Dětská kolika. Jak holčičku utišit, aby tolik netrpěla?

lenkajiraskova
3. lis 2012

Je tady nějaká maminka,která má stejný problém jako já?Mám doma 3 týdenní holčičku a vždy večer nám začne hrozně brečet a svírat se bolestí a přitom prdíkuje.Nahřívám jí bříško pecičkama,ale stejnak to moc nepomáhá.Dá mi prosím někdo radu,jak ji utišit,aby tolik netrpěla?Předem děkuju za rady.

petra273
3. lis 2012

Máme stejný problém. Nám pomáhají kapičky Infacol a mazat bříško mastitčkou Pupíkem.

monad
3. lis 2012

jo!!!! měli jsme to také 😢 co jsem kojila, malá řvala jak tur..
1) určitě pomůže RAKTÁRNÍ ROURKA, několikrát denně vyprdět,
2) espumissan
popřípadě nějáký ten krémík na pupík a taky masírování bříška ve směru..
taky jsme si užily.. řev jako blázen byla to hrůůůza.. ale tu ROURKU BYCH KOUPILA A NĚKOLIKRÁT DENNĚ VYPRDĚT!! ONI PŘES TO I KAKAJ, TAK SE NELEKNI... namazat krémem, strčit do zadečku a pomalými krouživými pohyby točit rourkou třeba minutu nebo dvě...
já to dělala fakt několikrát denně a pomohlo to...TAK HODNĚ ŠTĚSTÍ 😵

naomi6
4. lis 2012

@lenkajiraskova Ahoj, úplně s tebou soucítím. Máme to za sebou. Bohužel nám nepomáhalo vůbec nic. Zkusila jsem snad všechno. Přešlo ji to samo kolem čtvrtého měsíce. Na rektální rourku si ale dávej pozor, mimčo si na to může zvyknout a pak má problém. Přeju hodně štěstí, ať to brzo přejde.

wamp22
4. lis 2012

@naomi6 musím s tebou nesouhlasit 🙂 není pravda, že rourka je závislá a dítě pak nebude chtít kakat. Můj syn nato hodně trpěl a jediná rourka nám pomáhala, aby se vykadil a takhle nám to trvalo do 4 měsíce a pak bez problému kakal sám 🙂 . Jinak bych ještě doporučila kmínový vývar, nebo nahřát plinečku a dát na bříško...

dezyre
4. lis 2012

Já jsem dávala anýzovo-feniklový čaj, potom pomáhalo cvičení - přitlačit nožičky na bříško, anebo miminko dát pást koníky.

luciferinka
4. lis 2012

u nás celkem zabíral polštářek s třešnovými peckami,nahřála jsem ho v mikrovlnce a přiložila na bříško a nosila v klubíčku

stellamax
4. lis 2012

Měli jsme s dcerkou podobný problém. Malinko pomáhal Infacol, ale výrazně se to zlepšilo až na konci druhého měsíce, kdy už si sama byla schopná hrát na hrací dece - zvedat nožičky... . V půlce čtvrtého měsíce jsem ale přestala kojit a dcerka dostala Nutrilon,po kterém skončila 2x na pohotovosti s kolikou. Tvrdili nám, že po Nutrilonu to není a že prostě neumí správně pít z lahvičky, antikoliková lahvička nefunguje, antikolikové mléko taky ne.... . Dětská doktorka nám ale okamžitě doporučila Nutrilon proti kolikám a zabral během jednoho dne. Teď má bříško úplně v pořádku a mnohem víc v pohodě než když jsem kojila.

naomi6
4. lis 2012

@wamp22 Jasně, já netvrdím, že úplně každý s tím má potíže. Jen moje sestřenice měla takový problém s kloučkem, který si na to opravdu zvyknul a pak nemohl kakat a doktorka nadávala. Je moc fajn, že vám to pomohlo. Přeju pěkný večer a ať nikoho prdíky netrápí 😉

mborlova
4. lis 2012

My taky bojujeme s kolikou a musím říct, že bych docela brala, kdyby to bylo jen večer. U nás je to kdykoliv během dne a někdy i celý den (s menšími přestávkami). Dávám kapičky Sab Simplex, masírujeme bříško, cvičíme nožičkama, koupili jsme plyšáka do mikrovlnky a nahříváme bříško. Někdy to zabírá dobře, někdy méně. Vždycky když si myslím, že už se to zlepšuje, tak přijde nějaká krizovka!!! Je to náročné a už se nemůžu dočkat, až to jednou přejde!!!!!! 😒

mirusak1
4. lis 2012

Urcite si v prvni rade porid probiotika pro malou, nam pomahaji kapky BioGaia, ale myslim, ze i jine zabiraji. Predtim jsem zkousela Swiss laktobacilky a uz po nich se to malemu zlepsilo. Na BioGaia jsem presla hlavne kvuli tomu, ze ty Swiss laktobacilky jsou v ampulkach a rozpustit cely obsah ve lzicce s mlickem (ve lzicce protoze kojim) byl nadlidsky ukol. Ohledne tech BioGaia je ale dulezite skladovani, musi byt v LEDNICI, jinak bacily pochcipaji a nepomuzou. Jo a chce to dat tomu aspon tyden nebo deset dni, nez se stihnou streva osidlit. Jinak soubezne jsem pouzivala Infacol (Sab simplex ani Espumisan nam nezabirali, ale na kazde mimco zaberou jine kapky, je treba vyzkouset). Nez jsme nasadili probiotika, tak doslo i na rourku a malemu se potom ulevilo. Jinak vse, co pises ty nebo ostatni, nahrivat, cvicit, masirovat atd. Jo a hlavne si hlidat vlastni stravu...

