Druhé dítě je stále nemocné. Je to běžné?

misha82
22. lis 2011

Mám půlročního syna, kterého stále kojím. Přesto už ve čtyřech měsících dostal zánět středního ucha a na něj samozřejmě antibiotika. Před dovršením šestého měsíce nachladl a vyklubala se z toho bronchitida a další antibiotika. Když je po týdnu dobral, stále kašlal a za 3 dny se mu horečky zase vyšplhaly přes 39. Podle doktorky se jedná zase o bronchitidu, jen jiného druhu. Dostali jsme inhalátor a čípek - kortikoid ☹ Jsem z toho hodně nešťastná. Starší dcera (nyní tříletá) chodí do školky a nosí domů stále nějaké nachlazení, takže malý musí pořád s něčím bojovat. Máte také podobné zkušenosti u druhého dítěte? Je to u druhých dětí běžné? Nebo má syn sníženou imunitu? Díky předem za vaše příspěvky.

llluckaaa
25. lis 2011

@sasanka03 My jsme nebyli dlouho pryč, jen pár dní 🙂

ined77
25. lis 2011

@misha82 🙂 ..to je hezké 😵

@llluckaaa 🙂 ..o jéje ☹ ....my dnes byli na ko s ouškama a je to v pořádku.ale oba ještě lehce soplíkujou.tak jsem zvědavá, na jak dlouho bude klid.minule byl 10dní! nic moc...ale zase lepší než nic 😔 .
přejeme brzké uzdravení 🙂 .
já už raději nic dopředu neplánuju....jakmile se na něco těším, skončí to tak, že poletuju doma se sirupama a odsávám soplíky 😝 .

llluckaaa
25. lis 2011

@ined77 My jsme měli na víkend domluvenou návštěvu s dětmi i přes noc, naši by byli určitě nadšení, ale bohužel jsem to musela (opět) zrušit

sasanka03
25. lis 2011

@llluckaaa O návštěvám mi ani nemluv, taky jsem to už 2x zrušila, navíc za 14 dní máme rodinnou oslavu a na tu mi dr. moc nedoporučila jet :(. Teď babo raď...rozhodně bych nechtěla chybět, domlouváme to už dlouho, ale zase abychom si zas něco odvezli na Vánoce, to se mi fakt nechce 😝 .

ined77
25. lis 2011

@llluckaaa 🙂 ...jj, to znám.my takhle rušíme v poslední době pořád něco 😒 .asi už to kolikrát musí znít jako výmluva...ale kéž by byla 😢 .

ined77
25. lis 2011

@sasanka03 🙂 ...leda jet na chvilku bez dětí...i když zase vidím, že máte mimíska...to je blbost ☹ .

llluckaaa
25. lis 2011

@ined77 Přesně tak, už si připadám jako bych se pořád vymlouvala. Ale když má jít o setkání s dětmi, je to lepší zrušit než abysme pak slyšeli, že jsme je nakazili ☹

ined77
25. lis 2011

@llluckaaa ...to každopádně.nezbývá než přetrpět zimu a doufat, že s jarem a létem přijdou dny klidnější a hlavně zdravější 😅 .

llluckaaa
25. lis 2011

@ined77 Já myslím, že jo. Aspoň v té školce nebudou tolik zavření vevnitř a nebude tak lehké si to předávat 🙂

ined77
25. lis 2011

@llluckaaa 🙂 ...určitě 😉 .navíc už budou ''otrkanější'' a bohužel či dík i ti mladší doma 🙂 .

misha82
autor
25. lis 2011

@sasanka03 Tak to mě mrzí, že máte antibiotika ☹ My teď zápasíme s bronchitidou číslo dvě a v pondělí máme jít na kontrolu. Malý je bez teplot, ale kašle jak dospělý chlap ☹ Pokud se to do pondělka nezlepší, čekám další antibiotika a pak pravděpodobně udělají i více vyšetření.... Držte se a ať je to co nejdříve za vámi 😒

sasanka03
25. lis 2011

@misha82 díky...měli jsme to úplně stejné, ale nezvládli jsme to...tak snad na tom budete líp..držím palečky

misha82
autor
27. lis 2011

@sasanka03 Děkuju, ale vypadá to bledě. Zítra jdeme na kontrolu, pak dám vědět. Ale je to spíš stále horší ☹ Už jsem z toho úplně rozložená!!! Asi přejdu na UM!!! Mám pocit, že jsem jako matka nějak selhala, že jsem mu nedokázala dát asi dost vitamínů, minerálů a protilátek ☹ Sofinka celých 8 měsíců, co byla kojená, neměla ani rýmu!!!

