Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Den před MS vyšší bazalni teplota

dides45
2. kvě 2019

Ahoj zítra mám dostat menstruaci a dnes jsem si namerila 36,9. Chtěla jsem se zeptat, jestli to takhle před menstruaci stoupne ? Doktorka me před měsícem říkala?ze pravé mred menstruaci bude teplota klesat.Předem děkuji za odpověď

jaja01k
2. kvě 2019

Před menstruací teplota klesá. Tohle může znamenat buď z nějakého důvodu zpožděnou menstruaci nebo těhotenství.

dides45
autor
2. kvě 2019

@jaja01k já pravé jsi to taky myslím?ale cyklus mám pravidelný.. PMS mám taky jako vždycky před menses

sudylichozrout
2. kvě 2019

@dides45 Záleží na tvém biorytmu. Některé ženě teplota klesá postupně několik dní před menstruací, některé klesne prudce den před menstruací, některé až v den menstruace a některé třeba i den po začátku. Je to individuální. Pokud se vysoké (poovulační) teploty drží více než 18 dnů, je těhotenství velmi pravděpodobné. Nerozumím těm dvěma čarám v grafu. Ovulace u tebe proběhla 19. den cyklu. To je poslední den nízkých teplot (to jen pro info)

dides45
autor
2. kvě 2019

@sudylichozrout jaký dvě čáry ?

sudylichozrout
2. kvě 2019

@dides45 V grafu máš dvě modré čáry. Pravděpodobně obě určují ovulaci. První máš v tom žlutém sloupci "plodnost", druhou 20. den cyklu i s modrým puntíkem a zvýrazněním teploty. Obě vyznačení máš chybné, ovulace u tebe proběhla 19. den cyklu - v poslední den nízkých teplot.

dides45
autor
2. kvě 2019

@sudylichozrout ta první u te plodnosti je označena díky aplikace ta mi pravé “oznamovala” ovulaci. A druhá čárka je kvůli tomu,ze jsem měla rozkliklou bazalni teplotu

sudylichozrout
2. kvě 2019

@dides45 Ale ta čára, co ti v "plodnosti" oznamuje ovulaci, je právě chybná. Aplikace ti říká, že jsi ovulovala 15. den cyklu, ale z grafu je patrné, že až 19. den cyklu. Takže ještě zdaleka nemáš 1 den před menstruací 🙂 Takže zatím nešpejli, jestli bazálka klesá, nebo se drží nahoře. Počkej si 🙂

dides45
autor
2. kvě 2019

@sudylichozrout já tu aplikaci mám kvůli grafu jen. Ani jsem se neridila dle aplikace kdy mám ovulku 🙂 ale MS dostávám po 28DC už dlouho takže to odpovídá od minulého cyklu,ze by mohla dorazit zítra

sudylichozrout
2. kvě 2019

@dides45 Ahaa, tak to joo 🙂 Tak drzim palce, at nedorazi 🙂

hermij
2. kvě 2019

K tématu BT > mně klesá BtT až v průběhu MS. Učebnicově se říká, že klesá den před MS, ale nejsme roboti ;) K Tvému záznamu > Pokud takto Tvé cykly vypadají běžně a opravdu MS dorazí, tak je třeba něco udělat s luteální fázi, podpořit progesteron, máš velmi krátkou LF. Problém dělá právě při snaze o početí, kdy oplodněné vajíčko nemusí mít dost času k uhnízdění, takže se buďto neuhnízdí vůbec, anebo uhnízdí slabě a brzy žena potratí :( Užíváš nějaké doplňky? Ať nedoporučuju něco, co už užíváš.

dides45
autor
2. kvě 2019

@hermij neužívám vůbec nic. Ale asi mas pravdu před dvěmi měsíci to vypadalo na tt nadějné a nakonec mrcha dorazila. Dokonce mi doktorka říkala, ze šlo o biochemické těhotenství. Tak možná je problém i v tomhle

hermij
2. kvě 2019

Tak určitě nasaď aspoň kyselinu listovou (methylfolát), bývá v doplňcích pro snažilky a těhule. Superfolin, Fertiprona, Chytré miminko, Nosifol apod. Kyselina listová je vit. B9, společně s vit. B6 a B12 jsou důležité pro zdravý MS cyklus. Hlavně B6 na tu luteální fázi, aby se dobře vstřebal, je třeba ho užívat i s dostatkem hořčíku (buď doplněk Mg+B6, anebo získat ze stravy). Dál vit. C, postačí popíjet vodu s citrónem a/nebo přidat zeleniny 🙂 Mg+B6 umí divy, uvidíš ;)

dides45
autor
2. kvě 2019

@hermij dekuju za radu určitě začnu něco brát. A vlastně to mužů brát vlastně celou dobu - vlastně i když menstruace dorazí ?

hermij
2. kvě 2019

@dides45 Jasan, tohle neuškodí 🙂 I kdybys byla těhu, i kdyby ne, aspoň vyživíš tělo.

jennas
2. kvě 2019

Ahoj,ja mam jeste prvni 2dny zacatku ms teplotu 37 normalne treba,az kdyz se rozjede tak klesa ...

Sem začni psát odpověď...

Odešli