Hlen, nitky krve ve stolici a neustálý pláč

sary_na
6. kvě 2016

Mám 8týdenní holčičku.Posledních čtrnáct dní malá spí jen v noci a to tak lehce,že ji vzbudí i zavrzání podlahy..Přes den je neustál vzhůru,usne párkrát na 10min a jinak pořád pláče..vyzkoušela jsem všechno (polštářek na prdíky,pupík,změnu um,espumisan,lactobacilky od biopronu,fenyklový čajík,šátek,víc krmit,míň krmit,nechat odkrknout několikrát během krmení,cvičit nožičkama,rektální rourku,dudlík,kočár..)a pomáhá jen náruč..a pohupování na míči..to i zaspí.Ale jakmile přestanu,začne plakat..položím spící opatrně do postýlky a řev,očka dokořán..nejím,spím v polosedě,protože malá mi spí na hrudi a jen dokola krmím a hodiny konejším..včera večer a dnes ráno se ve stolici objevily hleny a nitky krve..4-5dní zpátky se nám mění stolice z brčålově zelených hovínek na žlutou vodu a zpátky..Ještě před týdnem neměla problém se vykakat sama,teď ji musím pomáhat....místo obvyklé stovky vypije tak 40ml a jednou až dvakrát denně tu stovku..má hroznou rýmu..kašle a píská při dýchání po jídle..Jsme teď na nutrilonu HA.S tím se jí alespoň zlepšila vyrážka v obličeji..a doktorka mi řekne,že děti pískají a chroptí běžně,rýmu teď mají skoro všechny a že na alergii je malá..jenže já to podezření na abkm mám..sama mám alergii na laktózu.Jde se objednat na alergologii nebo gastro na vlastní žádost bez žádanky? Myslíte,že je to ono? Nebo je něco,co jsem nevyzkoušela/mohla přehlédnout? Měla jste některá něco podobného?

mejan
6. kvě 2016

Ahoj, doktorka vi, o te krvi a hlenu? Myslim,ze by to mela resit. S malou bych za ni urcite zasla.

katyxq
6. kvě 2016

Velmi pravděpodobně se o alergii na bkm jedná - https://www.modrykonik.cz/alergie-na-mleko (a dr. neví, co plácá, projevy alergie může mít dítě už od narození), kupte v lékárně Nutrilon allergy care hned, na to ani nepotřebujete recept.

Jen upřesním, že alergie na laktózu je nesmysl, nic takového neexistuje, máš buď alergii na mléčné bílkoviny (viz první odkaz) nebo intoleranci laktózy neboli mléčného cukru (https://www.modrykonik.cz/intolerance-laktozy).

sary_na
autor
6. kvě 2016

@mejan doktorce budu za chvilku volat. Jde o to,že tyhle "příznaky" nastupují postupně,zhoršují se ale doktorka mě má nejspíše za hysterku..
@katyxq To se omlouvám,moje chyba,máte pravdu. Jde o intoleranci laktózy.Do dnes nevím,jaký je v tom pořádně rozdíl,přišli mi na to teprve před nedávnem 😐 Myslíte,že mám brát AC nebo rovnou ADC? Nechci ji trápit neustále změnou UM..😦To se omlouvám,moje chyba,máte pravdu. Jde o intoleranci laktózy.Do dnes nevím,jaký je v tom pořádně rozdíl,přišli mi na to teprve před nedávnem 😐 Myslíte,že mám brát AC nebo rovnou ADC? Nechci ji trápit neustále změnou UM..😦

sary_na
autor
6. kvě 2016

Omlouvám se za dvakrát stejnou odpověď

katyxq
6. kvě 2016

@sary_na AC by mělo stačit, ale ani ADC nic nezkazíte. Doporučuju koupit ještě Hylak forte a dávat denně až 3ml (po upravení trávení preventivně přejít postupně jen na 0,5ml), jde ho přidat do AC nebo ADC mléka, tyto druhy mají naštěpené bílkoviny a tak se kyselým prebiotikem nesrazí, to by mělo zhojení střev a napravení trávení urychlit.

