Kolika. Co opravdu zabírá?

adela1399
10. zář 2020

Holky,poraďte něco co opravdu zabírá...😞už nemůžu,malá přes den řve i 7hodin v kuse a je už neutišitelná...usne pak už z vyčerpání. Před jídlem dávám kapičky Espumisan,cvičim s nožičkama,masiruju brisko občas se neobejdeme bez rektální rourky...malé je za týden měsíc...

alassel
10. zář 2020

A ma opravdu prdy? Nedavas ji ty kapky zbytecne? Mohou mit i opacny vysledek a delat problem tam kde neni..

klokanka31
10. zář 2020

@adela1399 A taky nemůže mít jen hlad?

adela1399
autor
10. zář 2020

Trpí na to,byly jsme skrz to i v nemocnici...
Poradily mi právě tam ty kapky dávat...a když ji občas pomuzu rourkou,tak to z ní chudinka lítá a prdí jeden prd za druhým a než to udělám tak tlačí,že křičí skoro a nic z ni nejde

adela1399
autor
10. zář 2020

@klokanka31 Kojim a dokrmuji Sunarem,hlad to není to bych poznala 😒

makovice88
10. zář 2020

U nás přes den pomáhalo jen nosit, nosit a nosit. To se krásně vyprděla...jinak nic jiného nám nepomohlo, až čas.

pipi_puncocha
10. zář 2020

Já bych se nebránila té rource, u syna nic jiného nezabralo, jednu dobu jsme ji opravdu používali denně, nemohla jsem se koukat na to, jak se trápí (nic jiného nepomohlo, kapky, čaje, masáže...). Okolo 3m to u většiny miminek přestane, jak se začnou víc hýbat, u nás naštěstí taky.

nanyh
10. zář 2020

Co na tygříka?

klokanka31
10. zář 2020

@adela1399 Moje malá teda taky občas trpí na nadýmání 😞 a to s ní musím chodit po bytě, nic jiného nepomáhá 😟

miba10
10. zář 2020

@adela1399 já dávala Sab simplex. Probiotika zraky hodně pomáhala....

rejalin
11. zář 2020

Já dávám Baby Calm a Biogaiu ( v Dr Max mají prý něco na stejné bázi, ale levnější - mohla bych zkusit dohledat název..). Malý sice má sem tam také problém, ale není to nic hrozného 🙂 dávám ho také ležet bříškem na mě do savci polohy na kojení, to se krásně vyprdi..😁
Jinak já mám zkušenost, že když mu v porodnici dávali příkrmy, tak měl chuderka hrozné obtíže ( co jsme doma, tak plně kojime a dobré), nemohlo by to mít také vliv? 🤷

jjasmina
11. zář 2020

A nemůže to mít z toho Sunaru? V porodnici dali malé nějaký mléko a jecela mi několik hodin...Zkuste se pořádně rozkojit, ppzor samozřejmě na to , co jíte, pijete.. Já kojím, malá je uprdena, není teda moc brkajici, vlastně minimálně, ale je jak malej prutokac.

adela1399
autor
11. zář 2020

Já kojim do teď jsem plné kojila,ale malé mlíčko proste nestačí a musím dokrmovat právě tím Sunarem,od té doby je to samozřejmě horší a s tím jsem také počítala,UM je hutnější a víc ji ucpává,ale nevím co jiného delat🤷🏽‍♀️

drakenn
11. zář 2020

Jak se projevuje to, že ji tvé mlíčko nestačí?

adela1399
autor
11. zář 2020

@drakenn Nakojim a ona pije z každého třeba 10min a pak už víc ne přitom na ni vidím že má hlad...po kojeni mi vypije ještě klidně 60 sunaru

jjasmina
11. zář 2020

@adela1399 Já se rozkojila nejvíc, když jsem kojila v noci

jjasmina
11. zář 2020

@adela1399 Taky jsem měla ze začátku problémy, ale k Sunaru bych se rozhodla až uplně jako poslední možnost

tasimia
11. zář 2020

Zkusila bych vyměnit UM mě napadlo, naše malá měla na začátku to samé s Nutrilonu, vyměnily jsme ho po 14 dni dnech a na druhý den naprostý klid.

kacka1994
11. zář 2020

Malý měl taky hrozné koliky, nepomáhalo žádné cvičení, kapky, nahřívání... rourkovala jsem i několikrát denně :( Taky měl hlen a krev ve stolici (i když jsem nerourkovala, takže ne z rourky). když jsem ze své stravy vyřadila všechno co obsahuje mléko (bílkovinu kravského mléka), tak se to postupně zlepšilo. Nesnesl ani Nutrilon Allergy care. Teď má 8 měsíců a už snese i méně naštěpené mléko ;)

syslounek
11. zář 2020

Zkus změnit UM a taky kapičky. Malá po espumisanu blinkala, po babycalmu ji bylo špatně od žaludku. Přešli jsme na krém Pupík, masáže a cvičení a pohoda. I teď ve 3 letech občas přijde že bolí bříško, namažu a je klid. U syna to taky zabralo.