lenkajiraskova
autor
5. lis 2012

Moc všem děkuju za rady.No jo,ono je to těžké,na každé díítě působí něco jiného.Nemáme to holt jednoduché jako maminky.

katy28
10. led 2013

Ahoj, toto je téma přesně pro mě bohužel:( malá na koliky trpí v podstatě od prvního týdne, teď bude mít 7 týdnů a zatím vyloženě nezabralo nic, jen je to někdy trochu lepší:(
děti po jídle jsou spokojené, naše pláče:( a bojím se, že se naučí usínat v náručí, protože jedině tak se teď uklidní, když s ní pohupujeme:(
fakt už se nemůžu dočkat klidné noci....

veronikaka
10. led 2013

Souhlasím se vším co bylo napsáno. Pokud je miminko na umělým, tak bych přešla na Nutrilon Comfort a nebo Beba Sensitiv a pokud je kojené, tak se maximálně hlídat v jídle a pít litry kojícího čaje a nebo fenyklového - já jsem na čaji teď ubrala a je to znát, že má malá větší potíže. Ono to přejde ... Ještě taky teplá vana zabere ... a hodně nosit v klubíčku. Ještě jsem si vzpomněla co mi říkal neurolog, když jsem k němu chodila se starší - Nechat vybrečet, protože to masíruje bránici zevnitř a taky to pomáhá.
@lenkajiraskova

veronikaka
10. led 2013

@lenkajiraskova Až teď jsem si všimla, že už to je asi neaktuální, co? 😀 Věřím, že jste už bez problémů.

lenkajiraskova
autor
10. led 2013

@veronikaka Tak malá je pořád stejná,ale je to vtom že vyžaduje pozornost.Je to pěkná potvůrka 😀

veronikaka
10. led 2013

@lenkajiraskova To oni na to přijdou rychle.

badrick
10. led 2013

@katy28 ....tak to jako by jsi psala o nás před rokem a něco.....moje málá má už ted rok a 8 měsíců....ale do 5 měsíců trpěla na koliku, pálení žáhy a hodně blinkala....skoro pořád....takže nespala ani přes den ani v noci ☹....za celých 5 měíců jsem toho moc nenaspala tak max 2 hodky přes noc a to přerušovaně.....zkoušela jsem úplně vše co holky píšou, ale nezabírali žádné kapky, žádná masáž, žádné cvičení, nahřívání, rourka....prostě nic....kojila jsem, hlídala jsem se ve stravě a nic....prostě to přešlo s věkem....myslela jsem si tehdy že to nedám, že skončím na psychině....ale díky manželovi jsme to dohromady nějak dali.....a teď je to zlatá holčička 🙂....nechci strašit, ale někdy opravdu stačí pouze dojít do určitého věku....jinak usínala na rukách, později houpání na baloně, jedině to ji uklidňovalo.....a jestli můžu říct tak bych to dělala tak znova...viděla jsem, že jedině náruč a bálón ji uklidnili....

adidasik
10. led 2013

@lenkajiraskova Ahoj my to měli to samé.. hodně pomohli kapičky Baby calm a probiotika. A rektární rourka.

carolinlida
11. led 2013

@badrick díky, uklidnila jsi mě, mám dceru 4,5 měs a přesně to samý co u vás. Nepomáhá nic, hlídám si vše a celý problém spočívá v tom, že malá si někdy neříhne po kojení, nebo se při kojení nahltá vzduchu...aspoň teda myslím, protože opravdu nejím nic, co by ji mohlo nadýmat a způsobit koliku. Tak mám naději, že to brzy přejde 😉 a to mě každý uklidňoval jak to přejde po třetím měsíci 🙂

badrick
12. led 2013

@carolinlida mě taky každý uklidňoval, že to přejde po měsící, pak po třech a přešlo to až po pátém měsíci...ale dobrá zpráva je, že to opravdu přešlo a je to čím dál tím lepší...je to naše zlatíčko!

mochenkaa
12. led 2013

holky, zkuste si poridit knizku "nejstastnejsi miminko v okoli" me ji tady doporucovala jedna maminka. Ja ji nekoupila hned, ale dostala jsem se k ni az synovi koliky presly. Kazdopadne jsem si hodne nadavala, ze jsem ji nevzala hned...

verunkapok
16. dub 2013

nám tedy pomohlo hodně pomohlo klubíčkování a dávání na bříško...a hlavně pravidelně před každým kojením dávám pár kapiček espumisanu na lžičku... a fakt se mi zdá, že super... zatím nemám v plánu užívání přerušit, protože pro mimčo to není nějak nebezpečné a ni návykové..vstřebává se totiž jen ve střevech a nejde do krevního oběhu miminka.