Dcerka trpí "nechutenstvím", jí jen sladkosti. Co s tím?

misellll
19. únor 2012

Ahojky mám dotaz...dcerka 2,5 roku,před čtrnácti dny začala zvracet...trvalo to asi tak čtyry dvy....doktorky diagnosa zněla-gastritida ,ovšem s otazníkem.....malá byla bez teplot a bez průjmu,jen párkrát zvracela za ty čtyry dny,ale hlavně nechtěla jíst..ničemu bych se ani nedivila,když je člověku zle nemá chuť na jídlo.....jenže,když přestalo zvracení a dva dny potom jsme ještě dodržovali štřící dietu...malá nechtěla jíst nic teplého,vpodstatě její jídlo za celý den,bylo kousek rohlíku,ale jakmile se jí nabídla nějaká sladkost,tak jí snědla...je tedy pravda že ne celou,ale převážně vše....dva dny na to jsem malý naměřila teplotu 39,1 stupňů,začala kašlat a objevila se rýma...v pátek jsem šli k doktorce-angýna...(jelikož měla dcerka angínu už v prosinci a brala klacid),tak nyní dostala Ospen,mucosolvan na kašel a do nosu jí stříkám physihomere....v pátek v noci,však šíleně kašlala a stále se jí zvedal žaludek,dohromady naspala tak hodinu...V pět ránno už jsme to nevydrželi a vyrazili na pohotovost....závěr angýna s akutní virovou laringitidou... 😠 Malá pořád nechce jíst normální jídlo,nezdá se mi,že by jí bolelo v krku(že to by byl důvod "nechutenství"),když jí nabídnu sušenku,tak něco sní i bombony,do rohlíku si taky párkrát kousne,ale když jsem jí dneska dala na oběd zeleninu s kuřecím masíčkem a bramborem,dělala scény a ppodařili se mi ,aby snědla jen dvě lžičky(musím podotknout,že malá byla vždycky jedlík a tohle jídlo patří mezi oblíbené)myslím si,že i ten žaludek se jí teď zvedá a že se pozvrací občas z rýmy....většinou když má zadní rýmu tak zvrací a kašle...moje otázka zní co s tím??Myslíte si,že to zatím nemám nějak hrotit a do jídla jí nenutit???A nabízet jí třeba jen ty sušenky(aby alespoň něco snědla )moje mamka tvrdí nenuti a nechat jí jíst ,jen co chce...mam starch,že za tím je něco jiného a že až se dosataneme z té angýny,že nechutenství budu přetrvávat a malá začbne ubírat...V uterý malou vážili a měla 13,6 kg a 91 cm....Omlouvám se za tak dlouhý přízpěvěk a předem děkuji za všechny odpovědí....snad se někdo ozve 🙂

jijitka
19. únor 2012

@misellll nenuť ji do jídla a nechej je třeba jen o piškotech, přesnídávkách, rohlíku atd., zkrátka co sama bude chtít. Když do ní něco nacpeš násilím, může ti to zase vyzvracet a tím si ještě víc podráždí žaludek. Malý měl v lednu anginu 2x za sebou, taky nic moc nechtěl, zhubl asi o půl kg. Neboj, ona ti hlady určitě neumře 😉 , hlavně dbej na to, aby hodně pila. Klidně jí čajík i víc oslaď. Jestli je zahleněná, nedávej moc mléčných výrobků, ty žaludek špatně snáší.

misellll
autor
19. únor 2012

@jijitka:děkuju,že jsi napsala ona právě nechce ani piškoty,ty jí teda nikdy nějak moc nechutnal...no jen ty sušenky a bombony....pořád si říkám jestli za tí nemůže být trochu i její vyčůranost,ale je fakt,že ani ty bombony nesní všechny 😕 Pití pije hodně to jí ani nutit nemusím...ale i tak že toho hodně vypije,málo čůrá,ale říkám si,že to asi i hodně vypotí??? 😕

jijitka
19. únor 2012

@misellll malý piškoty taky moc nemusí, ale má rád takové sušenky - medvídky od Nestlé. Nejsou ani moc sladké. A při angině mu vyloženě dobře dělaly přesnídávky, trochu vychlazené, ne ledové (jestli se nepletu, při angině je chladné doporučované).

crca
19. únor 2012

@misellll oslaď jí čajík nebo vodu Glukopurem 😉 Mě teď děcka taky na střídačku zvraceli, a jak píšeš zřejmě i z těch hlenů,protože měli hroznou rýmu-teda hlavně kluk a když mě zvracel už po 4 běhěm hodiny,tak jsem dala čistou vodu s tím Glukopurem,dodá to aspoň energii a je to čistý hroznový cukr 😉 Jinak opravdu nenutit do jídla,jak píše jijitka,ať je klidně jen na přesnídávkách a kouskách rohlíku,už to není miminko,takže něco vydrží,ale chápu tvoje obavy 😉 Děcka vážej taky tak,jeden 12,7kg a 96cm a druhá 13.3kg a 98cm,takže jakmile nastane období nemocí,tak už se taky děsím.Když bylo malému 14 měsíců dostal angínu a to v té době měl o kilo a půl víc než holka a za 14 dní vypadal hrozně... 😒 když vidím tu fotku co mám tak je to strašnej pohled 😖 Neboj určitě si sama řekne,že chce už něco jiného než rohlík 😉

misellll
autor
19. únor 2012

@jijitka:děkuju za tip ty sušenky i tu přesnídávku stopro vyzkouším...moc díky 😉

misellll
autor
19. únor 2012

crca:moc děkuju bohužel ten glukopurem nemám:(leda zítra....ani nevím co to je se musím přiznat 😅

