2011

@majaja75 my ho mame