Fialové nožičky u miminka

luci1009
9. únor 2017

Dobry den maminky,všimla jsem si,že když se syn nosí na rukách tak mu zfialoví nožičky...nijak ho moc nemačkáme,nic co by mu tohle mohlo způsobit. Docela mě to vyděsilo. Máte někdo podobné zkušenosti proč se tohle dělá? Jakmile ho položíme opět nožky mají svou barvu...děkuji za odpověďi

lv
9. únor 2017

A nosíš ho ve vzpřímené poloze? Napadá mě jen, jestli jak jsou žíly, kůže tenoučká, prosvítá větší množství krve, které se ve vzpř.poloze do nožek dostane.. pokud nosíš jakoby v leže, horizontálně, tak netuším.

majsina
9. únor 2017

Taky jsem to u malého pozorovala, když byl ještě úplně miminko. Doktor při kontrolách kontroloval pulzace v tříslech. Nic to nebylo a jak rostl, tak to úplně vymizelo.

luci1009
autor
9. únor 2017

Syn ma 4,5 měsíce. Opravdu se to děje jen jak si ho někdo vezme na ruce a nosi ho,tak mu nožky zfialovi...jakmile ho odlozime tak se to vrati do normalu. nemam plasit a letět zitra k mudr?

obyvatelka
9. únor 2017

@luci1009 dcera má 3 měsíce a taky to u ní pozoruju, ale jenom na levé noze...v poradně jsem se na to zapomněla zeptat, hlídám, jestli to nemá často, ale má to jen, když ji držím na rukou nebo když má moc uplou ponožku kolem nohou....taky nevím, jestli to něco znamená nebo ne....

majsina
10. únor 2017

luci1009 určitě bych neplasila. Až budete mít cestu k dr, tak se zeptejte. Ale jak říkám, měli jsme to taky, taky mě to sem tam vyděsilo...Ale u dr jsem si na to vůbec nevzpomněla a opravdu to přešlo s věkem.

baja30
16. črc 2019

@luci1009 mohu se zeptat zda u syna preslo fialoveni nozicek ve svisle poloze? Mam syna 3 mesice a take se mu to dela a nikdo nevi proc a cim to je zpusobeno. Moc by mi vase odpoved pomohla jsme uz bezradni. Dekuji