misellll
autor
19. únor 2012
crca
19. únor 2012

@misellll 😀 já jsem to nechtěla rozepisovat aby jsis nemyslela,že nevíš co to je 😀 😀 v pohodě,je to Glukopur,dá se koupit všude v obchodech,i v Tescu i v lékárně,stojí kolem 20kč a je to super věcička,někdy jim tím doslazuju trochu i čaj,ale naštěstí nejradši lemcaj vodu z kohoutku 😀

nae
19. únor 2012

@misellll Nenut ju, aj moj maly, ked ma nejaku taku crevnu ci zaludocnu prihodu, tak par dni potom neje takmer nic. Ked mal viacdnove vracanie a prujem, tak potom mal nechutenstvo 14 dni. Tiez vtedy nieco stratil na vahe, ale hlavne je, aby deti pili dostatok tekutin. (a z hlienov sa niekedy povracia aj bez choroby, ked ma zachvat vzdoru apod.)
Doporucujem: obmedzit alebo uplne vypustit mliecne vyrobky, davat rozmackany banan s piskotami, alebo nech papa sama, kolko bude mat chut. Uplne teple jedlo radsej nie, skor take vlazne a skus jej to normalne pomixovat na kasu (varenu ryzu s mrkvou napriklad, alebo zemiakovu nemliecnu kasu), aj ked je uz dost velka na tuhu stravu, a davat po lyzickach, alebo nech papa sama, to uz urcite vie. Co sa tyka tekutin, tak radsej studensie, moze byt mierne sladene. Nie som zastancom cpat do deti za kazdu cenu lieky, kvapky apod., ale v tomto pripade urcite pomozu probiotika (daju sa kupit aj ako bonbony - Laktobacilek, 30 ks s prichutou, po otvoreni ale uchovaj v chladnicke), alebo BioPron (sacek, nasypat napr. do jedla), plus Kulisek = rehydratacna zmes na pripravu roztoku, obsahuje cukry, soli apod. Da sa kupit aj rehydratacny roztok ORS200 - v lekarni - je to mala sklenicka napoja od firmy HIPP, stoji okolo 40 Kc (asi 300 ml) a je to v podstate rehydratacny roztok v mrkvovo-ryzovej stave. Drzim palce - a inak neboj, male deti su v tomto uzasne, ze same najlepsie vedia, co im urobi dobre....

nae
19. únor 2012

@misellll Glukopur = glukoza (dextroza) v prasku, zdravsia nahrada klasickeho cukru.

misellll
autor
19. únor 2012

@crca:jé děkuju 🙂 já takové věci neznám,místo cukru používám do čaje lžičku medíku a jiank do ničeho cukr malé nedávám...určitě to zkusím snad to u nás v lékárně budou mít,do tesca si s ní při tomto stavu netroufnu a manžel z práce nemůže:(

misellll
autor
19. únor 2012

@nea s těma banánama a a rozdrcenýma piškotama to určitě vyzkouším....problém je že malá je vybíravá a piškoty nejí a banán jen když máš náladu...ale třeba teď když je nemocná...ten kulíšek mám doma,taky už jsem přemýšlela o jeho přípravě,ale říkala jse si,že když pije tak že zatím ne...ale jak říkáš jsou tam soli a minerály....to by jí taky mohlo dodat energii,že??ještě jsem se hctěla zeptat,co říkáte na to čůrání...Fakt pije dost,ale čůrá jen jednou denně....může to být tím,že se potí???? 😕 holky díky 😉

crca
19. únor 2012

@misellll není zač-ale teda k tomu čůrání..no nevím...pokud čůrá jen jednou za den,tak bych někam k dr. skočila,to už si myslím,že je fakt málo kor když ti pije,zase tolik toho nevypotí 😒 ....

misellll
autor
19. únor 2012

@crca no uvidím ještě do večera,jak to bude s tím čůráním.... 😕 a kdyžtak někam zajedem..děkuju

luthien.k
19. únor 2012

@misellll a má stále i ekzém?

misellll
autor
19. únor 2012

@luthien.k:teď neaktivní...myslím to tak,že v klidu.....jen ty dva suchý flíčky:O

dvojka
19. únor 2012

@misellll -my jsme tohle jednou měli taky a pak se zjistilo že u Kristýnky stále přetrvával nějaký bacil v zažívacím traktu který se musel přeléčit ATB

misellll
autor
19. únor 2012

@dvojka:Takže myslíš,že to nemá z té angýny????To nechutenství???Asi si jdu už dneska hodit mašly ☹

dvojka
19. únor 2012

@misellll tak to ti nepovim-jen píšu co jsme měli my.Mašli si neházej,já myslim,že u vás to asi bude hodně co dělat s tou anginou☹.Prostě se toho sešlo najednou až moc.Ono při angíně jíst ani moc nejde,že jo.
Já jsem tě nechtěla vylekat,promin 😅 😔

misellll
autor
19. únor 2012

@dvojka:ne ne nevylekala...jen už toho mam dost....když se to ser*,tak se to ser* 😠 střevní virosa,angína a do toho laringitida.....a to jsme tu angýnu snad chytli i s manžou oba oheň v krku,kašel a manža i horečky:(No uvidíme v uterý máme jíd na kontrolu,pokud to nechutenství neustoupí...tak se o tom doktorovi hned zmíním....a taky o tom čůrání 😕 každopádně děkuju

millyh
29. zář 2014

Ahoj 🙂 vím že to je už delší dobu co jste toto prožívali, ale máme doma to samé přes kopírák a nevím co s ním... Co vám pomohlo nejvíc a jak jste dopadli tehdy u dr? Teda pokud si to pamatuješ 🙂 moc by mi to pomohlo
Děkuji