Jak se nadobro zbavit vší?

20. srp 2023

Ahoj, jsem zoufala. Od ledna, kdy se ve skole poprve objevily vsi, je mame porad 😣 Dcera i ja mame dlouhe huste kudrnate vlasy a nemuzeme se jich zbavit. Uz jsem nas odvsivovala za tu dobu nescetnekrat. A stejne bez uspechu a je to furt dokola. Myslela jsem si, ze to pres prazdniny vymizi, protoze nebude tolik v detskem kolektivu a tudiz to od sebe nebudou porad chytat, ale ten problem budeme zrejme my. Asi odvsivuju blbe a dve hodiny vycesavani nestaci. Nebo mozna dceru odvsivim dobre, ale do svych vlasu si nevidim a staci jedna ves a jsme tam kde jsme byly. Uz jsem v koncich a zvazuji, ze nas proste ostriham na kratko, ale to dceri nemuzu udelat. Psychicky by ji to zlomilo 😞
Jeste jsem koukala, ze v Praze je nejaka odvsivovaci klinika. Mate s tim nekdo zkusenost? Nebo doporucite mi nekdo fakt ucinny preparat, ktery vam zafungoval a chciply i ty hnidy? Dekuji 🙏🏻

1pomnenka
20. srp 2023

Nepomohla ani žehlička na vlasy a praní ložního, pokrývek hlavy atd. stále dokola?

autor
20. srp 2023

@1pomnenka zehlicku na vlasy nevedeme.. ale jinak vsechno… po kazdem odvsiveni komplet vsechno pradlo vyprat, vyzehlit, vcetne cepic,… ale ted jsem tady narazila na nake starsi diskuze a doporucuje se tu Kouzelny vsivacek. Uz jsem ho objednala, tak v nej verim, ze by konecne treba mohl zabrat nam vycesat uplne vsechno 🙏🏻🙏🏻🙏🏻

zelenaesmolda
20. srp 2023

Jestli se chces zbavit vsi tak se prestehuj do mesta 😂

llluckaaa
20. srp 2023

@zelenaesmolda dobra slovní hříčka, ale paní se ji asi nezasmeje😟
Odvsivujete se v rodine všichni? Abyste tam nenechavali jiného nositele. Co plysaci? Jinak u nás se objevily i v 5 cm vlasech, tak je otázka, na jak krátkou jste musely jít. Odvsivujete opakovaně a prohlížís každý den vlasy, jestli tam něco nezůstává?

zelenaesmolda
20. srp 2023

@llluckaaa
Me to nedalo,ta cestina je nekdy proste kouzelna 😀

autor
20. srp 2023

@llluckaaa kazdy den to nedelam, to je pravda… ale tak cca jednou za tyden ano. Blby je, ze nase barva vlasu je v barve tech vsi - tj. svetle hneda, takze tam snadno ves prehlednu… 😬 a jeste je ma silene huste. A ja taky. Sobe si do hlavy nevidim… takze je mozne, ze dcera je vycesana na 100% a ja to sama u sebe zvladnu treba na 90% a je to v haji 😑 zvazovala jsem, ze bych poprosila nejakou kamaradku, ale ty nejblizsi maji vsechny tri deti a nevi, kde jim hlava stoji. A poprosit nekoho znameho - docela se za to stydim 😵‍💫

autor
20. srp 2023

@zelenaesmolda ja bych se rada zasmala, ale nechapu to 😅 kde se to rymuje? 😀

zelenaesmolda
20. srp 2023

Nikde se to nerymuje.Zbav se vsi-jako vesnice vs zbav se vsi jako parazita.

llluckaaa
20. srp 2023

U nás, když byly vsi, tak preventivně jsem měla i sebe. Sampon teda mic nefungoval, ale nedám dopustit na trojboj olej-slivovice-tea trea. Po něm jsou teda vlasy mastnejsi, ale zad se o to lip procesavaji. Preventivně vlasy v copu, ať se to méně šíři a hůř chytá. Jinak já to teda hned opakovaně neperu a nezehlim - davam to ven na den, dva a střídám to. Naštěstí po týdnu to je pryč, ale je fakt, ze pak delší dobu kontroluju, jestli se to nerozjizdi. Kouzelný vsivacek nemám, ale chci si ho taky koupit, hodně si ho chválí. Vycesavam nad bílou látkou, takže bych viděla, kdyby mi tam něco živého spadlo.

