Dcera na ATB byla ve styku s neštovicema. Může se nakazit?

petulka25
5. dub 2014

Maminky dcera 2,5 let bere ATB-spíš už je dobíráme,ale byla ve styku s kamarádkou, jejíž dcera má neštovice! Jak s námi byla tak neměla nic , puchýřek se jí objevil na druhý den...... může to dcera chytit? děkuji

berenika39
5. dub 2014

Ano, nestovice jsou virove.

petulka25
autor
5. dub 2014

Tak to jo,myslela jsem ze je chráněna téma Atb,děkuji

lucieandrlova
6. dub 2014

Ve školce jsme teď měli neštovice a ředitelka nám říkala, že pokud je dítě ve stejné místnosti s nemocným, tak to chytne na 95 %. Dcera je sice očkovaná, ale i tam není 100% ochrana.
Inkubační doba je 10 dní. Infekční je dítě cca 1-2 dny před "vysypáním", kdy má spíše příznaky virózy (chřipky), pak se objeví puchýřky a je to jasné...
Dle mého názoru ATB nepomůžou. Spíš naopak, pokud je organismus oslabený, tak je náchylnější chytit něco dalšího.
I po objevení puchýřků je nemocný stále infekční, takže by neměl do kolektivu... Bohužel je mýtus, že už není, tak maminky berou děti ven a pak se to šíří dál...

ange_de_la_morte
6. dub 2014

Asi tě nepotěším ale s ATB má dcerka naopak mnohem vyšší šanci že to chytí ☹ Neštovice jsou virové tedy ATB na to rozhodně nemůže fungovat ani jako prevence ( ATB = antiibakteriální léčba, tedy jen proti bakteriím, nikoliv virům). Naopak tím že bere ATB a je oslabena jak jimi samotnými, tak i vlastní nemocí tak šance nakazit se čímkoliv se zvyšuje. Malinko můžeš imunitě při braní ATB pomoct lactobacilem ( ten je vhodný při každém praní antibiotik a ještě alespoň týden až dva po dobrání), ale skoro bych řekla že budou neštovice u dcerky s jistotou.

mami29
6. dub 2014

Byli jste u ní v době kdy je nejvíce infekční (před výsevem) a má oslabenou imunitu díky atb, takže bych řekla, že vás se vám to nevyhne.

petulka25
autor
6. dub 2014

@lucieandrlova
@ange_de_la_morte
@mami29 děkuji,no uvidíme! Alespoň by to měly za sebou a kdyby to chytly najednou to by bylo nejlepší 🙂

mami29
6. dub 2014

Podle mých zkušenosti se nakazí i sourozenec. Starší to přinesl ze školky a mladší v te době půlroční a kojeny je chytil také.

petulka25
autor
7. dub 2014

@mami29 kamarádka si byla pro neštovice 3x -ve 3obdobích a nic ani jednou je malá nechytla.ted jsou ve školce tak snad se dočká!

mami29
7. dub 2014

@petulka25 jj s tím se setkala moje kamaradka taky. Chytali kde mohli a nic. No poznate sami do 14 dní

petulka25
autor
7. dub 2014

@mami29 zrovna na velikonoce a manžel má dovolenou,ale co už...