Ekzém a mýdlo v MŠ. Jaké mýdlo s sebou do školky?

serafinovicova
7. pro 2022

Ahoj, dceři 3 roky při nástupu do školky začali červenat ručičky, myslela jsem si, ze je to alergie na nějaké barvičky, ale s nastupující zimou to bylo jen horší a horší az nám lékařka řekla, ze je to alergie na chlad s naznakem ekzému. Dostali jsme mast, koupila jsem speciální hydratacni a barierove krémy, ale přemýšlím jake mydlo dat do školky...museji mit tekuta. Máte nějaké osvědčené? Předem děkuji Iva

lencaa11
7. pro 2022

@serafinovicova řekla bych že je to spíš o počasí jak je chlad a zima syn to má na tvářích když je zima má tváře jak nástěnka máme mazání tak bych spíš požádala o učitelku zda by pri cestě ven a do Ms ruce namazali

serafinovicova
autor
7. pro 2022

@lencaa11 to bohužel odmitnuli, proto jsem pořídila barierovy krém, které by mel ruce chranit. Jenže problem je, ze oni si ty ruce tam umyvaji snad pořád a hodně se vysusuji a ona si je jeste pořádně neutre, pak jdou ven a doma mi pláče, jak ji to bolí ☹️

zuzkasim
7. pro 2022

@serafinovicova Řešili jsme též, dodala jsem do školky tuhé non toxic mýdlo s obyč. mýdlenkou a dohodli jsme se, že si dcera ani tak nemusí umývat ruce mýdlem, pokud to není vyloženě nutné. Krém jsem namazala ráno, než jsme odcházeli.

lencaa11
7. pro 2022

@serafinovicova a kdyby to bylo od lékaře je pravda že oni tohle je opravdu o lidech ono to mydlo moc neřeší jde i o to jakou vodou se mejou chlap má též ruce a když přijde z venku a dá si hodně teplou tak ho to pálí atd ...a stačí že se částo jen oplachne ruce

jannym
7. pro 2022

Jo jo alergie na chlad, krome rukou to mam i na stehnech, nic jineho nez mazat a prezit zimni obdobi nejde, kolikrat mam ruce rozpraskane az do krve, a navic kdyz uz je bariera poskozena tak to jeste vic drazdi veci, ktere mi bezne nevadi od ovoce, pres syrove maso (tak to nepocitam, ze by na nej sahala, ale spis pro vasi predstavu), svetry a pletene rukavice, nektera kosmetika mi v tomto rocnim obdobi vadi…na myti rukou v zime pouzivam takovou tu myci kostku, nevim o tom, ze by bylo neco setrneho v tekute forme, ale mozna ma neco bioderma…

jiss
7. pro 2022

Mám to i v dospělosti, chce to bio eko mýdlo bez sulfátů a hodně mazat a nosit rukavice, furt...

eva118
7. pro 2022

@serafinovicova dobře se snáší tekuté mýdlo Balea sensitive od Balea z DM. Pracuj v mš a jeden chlapec měl taky exém z desinfekčního mýdla, je i alergik a mamka donesla toto mýdlo. Už ho kupuju i domů, protože nevysušuje a taky mám s alergií na zimu problém. Super je i Dove, ale je dražší.

luciee79
18. pro 2022

@serafinovicova Z vlastní zkušenosti mohu doporučit tohle mýdlo: http://www.euronabycerny.com/420-6233625369/p/6....
Já trpím vždy přes zimní období na ekzém na rukou, stačí když třeba použiji dezinfekci, nebo nějaký dráždivý čisticí prostředek a na druhý den se objeví suché červené fleky, které hodně svědí. Osobně používám všechny tekutá mýdla i jako sprchový gel. http://www.euronabycerny.com/420-6233625369/c/1.... 👍

eviicka
18. pro 2022

To je docela smutné, že ve školce odmítli pomoc s krémem. Mně při úplně stejném problému vlastní krém navrhla sama učitelka (normální státní přeplněná školka). Mýdlo jsme zatím neřešili, tak se tu připíchnu.