Febrilní křeče - opakují se?

kastanek46
23. únor 2017

Zdravím. Syn měl ve 20. měsíci poprvé febrilní křeče. Bojím se, že se budou opakovat... Info o nich už mám, i diazepam, kdyby se vrátily. Zajímá mě ale: Opakují se často nebo je tu někdo u koho se objevily jen jednou a pak už ne? Zatím se nám horečky i nemoci vyhýbají...

yerry
23. únor 2017

@kastanek46 moje dcera mela poprvé při horečce někdy ve dvou letech a něco. Nevěděla jsem co to je a bylo to v noci. Vzpamatovali jsme ji v pohodě a záchranku jsme nevolali. Podruhé se ji to objevilo když mela asi 3,5 roku. Prodělala neštovice a hned na to nastoupila horečka a sesta nemoc. Manžel odjel do lékárny a mala upadla do sou. Přestala dýchat. Snažila jsem se ji oživovat a mela jsem desny strach. Na to nikdy nezapomenu.... zavolala jsem záchranku. Paní poradila co mám dělat a jak přijela rychla uz byla pri vedomi ale zavřeli nás na jipku. Od té doby už se to nevrátilo. Ale ke každému nurofenu na snížení horečky jsem poctive dávala i diazepam. Prý když se do roka neobjeví tak už pak nikdy. Ne riskují a dávat diazepam i po roce ....Mala má 5 let a 2 měs.

kastanek46
autor
24. únor 2017

Děkuju za zkušenost! Dostali sme diazepam do zadečku v případě křečí, jinak jen srážet teplotu. Ještě nás čeká eeg, tak uvidíme...

yerry
24. únor 2017

@kastanek46 taky jsme byli. Epilepsie vyloučena. Diazepam do zadečku jsme taky dostali ale ještě i v tabletách jako prevenci...
Sestřička ze záchranky mi říkala že to má opravdu spousta dětí. Ze k tomuhle vyjíždějí běžně a ze se to samo upraví věkem. .... Neboj bude to dobry👍

kastanek46
autor
25. únor 2017

@yerry Děkuju 🙂 přejeme vám at ste zdraví! 😉