Horečka po koupeli

monikapetrova1994
18. únor 2015

Ahoj holky chtěla jsem se zeptat. Dnes jsem naměřila malé ze zadečku 38,1 ☹ . Ale měřila jsem ji 5min. po koupely. Může to být tím. Děkuji za odpověď

mandala
18. únor 2015

Myslím, že by mohlo, zkus ji změřit ještě jednou až zchladne.

monikapetrova1994
autor
18. únor 2015

Dala jsem ji cipek a už haja. Doufám že to bude dobrý. Jinak moc děkuji

majkoz
18. únor 2015

Ze zadečku 38,1 bych teda já čípek nedávala..teplota, když se něco v tělíčku děje, je přeci obranný mechanizmus..Já třeba nedávno malýmu, když se vzbudil zachumlán, měřila teplotu, že se mi zdál horkej..měl v zadečku 38, ale nenapadlo by mě mu dávat čípek..počkala jsem hoďku, jestli z toho něco bude..a nebylo 😉 prostě byl krapet přehřátej 😉 A ikdyby, tak do 38,5 v zadečku není žádná horečka, která by byla ohrožující(to je třeba nad 40)..naopak je to dobře-tělíčko si s případným problémem snaží pomoci samo, tím, že srazíme hned teplotu, mu zabráním v tom, aby se bránilo samo..Tak ať je Vám hlavně dobře a malenka je zdravá 😉

alboo
18. únor 2015

@monikapetrova1994 38,1 bez odečtu nebo po odečtu 0,5 ? ale ani na jedno bych nic nedávala, pokud dítě není nijak mrzutý a těsně po koupání bych taky nemeřila. jinak obecně se doporučuje do 38.0 (po odečtu) TT nesrážet, některý pediatr radí až i do 38,5 (po odečtu). Me se zdá 38,5 teda moc, nenechela bych jí smažit, ale do 38,0 nedávám nic

majkoz
18. únor 2015

jo a taky mi furt v hlavě jede-koupel bez koupele..?...Píseň bez písně..že jo? 🙂

polaks
18. únor 2015

No po kúpeli to kľudne mohlo byť,mali ste zmerať ešte raz tak pol hodinu po tom,deti nemajú termoreguláciu,vyvíja sa až časom a preto im často telesná teplota kolíše,podľa toho,či sú v prostredí kde je veľmi teplo,alebo veľmi chladno.,nevedia sa ohriať,keď im je zima,ale ani ochladiť,keď im je teplo. Dať čípok a nebyť si istá,či je to fakt teplota nieje veľmi zodpovedné....okrem toho,ako bolo písané vyššie,pri teplote 38 sa nedoporučuje teplotu znižovať,pokiaľ samozrejme nieje dieťa mrzuté,alebo ho nebolí hlava.U nás je to tak,že keď deťom stúpne teplota,automaticky si ľahnú a zaspia,len syna bolí hlavička už keď má 37,takže mu sirup musím dať,aby sa mu uľavilo od bolesti...

monikapetrova1994
autor
22. únor 2015

Já jsem ji ten cipek dala z toho důvodu, že malá má anglinu. Bereme antibiotika a paní doktorka říkala, že bych malé měla dávat malé na noc cipek nebo narofen aby se vyspala. Na druhý den jsem hned volala paní doktorce a řekla jsem ji můj pustup v dane situaci a ona řekla, že to nevadí. Že ji to ublizit nemůže a aspoň se vyhaja bez bolesti že zubu a bolesti hlavičky.

monikapetrova1994
autor
1. bře 2015

Omlouvám se za chybu, ale píši z mobil s automatickou klavesnici a opravuje vše i když je to špatně. A dopisuje si věty sám