Horečky a zvvracení krve u dvouletého syna

totalnevdana
26. dub 2019

Dobry den.
Potrebuji poradit. Dne 14.4.jsme byli se synem hospit.kvuli vysokym horeckam a zvraceni krve. Krev byla zapricinena prasklou cevkou v nose, tu mu na ORL zacelili a dal bez potizi.
4dny jsme byli na pozorovani mel horecky az 39.9 a kasel. CRP negat, moč negat., krevni obraz OK.
Pustili nas domu, prisel zanet spojivek, zanet usi, zvraceni, prujem. Horecky pretrvavaji.
Nasazeny ATB Amoksiklav, kapky do oci, nosu i usi, panadol a nurofen na stridacku. Dnes zdurele uzliny za usima.. opet delane CRP a negat.brali stery z krku streptokok vyloucen..
Tak co mu sakra je???
Uz jsem zoufala, nevim co dal.
Nekdo nejakou zkusenost?

calvac
26. dub 2019

@totalnevdana My toto zazili ve trech letech syna, vse za sebou,nekolik hospitalizaci. Katastrofa. Nakonec zjistili astma a se zdravim bojuje jiz sestym rokem. Ve skole chybi kazdy mesic,zkouseli jsme homeo, lecitele,doplnky,kolostrum. No vydane tisice a bylo to k nicemu. Bohuzel. Vis co? Ale neboj,nikoho takoveho dalsiho neznam. Nekdy se nemoci nahromadi a pak je klid. Drz se,drzim palce.

zelenaesmolda
26. dub 2019

@totalnevdana
bobisek maly,at se brzo uzdravi!

j.a.n.i
27. dub 2019

@totalnevdana Neporadim, ale ja mela taky jako dítě (tedy starsi, tak kolem 4-5 let) vysoke horecky, až k 41 a nikdy se neprislo na duvod. Vzdy vyletly, nekolik dni se drzely s zas spadly. A po nejake dobe znovu. Nakonec to odeznelo samo.

totalnevdana
autor
27. dub 2019

Dekuji za odpovedi.
Dnes paty den atb a do rana opet 38.6 alespom uz to neni pres 39, ale hlava mi to nebere.
Jen lezi, mrci a nema energii..
Nevim jak mu ulevit a hlavne me trapi ze vlastne nevim co mu je..
Za tyden mame letet na dovolenou asi to odpiskam.. nekdo radi at jedem ze se mu u more a jineho vzduchu ulevi, ale ja nemam pocit ze je to dobry napad..

zelenaesmolda
27. dub 2019

@totalnevdana
jeste se zeptam jak mu meris teplotu?protoze kdyz se meri v dutinach (zadecek,ucho) tak se od namerene teploty odpocitava 0.5 stupne a do 38 se teplota vubec nema srazet
ja bych k tomu mori jela,je mozne,ze zmena mu prospeje a kdyz ne tak mas jedno jestli jsi nemocna tady nebo tam.hlavne si uzavri cestovni pojisteni

calvac
27. dub 2019

@totalnevdana Tohle se nam taky stalo. Dovolenou jsme zrusili. Je to risk jak svina. V tomto stavu fakt nevis,co se stane a jeste mimo domov. Je jeste malicky.

klea81
27. dub 2019

@totalnevdana změnit atb

gabi_k
27. dub 2019

kdyz brali stery, tak jaky vir tam vysel? kazdopadne bezte opet na stery, protoze viroza umi prejit do bakterialni infekce. To neni normalni prubeh..atb nezabiraji a potrebuje jine prasky. Kazdopadne budte hodne u nej, hladit, cist knizku, tulit atd Podporujte ho v tom, ze to zvladne a bude to dobre.

alcar
27. dub 2019

Prijde mi, jako by to byla kombinace nekolika nemoci. Zanet spojivek muze byt alergie - v tomto obdobi nic neobvykleho, zanet usi muze zpusobovat ty horecky a prujem a zvraceni muze byt nozokomialni nakaza z nemocnice. Nemuze mit priusnice?

jipe
27. dub 2019

když má průjem, tak asi by to chtělo stěry i z druhé strany, ne jen z krku. Napadla mě nejdřív mononukleoza, ale to by snad dr. poznali

zelenaesmolda
27. dub 2019

@alcar zanet spojivek a senna ryma je uplne neco jineho i kdyz se to casto od sebe blbe rozpoznava ale neni to totez.

alcar
27. dub 2019

@zelenaesmolda mivam uz nekolik let pravidelne v tomto obdobi zanet spojivek bez rymy.

zelenaesmolda
28. dub 2019

@alcar
vsak u zanetu spojivek ryma nebyva.
svedi oci stejne jako u senne rymy ale vetsinou je rozdil v tom,ze u alergie svedi obe,u zanetu spojivek jenom jedno.ja ho mivam pravidelne kazdy rok zacatkem leta a jeste se mi nestalo,ze bych ho mela v obou ocich zaroven 🙂

kuliseks
28. dub 2019

@totalnevdana zalezi kam jedete a co tam kdyztak je okolo no..

svetlanalana
28. dub 2019

přeji synkovi brzké uzdravení a dovolenou bych určitě zrušila

j.a.n.i
28. dub 2019

@zelenaesmolda tak me se zas nestalo, ze bych mela zanet spojivek jen v jednom...

alcar
28. dub 2019

@zelenaesmolda zanet spojivek ve vetsine pripadu byva prave v obou ocich, jelikoz je to infekcni zalezitost, snadno se prenese z jednoho oka do druheho. Muzou ho zpusobovat jarni agresivni pyly (coz muze byt i priznakem lehke alergie).

zelenaesmolda
28. dub 2019

@alcar
tak ja ho v obou ocich zaroven fakt jeste nemela pokud si dobre pamatuju.ze je to infekcni to vim tak si snazim do tech oci nehrabat 🙂

totalnevdana
autor
28. dub 2019

Vcera nas hospitalizovali s podezrenim na mononukleozu.
2x krevni testy vse v poradku
Moc v poradku
Stery z krku i zadecku brali a vysledky budou zitra.
Podle vseho ale jde "jen" o anginu na nove ATB zareagoval temer okamzite a je mu mnohem lepe.
Od vcera nonstop na kapackach a uz zacinam poznavat sveho divocaka 🙂
Btw teplotu merim pod pazi a vim ze se ze zadecku odecita (mam tri deti 😀 )
Mazleni a tuleni je nase jedina cinnost plus kojeni a spolecne spani.
Dovolenou rikala Mudr.ze uvidime podle zitrka ale pokud je to fakt jen angina tak za tyden neni problem odletet ze mu zmena klima udela dobre.
Moc se s tim neztotoznuji ale jeste jsem to uplne neodpiskala.. uvidime.
Vsem dekuji za zpravy nazory i podporu.

alcar
28. dub 2019

@totalnevdana tak jeste ze tak. At je brzy fit a jste brzy doma. Drzim pesti s dovolenou. 🍀😉

gabi_k
29. dub 2019

Je dobre, ze jste se nenechala odbyt. Maminka obvykle vi, ze neco neni v poradku i kdyz lekari rikaji opak. Atb musi zabrat aspon trochu uz po druhe davce, takze pokud je mu ted lip, tak uz jste napul zdravi 🙂 Uzijte si dovcu ;)