sary_na
autor
6. kvě 2016

@katyxq Děkuju za rady,uvidím co ki do telefonu řekne doktorka,každopádně tak či tak vyzkouším.

mejan
6. kvě 2016

@sary_na promin, nemohla jsem driv napsat. Jak u doktorky? Pokud by se to nelepsilo a ona dal nereagovala,tak bych sla s malou do nemocnice, treba i na pohotovost

zmrzlinka
6. kvě 2016

ono kolikrat je lepsi jit na pohotovost a nechat se hospitalizovat at malou v nemocnici poradne vysetri ako resit z obvodakem,ktery dela z matky hysterku a nic se tim nevyresi.Drzim palce.

sara84
6. kvě 2016

Zahackuji se, syn ma rok, a stale ma stolici cca 4x denne, z toho tak 2x ridkou. Obas hlenovy prujem (napr. Uz vim,ze po orechach) v noci spi velmi spatne, budi se, krouti, krici..Krasne spal jen asi 4-5 noci, co jsme meli vsichni doma chripku a byl 3dny jen na kojeni + minimalne piskoty, jogurt. Myslim si, ze na mleko to neni, ale co dale vam tohle u deti delalo? Alergolog mi rikal, ze takhle male dite testovat nema smysl...

sary_na
autor
7. kvě 2016

@mejan Měka za sebe dnes záskok (To jsme měli ale kliku!) a ten po tom,co jsem popsala všechny problémy konstatoval bez rozmýšlení podezření na ABKM. Takže já striktně bezmléčnou dietu (většinu nocí ještě kojím) a malá přes den nutrilon ac..pokud nastane zlepšení,udělají nám testy abychom to měli proplacené pojišťovnou..A světe div se..Nevím jestli je to možný..nebo je to jen shoda náhod..Ale po x-dnech,co malá vypila jen 40 ml si dala 75,90,90,130,140..Těch 140 si dala v osm večer a jedla až teď ve dvě ráno 110. Sice to ještě není ono,vypije svoji 40tku a pak ten zbytek sosá na etapy,protože mezi tím pofňukává (trávení?) ale nají se a to je důležitý..A úžasný je,že po tom,co spávala max. 7hodin denně,spinká 3-4 hodinky bez pláče..Občas se teda ještě kroutí,nebo chvilku brečí ale po tom co máme za sebou je to jako by jí nic nebylo.Takže proběhlo obrovské zklidnění..Teď už jen nervózně čekám na stoličku..Jestli si s tím poradí sama a jak bude vypadat..Doufám,že jsem to teď nezakřikla a maličká bude už jen víc a víc v pohodě.
@zmrzlinka Hospitalizovány jsme byly asi před 3týdny.Na dětské klinice v Thomayerce..Právě kvůli průjmům,dušnosti a vyrážce..To ještě nebyly ani hleny ani krev..Tak nás po třech dnech pustili s tím,že malá prospívá,vyrážka je novorozenecké akné(to už ji měla i na zádíčkách a nožičkách) a že ty zbylé obtíže byly kvůli přemnoženým e-coli a nastydnutí..O ABKM se nikdo nezmiňoval..A já si info dohledala a ž postupně sama doma.Asi jsme jen měli smůlu na lékaře..

pegynka
7. kvě 2016

Tak presne tohle mel muj syn .. Jen bez te krve, ale nekolikrat za den na velky, to treba i 3x za hodinu, prdnul si a pripokadil si plinu, hlen, bolesti briska, ktere vygradovaly az do zvraceni... Trvalo nam to delsi dobu, nez jsme na to prisli, ale pak jsme vysadili mleko a vse z nej a vse bylo v poradku, nasadili jsme a zase kolotoc problemu, vysadili, dobry a zase.... Pak jsme byli i na alergu, ale tam nezjistili abkm, takze diagnoza znela intolerance laktozy... Uz "s tim" zijeme cca 2,5roku a zjistuju, ze mi dneska uz prijde divne kupovat manzelovi klasicke jogurty nebo mleko... Na vsem hledam slozeni, kdyz neni nebo si nejsem jista, nekupuji... Jen se musi hlidat uplne vse, i pecivo.. Ze zecatku je to tezke, ale postupem casu se to da v pohode zvladnout.. Pokud bys nekdy potrebovala, klidne pisni, pokud budu moct, poradim...

