Používáme cookies. Více informací zde. OK

Do kdy dávat Vigantol?

smallinka
26. lis 2015
.
luciamala1979
26. lis 2015
doporučuje se do roka a když to vyjde na zimu, tak ještě brát dál, ono to sluníčko teď moc není. Dnes jsem byla u alergologa a předepsal dětem - 2 a 5 let vigantol na zimu jak doplněk stravy 😉
smallinka
autor
26. lis 2015
@luciamala1979 aha no díky za info, já vysadila kolem 1 roku a teď mi to mudr napsala znovu, máme 14 měsíců.........tak asi zase brát....ale já myslela že je to na kosti?
luciamala1979
26. lis 2015
@smallinka d vitamín ano, na kosti, jeho nedostatek však může způsobit víc než křivicu. A ta 1 kapka denně v zimě mimi neublíží / pomůže 😉
smallinka
autor
26. lis 2015
@luciamala1979 no me říkala od toho půl roku 2 kapky. ...denne
bajana
26. lis 2015
nasa dr. tvrdi, ze podla najnovsich studii sa ma podavat do 2r...my davame od roka 2 kvapky denne
luciamala1979
26. lis 2015
@smallinka ano, mam rodinu na svk a tam taky davaji 2 kapky, asi jak který dr. nevim, my sme měli jenom 1
zlatik1
26. lis 2015
my dáváme od narození 2 kapky denně a dr řekla do 2 let 🙂
smallinka
autor
27. lis 2015
Ještě bych měla dotaz, jak dáváte kapky? Když byly malé dávala jsem do pusinky ale teď už se nenechají. Máme UM tak kapu do mlíka? Může to tak být? nebo na lžičku?
bajana
27. lis 2015
@smallinka malo by sa kvapkat na kovovu lyzicku, lebo je to olejnata konzistencia a ma tendenciu ostavat na plaste...takze ja osobne kvapnem na lyzicku do akejkolvek tekutiny
smallinka
autor
27. lis 2015
@bajana to nechápu...dáváte na lžičku a pak do tekutiny? proč to rovnou teda nenakapat do té tekutiny?
luciamala1979
27. lis 2015
@smallinka myslela, že na lžičku dá kousek mléka třeba, na to kápne kapku vigantolu a pak do pusy děťátku. Mléko resp. mastnější jídlo zaručí lepší vstřebání d vitaminu
bajana
27. lis 2015
@smallinka na lyzicku nabrat tekutinu a do nej kvapnut vigantol 😉
laska.nezna.hranic
27. lis 2015
jednu kapku denně do dvou let, tak jak se má (do roka je to minimum, do dvou doporučováno). kapeme přímo do pusy a zapíjíme mlíčkem. na lžičku i savičku nám to nevyhovovalo

@smallinka - na lžičku s mlíčkem se to kape proto, aby byla jistota, že tu kapičku do sebe prtě dostane celou, protože na láhvi může něco ulpět nebo zůstat ve zbytkovém mlíčku.

a nekape se to do čehokoli, ale do mléka

@zlatik1 - dvě kapky jsou pro mimi moc, to je dávkování pro zdravého dospělce
kachorka
27. lis 2015
Dávám v zimě 1 kapku oboum (2 a 4 roky), je to dobré i na růstové bolesti nohou...
smallinka
autor
27. lis 2015
Jasně takže budu dávat jednu kapku a hotovo.

Sem začni psát odpověď...

Odešli