sasanka03
27. lis 2011

@misha82 Nevěš hlavu, třeba to nebude tak jak to vidíš. Těch možností, proč tomu tak je, je tolik...že tu rozhodně nemůže být důvod, proč by ses měla obviňovat. Kojení prostě není všemocný .To víš, taky jsem hned přemýšlela, co dělám jinak, že spousta věcí u dvou dětí se nedá opravdu ohlídat, ale stejně si nemyslím, že tam je nějaká chyba. Myslím, že každý se rodí s určitými dispozicemi a že holky jsou víc bojovnější a lecjaký bacil je jen tak nerozhází.

misha82
autor
27. lis 2011

@sasanka03 Díky 😵 Asi máš pravdu. Samotné se mi už dlouho táhne hnusná rýma a kašel, tak to všechno dohromady způsobuje, že jsem trošku na dně... určitě zase bude brzy dobře 🙂 I u vás 😵

sasanka03
27. lis 2011

@misha82 musíme věřit, že brzy bude líp. Naštěstí mě se to vyhýbá, ale naše Mája asi chytla zase rýmu od Honzíka, furt to tady taky koluje. Ale Vánoce si tím rozhodně nezkazíme!!!! Zítra dej vědět, jak jste dopadli.

misha82
autor
28. lis 2011

Tak jsme doma od dr., antibiotika jsme nedostali, protože prý jsou už dýchací cesty průchodnější. Nadále máme inhalovat a za týden další kontrola. Prý je to v této oblasti (mezi Düsseldorfem a Kolínem) normální. O 50km odsud už prý děti nejsou tak často nemocné!!!!!!!!!!!!!!!!! Děs!!!!!!!!!!!! A to pocházíme z Ostravy, takže jsme si hroooooozně pomohli ☹ Takže kupujeme zvlhčovač a čističku vzduchu, já do sebe valím vitamíny v přírodní i tabletkové podobě a budeme doufat, že se to zlepší. Jo a příští pondělí budou brát krev a posílat ji na alergologii, protože má ještě k tomu všemu ekzém... Takže tak. Bojujeme dál 😅

sasanka03
29. lis 2011

Aspoň že nemáte antibiotika, to je super zpráva. Tak teď jen, aby jste brzy byli fit a nic moc nenašli.

sasanka03
30. lis 2011

Tak hlásím se po kontrole, druhý antibiotika dobraný a vše v pořádku, tak jsem zvědavá ,na jak dlouho nám to vydrží a doufejme, že za týden tady nebudu psát znovu. Jinak se bacil u nás rozmnožil a už se léčí i starší dcera a manžel, ale naštěstí zatím v lehké formě.

misha82
autor
1. pro 2011

@sasanka03 Tak to se v tom plácáte celá rodina ☹ Aspoň, že malý už je zdravý!!! Držím palce, ať mu to vydrží co nejdéle!!! Ten náš je stále marod a já taky, pořád mám teploty kolem 38. Vánoce si snad už užijeme ve zdraví!!! 🙂

beruska24.9.
31. led 2013

@misha82 Tak už mám těch zkušeností víc - nástupem starší dcerky do školky jsme se nedokázali vyhrabat z bacilů ☹ Pořád doufám, že až se oteplý (jaro), tak snad ta nemocnost poleví....
Protože je to starší diskuze, tak se chci zeptat, zda se to za ten rok nějak zlepšilo?....předpokládám, že Tvé starší dítko chodí do školky už druhým rokem.

radka35
3. únor 2013

starší chodí do školky druhý rok a co začala i ta mladší,tak to funguje stylem týden školka týden až 14dní doma...Takže nic moc.Ani jsem nestihla začít dávat léky na povzbuzení imunity,onemocněla ta starší dřív...jedna začne,druhá po ní pak tatínek a nakonec já.Všichni se vyleží,já za pochodu a při plné práci a zatýden ve školce vše začnš znovu.....taky nevím co stím.Mám v plánu zkusit změnit vzduch -týden na chatě v lese...mohlo by to trochu pomoct.