mejan
7. kvě 2016

@sary_na tak to jsou skvele zpravy. At uz je jen a jen lip

mejan
7. kvě 2016

@sara84 s tou stolickou jsme to meli podobne. Doktorka jen radila dietu a UM bez laktozy. Ster ze zadecku v poradku. Upravovalo se to postupne,po prvnim roce.Ustalo to az s vyssim vekem

akankeo
7. kvě 2016

@sary_na syn mel vse co popisujes, nic nezabralo a ze mam odzkouseno letos, prvni dcera taty takhle trpela, ale co na ni zbiralo na syna nezabralo a u nas je toto jen o slabych brisnich svalech. Syn prorval prvni 3 mesice a zmirnuje se to az ted, stolici mel lecjakou, nakonec se mi nelibilo ze ve 3 mesicich relativne nepase koniky, tak sem s nim sla na rehabilitaci, cvicime jen 1 cvik a vse se upravuje. Jeste tam pujdeme jednou, protoze se doktorovi to brisko nezdalo, ale alergie ani nic jineho fakt nema, ostatne i kdyz sem nejedla vubec nic (cibule, cesnek atd atd) vcetne poctive bezmlecne diety mesic, tak to mu nepomohlo. A UM, to ji muze akorat zacpat jeste vic, tim smerem bych nesla pokukud muzes kojit, pokud uz ne, tak hold vydrzet, velmi pravdepodobne se to upravi samo

kacka.l
7. kvě 2016

Presne toto mel syn a mel alergii na BkM. Urcite nenechat tak.

sary_na
autor
8. kvě 2016

@mejan Děkujeme 🙂 Bohužel jsme pro změnu skončili na pohotovosti s akutni laryngitidou a bronchitidou..Já už se zblázním,chuděra moje nemůže mít chvíli klid😬
@akankeo U nás to bříškem asi nebude,opravdu pozoruju zlepšení v její chuti k jídlu,vyrážce,už skoro nepláče..a koníčky máme ve dvou měsících ukázkový 😊
I tak děkuju za rady ☺
@kacka.l Budeme na tom s největší pravděpodobností stejně 😕

kacka.l
8. kvě 2016

Paradoxne mu to delali i kapky bio gaia. Velmi pomohla lactuloza.

mejan
8. kvě 2016

Jejda, chudinka mala.brzke uzdraveni

sary_na
autor
13. kvě 2016

Já už se snad zblázním..Týden nám bylo dobře..v plence jednou denně hořčice,papala 120-150ml co tři hodiny..od čtvrtka se to vrací do starých kolejí.Vypije 40-60 na jeden zátah a pak začne nekončící pláč,propínání a sípání 😢 Pak už stačí dát jen lahvičku před ní a její pláč nabere ohromnou sílu..Já už jsem na odstřel..Jen houpu a konejším,malá neustále pláče..Máme nutrilon AC,když se naše mudra dozvěděla,že nám jej záskok doporučil,zásadně s tím nesouhlasila..Prý ji nic není..Teď máme průjem(nebo spíš žlutou vodu s natrávenými kousky a hleny) - bylo mi řečeno,že je to nejspíš její normální stolice,ať si zvyknu..Mluvila jsem o problémech s jídlem - prý kolika..o vyrážce(od hlavy přes hrudníček až ke kolínkům) - novorozenecké akné..pískot,sípání,těžký dech - to prý miminka dělají...začala ublinkávat (při těch 60ml i hodinu po tom,mezi tím si tak 5-8x odříhne)..Tak já už nevím..Nevím jak jí můžu pomoct :(

zmrzlinka
14. kvě 2016

@sary_na skus změnit pediatra a taky bych zkusila detsku gastro poradnu.Dělají tam vyšetření,které obvodaci nechtějí dělat a určitě Ti pořadí víc.

mejan
14. kvě 2016

Dnes je sobota, tak na pohotovost do nemocnice a snad tam udelaji vysetreni jak navrhuje
@zmrzlinka

zmrzlinka
14. kvě 2016

@mejan v rámci pohotovosti se dělají jenom základně vyšetření ,ale pokud by pani s miminkem hospitalizováni,tak urcite od pondelka můžou začít všechny možné vyšetření a hlavně by podle pomohlo kdyby reakce malý viděli profesionálové.

