Dítě stále nemocné. Máte zkušenost a řešení, které by fungovalo?

goldenova
18. únor 2023

Hezké odpoledne,
chci se zeptat na vaše zkušenosti. Mám čtyřletou dceru, do dvou let nebyla ani jednou nemocná, pak se to spustilo a minulý rok byla nemocná snad každé dva měsíce, kdy to často vyeskalovalo do akutního zánětu průdušek. Byli jsme na alergologickém vyšetření, alergie žádné, náběh na astma žádný, jen lehce na určitý druh pylu a prach (asi jako každý druhý člověk). Doktorka říkala, že tam dělali i imunologický obraz a ten byl v pořádku. Od začátku roku je opět nemocná, teď byla téměř měsíc doma, nasazená antibiotika, minulý týden dobrala, byla v pořádku, včera začala rýma, zvracení od rýmy, teplota 38. Nechápu. Téměř pokaždé, když byla nemocná, brala antibiotika. Za svůj život tak často, jako já za svých 42 let ne. Doktorku jsem požádala o doporučení na imunologické vyšetření a kategoricky odmítla, že mi ho nedá. CRP už měla na kontrole v pořádku, takže nechápu, co se jí to zase rozjelo a proč. Jí zdravě, hýbe se, chodíme s ní ven. Platíme jí soukromou školku, kam vlastně ani nechodí, takže je to jako zmačkat pár desítek tisíc a vyhodit je do koše. Plus samozřejmě fyzický, psychologický a sociální efekt na dceru, kdy malému dítěti asi úplně neprospívá být zavřené doma.
Máte někdo podobnou zkušenost a řešení, která vám fungovala?

tanakin
20. únor 2023

Dcera je předškolacka a letošní rok je katastrofa.... Jsem už z toho zoufalá. Od září jsme stihli sedmou nemoc, neštovice, roupy, několik zvracení, rymicek a kašliku. Od ledna děs - nejdříve antibiotika na neutuchající kašel a teď po měsíci zánět středního ucha, horečky a vystřídala dvoje antibiotika 🙄 děsím se každého dne, co kde zase chytí :( dr zjistila anemii, jenže jak brala železo, zase na ni skočil každý bacil. Dávám draci sirup, ale na ni nějak neucinkuje :/ nějaký tip, jak posílit imunitu? Děkuji

goldenova
autor
22. únor 2023

@xxx3d Marie Durpektova, Černá Pole. Už jsem na doporučení pojišťovny podala stížnost, přijde za ní revizak. Nějak mi uniklo její hodnocení na netu, kde že 75 recenzí bylo jen 5 pozitivních... Člověk by je asi měl číst než se k někomu přihlásí;)

lentilkah
22. únor 2023

Ted jsem nakoukla na ty recenze, to je sila 😯

xxx3d
22. únor 2023

@goldenova dr. Duřpektová už se na koníku řešila, ale mám dojem, že nešlo o pediatra, ale o alergologii, nebo logopedii, nicméně, díky za odpověď a šťastnou ruku při výběru jiného pediatra.

goldenova
autor
23. dub 2023

@zmrzlinka Díky za zprávu. Na ORL jsme ještě nebyly, jdeme na imuno. Jaké ty spreje do nosu vám pomáhají. Já dávám Nasivin, ten se ale doporučuje jen 5 dní v kuse.

goldenova
autor
23. dub 2023

@lentilkah Update, už máme jinou, skvělou - dceři při první návštěvě podala ruku, mluví na ni klidným tichým hlasem, v ordinaci hraje příjemná hudba🙂 samozřejmě by bylo nejlepší, kdyby jsme doktora vůbec nepotřebovaly🙂

lentilkah
23. dub 2023

@goldenova To je super. Bohuzel maloktere dite nemarodi

evculinda
23. dub 2023

@goldenova rozumím Vám, syn minulý rok nemocný snad každý měsíc, týden školka/14dní doma. Nám pomohla alergologie (medikace od dubna do září), konvička do nosu každý den ráno po probuzení a večer před spaním, vit. C lipozomální a vit. D. A asi je pravda, že z toho vyroste. A při časté nemocnosti rozhodně i lázně na podporu imunity (Blansko a jejich jeskyně vyhlášené). Jinak probiotika dáváme už asi 3 roky v kuse a kromě spraveného zažívání bych na imunitu vliv neviděla žádný