Dcera má drsné červené pupínky po celé ruce

handula83
3. srp 2015

Ahoj maminky,dcerce se objevili na ruce drsné červené pupínky mají někdy i bílou hlavičku.nejdříve to měla jen trošku na předloktí a už to má po celé ruce.Přijde mi že jí to hodně vylezlo až po mazání opolavacím krémem.Má to jen na tý ruce.Doktor řekl že to mám mazat ale co to je nebo z čeho jsem se nedozvěděla.Tak ted nevím jestli to tím mazáním spíš nezhorším.

handula83
autor
3. srp 2015

konečně se mi podařila poslat fotka 🙂

pajjulinkaa
4. srp 2015

Ahoj, syn trpí na AE a když se zpotí, má to úplně stejné... Pokud netrpíte na ekzémy, mohou to být klidně jen potničky - za pár dní zmizí... ;) jinak mažu zinkovým olejem

maviska
4. srp 2015

Mala to má taky, myslím,že to jsou potnicky, má to i na zádech a brisku. Mazu sudokremem a potírám heřmánkem. Doufam,že to brzo zmizí. Na ekzémy teda netrpí,tak snad to není nic horšího. Čím to mazete vy?
@handula83

werumka
4. srp 2015

@handula83 Pokud to má po opalováku a byla na sluníčku, tak je to nejspíš tzv. mallorka akné (sluneční alergie, kdy se ucpávají póry). Zkus kouknout po opalováku, který tohle eliminuje (např. Ladival). Taky na to trpím.

hojda
4. srp 2015

V TV dnes byla kopřivka z horka.

kaja23
4. srp 2015

Dcerce se to udělalo na polovině bříška,nic nezabíralo.Dr nám řekla,že se jedná o APEC syndrom. Začínalo to jako hrubá svédivá krupička.

handula83
autor
5. srp 2015

@maviska Zkoušela jsem mazat avirilem ten se mi když byla malá osvědčil.Ted přemýšlím i o tom sudokrému,Jinak opalovák mám Niveu 50.Divný že mi na to doktror nic neřekl.

handula83
autor
5. srp 2015

No jestli to po těch pařákách nezmizí,zkusím kožní.

blannie
5. srp 2015

ahoj, nemůže se jednat o keratosis pilaris? I když to by nebylo jen na jedné ruce, asi 😒

koncita
5. srp 2015

@handula83 tohle má náš malej, má to na všech končetinách, dle doktorky je to neškodná záležitost, jsou to jakoby ucpané vlasové/chlupové folikuly.....dá se z toho jakoby vyškrábnout tvrdá bílá mikrokulička viď? Jinak je to opravdu keratosis pilaris...

handula83
autor
5. srp 2015

@koncita Jojo má to bílou tečku.Jak se to řeší? Asi ničím nemazat a spíš nechat suché nebo se pletu?

koncita
5. srp 2015

@handula83 prý s tím nemáme dělat nic....a je fakt, že nepozoruju rozdíl v tom, když ho hodně mažu nebo vůbec

handula83
autor
5. srp 2015

@koncita Ted jsem si přečetla že by na to mohla pomoct mořská sůl,takže uvidíme zkusím koupel.

michaela121b
18. bře 2021

Dobrý den mala la. Pupínky na litkach na nohou a na chodidlech strašně ji to svědí nevim si uz rádi

michaela121b
Autor odpověď smazal
Zobraz
simca128
1. únor 2022

@handula83 obnovuju diskuzi s doufam ze autorka se mi ozve
Prosim cim to bylo ty pupinky? Dcera je ma ty samy

polakovakl
3. pro 2022

@simca128
@handula83

Také by mě zaujímalo, všímám si toho u nás po navrátu z Bulharska. Manžel mi tvrdil že je to od sluníčka ale objevuje se to stále, už třetí měsíc 😏🤦‍♀️