petrasipkova1
14. kvě 2016

určitě dobrou gastroporadnu a alergologii, kojíš tedy pořád, nebo je malá jen na UM ? Pokud je na UM, stálo by za to zkusit Neocate, pokud kojíš vysadit alergeny, u dcerky stejné problémy dělá vajíčko, lepek, soja, mléko - co víc a co méně začneme zkoušet až ted okolo roku, ale než jsme na to přišli - pozorováním, plus jí to vyšlo ve 3 různých testech na alergu, tak jsem trávila dny jako ty, neustálé utěšování, houpání na míči, uspávání na břiše a doma pořád nešťastné miminko ☹ cca 2 měsíce po začátku diety se střeva uplně uzdravila a ted máme doma nejspokojenější 10 m holčičku na světě, tuk tuk - tak držím palce at brzy prijdete na to co dál ....

katyxq
14. kvě 2016

@sary_na je možné, že reakce na bkm jsou silné (včetně dých. problémů, ekzému, trávicích potíží) a bude potřeba dr. donutit napsat Necoate nebo Alfamino (největší šance na úspěch je na gastroenterologii) .... a nebo ideálně odbourat úplně um a zamakat na kojení (při držení diety u tebe, to v obou případech, s UM i bez). Zkus se obrátit na @kam.zyk 😉, ta s alergiemi a ekzémem poradí nejlíp.

sary_na
autor
14. kvě 2016

Tak jsme byli na pohotovosti..Pani doktorka mi rekla,ze je jeste moc malinka a teprve se adaptuje na svet a proto porad place..ze ji mam davat mleko po lzickach..a ze az budu mit 2.-3. Dite,ze uz budu vedet,ze proste breci..A nebudu blaznit.Takze jsem byla za hysterku.To jak je osypana je pry z toho,ze ma precitlivelou kuzi,sipe protoze ma rymu a brisko boli vsechna miminka.Pry to do pul roku nic neznamena,ze takhle place..Pry kdyz pribira,prospiva a kdyby byla nemocna vypada jinak..zadanku ani na gastro ani na alergologii jsem nedostali,to nam pry smi dat jen pediatr..takze uz si prijdu jako neschopna hysterka.
S jednou maminkou se domlouvam,ze mi posle neocate a dostala jsem radu koupit humanu SL..tak vyzkousim nejdriv asi tu...neocate jako posledni moznost..

@katyxq kojeni uz nevidim..mame problem od porodnice..naposledy jsem kojila pred ctyrmi dny. A to uz pred tim jsem kojila obden..mala to prso fakt nemohla ani videt..

katyxq
14. kvě 2016

@sary_na donuť pediatra vás poslat na gastroenterologii 😉 ... A Humana Sl radši ne, to je sójové um (pokud je reakce na bkm, bude vrlmi pravděpodobné i na sóju nebo vznikne časem)

katyxq
14. kvě 2016

a dr. na pohotovosti - děs ☹, měla by jít dělat jinou práci, takový hovadiny tvrdit

sary_na
autor
14. kvě 2016

@katyxq Takže pokud nepomuze snizena laktoza,nasadit rovnou neocate? :(
No..je to o lidech..a já jsem mladá mamina svého prvního mimča..to asi taky hodně udělá...
Když já si jsem jistá,že to v pořádku není.A tohle už byl 2.lékař,co mi tvrdí opak..

sary_na
autor
14. kvě 2016

@katyxq pokusím se si žádanku vynutit..popř. změnit pediatra..

katyxq
14. kvě 2016

@sary_na když kouknu na všecky ty potíže, co má (plus u mimin je primární intolerance laktózy vzácnost), tak to vypadá na alergii na bkm - a jestliže problémy přetrvávají i na Nutrilon allergy care, pak to chce um i bez stop km, tedy z volných aminokyselin (V ČR jsou dostupná dvě - Neocate a Alfamino)

https://www.modrykonik.cz/alergie-na-mleko