adela1399
autor
11. zář 2020

Máme s tím problém celou dobu a po mesici už fakt nemůžu....neustálý plac a řev je fakt na palici,jsem na malou sama takže není ani kam utéct na chvíli se schovat aby choval někdo jiny...taky jsem si říkala že zkusím změnit UM ale doktorka říkala že prý to není dobrý ale taky si říkám že ji možná nesedlo mléko ale chuťové si myslim že dobrý..zase aby se trápila to nechci...kapky jsem měla nejdříve Balonix a teď Espumisan

jansovad
11. zář 2020

@adela1399 já doporučím nedávat UM a nejspíš by stálo za to vyzkoušet vyřadit bílkovinu kravského mléka z tvé stravy, tedy mléčné výrobky, alespoň na dva týdny, když to nepomůže, zase je zařadíš
Jinak já nemohla čerstvý chléb (den starý už byl v pohodě), to byla pak fakt síla, chudák malá :(
A vždycky přestala plakat, když byla bez plenky. Hodně nám pomáhalo, když jsem jí držela pod kolínky, opřenou zády o mé břicho, bez plenky ideálně nad lavorem, aby se vyprděla. Taky to z ní lítalo. Neodsuzuji ani rourku, kéž bych ji vyzkoušela dřív. Jinak bez plenky byla snad vždycky spokojená i v leže na břiše,na zádech...
U nás občasné bolesti trvaly až do 7. měsíce.

mourovatakocka
11. zář 2020

@adela1399 U nas jela rourka klidně dvakrát denně, za mě nejlepší pomocník. Nemuseli jsme používat žádné kapky, což jsem byla ráda, nesedlo mi složení.

maggiele
11. zář 2020

Ahojky, muj syn silene trpel na koliky a mesicni dcera nyni taky. U syna nepomohlo vubec nic, ani menit mlika a ani kapky. Dceri teda nic navic necpu a jen cekam az to skonci. Synovi koliky a zacpa skoncila ve 4 mesicich pri zavedeni prikrmu. Jinak doporucuji rektalni rourku (pouzivali jsme u syna 2x denne a nezvykl si na to), na zacpu hermankovy caj, nahrivani briska a chovat,chovat. Taky je super poloha na tygrika a proste cas. Neboj, po sestinedeli uz se to bude zlepsovat a casem to odezni uplne. Taky se na u dcery uz tesim..

drakenn
11. zář 2020

@adela1399 ale to, kolik vypije po kojení Sunaru nic nevypovídá o tom, že by měla hlad. Prostě to vyzunkne.
Co váha, přibírá dobře? Asi ji dělá problém to umělé mlíko když to michas s mm.
Taky hodně záleží na tvém psychickem stavu. Píšeš, že jsi sama. Jsi určitě unavená, podrážděná, nervózní. To dítě to vycítí a pak ječí. Hodně se tohle podceňuje, vše se svádí na prdy.
Já si tímhle taky prošla u staršího syna. Na vše sama, unavená a malý řval jak tygr, taky jsem do něj cpala um, protože babi do mě hucela, že má hlad. Co neskutečně pomohlo byl šátek, ze kterého jsem ho za celý den snad první dny nevyndala. Zprvu jecel, ale pak neskutečný obrat. Z nespokojence a urvance klidné dítě. Nechávala jsem jej i spát na sobě ( v postýlce i kočáru řval) a já si hodiny četla knížky či si konečně zdrimla! A to mě uklidnilo. Spokojená máma=spokojené dítě.
Drž se..

adela1399
autor
11. zář 2020

@drakenn Taky si myslim,že ta moje psychika dělá na malou hodně ale je to celkem náročný. Píšeš,že jsi na to taky byla sama..usnout přes den nedokážu snažím se udělat doma pořádek a běžný úklid,když malá usne. Premyslela jsem,že zkusím přestat dávat to UM a uvidím,třeba ji to dělá to...věřím,že to přejde ale je to na palici...

adela1399
autor
11. zář 2020

@maggiele Věřím,že bude lépe...ale je to na palici když miminko stále v kuse řve a já ji nemám jak pomoci...používám rektální rourku,ta pomáhá a premyslela jsem i o šátku,akorát se bojím toho vázáni,že to nezvládnu a špatně to zavážu...na nosítko je ještě brzy?

drakenn
11. zář 2020

@adela1399 šátek určitě vyzkousej, vázání se neboj. Já si našla ukázky úvazu na YT. A šlo to

miba10
11. zář 2020

@adela1399 jsou i predvazane šátky a jsou super. Jinak já mám háďata 2 a někdy to je fakt mazec. Je to pár měsíců zpátky co holka měla neskutečné vztekaci výlevy. Třeba celé odpoledne. Jak už jsem psala,zaměřila jsem se víc na sebe. Máme rodinný dům,takže práce jako na kostele,ale když už jsem hotová,tak si prostě řeknu no a co,ono to neuteče. Když si odpočinu,půjde mi to líp. Když mě děti vytočí, tak si dokola opakuji. Jsou to jen děti. Jsou to ptákoviny,ale funguje to.

sassanca
11. zář 2020

Já se taky učila vázat podle YouTube. Zkoušela jsi laktacni poradkyni? Mohla by zkontrolovat techniku přisáváni, možná polyká hodně vzduchu. Mohla by ti dodat i nějaký klid. A pokud ti normálně přibírá, na UM bych se vykašlala. Určitě bych třeba zkusila vynechat mléčné výrobky.
Držím pesti, ať to brzy přejde. Je to hrozne náročné, nevědět, jak tomu drobečkovi pomoct💕

evika_1105
11. zář 2020

@rejalin probiomaxik se to jmenuje 😀