llluckaaa
20. srp 2023

@zelenaesmolda jako jo, povedla se ti 👍 Ale pro někoho, koho porad trápí ty malé kousave svině, je taková rada k vzteku 😉

zelenaesmolda
20. srp 2023

Jestli mas kudrnate vlasy tak bych se zeptala v Curly girl skupine na fb

nnnadja
20. srp 2023

Sla bych do zehlicka a zehlila a zehlila - u tebe mozna u barva na vlasy + teda to prani. Drzim pesti

ada22
20. srp 2023

Kontrolni pročesání jednou za týden je málo. Kouzelný všivaček je mnohem lepší jak normální co je k šamponu na vši. Ze šamponů se osvědčil paranit a pak na běžné mytí používáme šampon capissan. Je dobré vlasy umýt i kondicionérem a pak se to vyčesávání jde lépe. Jinak žehlička je taky dobrý pomocník, spali hnidy, ale chce to dělat pečlivě blízko kořínků. Jinak co bylo na prd, tak ten elektrický všivaček

konidana
20. srp 2023

Zabal min.na 2h jak pise
@llluckaaa z oleje, a slivovice/alpy asi pul napul a pridat i teatree. Po 4 dnech az po tydnu opakovat. Na dlouhe vlasy toho bude potreba hodne. Na vlasy poramena bylo potreba aspoň 200ml smesi, takze pro vas 2 dohromady hadam klidne pullitr .

martina8084
20. srp 2023

olej, francovka jak radí holky. a vyčesávat. Pořád.

eviicka
20. srp 2023

Souhlas s dalšími, loni jsem se zbavila vší díky kombinaci olej+slivovice, zábal pod igelit min. na dvě hodiny. Nejdříve jsem opakovala tuším obden, pak po třech dnech a pak po 4 už jen jeden preventivní. Vybírat mi je neměl kdo, takže jsem jen všiváčkem pročesala co šlo.

Praní jsem nijak nehrotila, jako postele jsem v tom týdnu prevlekala, polštář každý den. Ale jinak jsem další ložní věci i plyšáky točila po dvou dnech a stačilo to (na dva dny jsem vždy dala kupu v pytlu do komory a pak prohodila).

veunka17
20. srp 2023

Nepročítala jsem všechno, ale prevence je pár kapek Teatree do butely šamponu a tím vlasy, neměli by se pak chytit. Takže to doporučím do budoucna a vím že kolegy e si v práci dělali i zábal z Teatree, pro jistotu. Já se buduted vracet po mateřský do práce (speciální škola) a už mám nakapano v šamponu

lenulen
20. srp 2023

Taky doporucim slinecnicovy olej, alpa na 120 minut pod sacek a rucnik, pak poradne umyt a trochu vetrit tee tree oil. Meli jsme vsi nedavno, ja i deti. Detem jsem kazdy den (tyden) vycesavala kouzelnym vsivackem. Vsem jsem vlasy zkratila teda. Vsechno jsem vyprala a dala do susicky. Ja si vlasy vycesala parkrat sama. Po tydnu jsem zase udelala sobe zabal, detem vlasky vycesala a vse vyprala a snad teda dobry.

lenulen
20. srp 2023

Jeste jsem poridila balzam na rozcesavaji vlasu, at to netaha.

marketa1218
20. srp 2023

Ty jo, půl roku s nimi takhle bojovat, to si moc neumím představit. Já už bych nás asi vzala strojkem 🙈. Jinak jako prevenci občas stříknu dceři za ouška tee tree oil a za loňský rok nic domů nepřinesla. To mi připomíná, že musím doplnit zásoby 😄. No, držím palce

lutu11
20. srp 2023

Jak odvsivit krome šampónu na vsi a vsivacka neporadim. Snad jen ostrihat. Teda ja bych se s tim neparala a po mesici by sla na 9 mm. Ale...mame velmi pozitivni zkusenost s tea tree olejem. Davame detem na vlasy 2x tydne po koupani. Syn vsi nedostal a dcera mela az ted po 4 letech. A i to jen proto, ze jsme to dost flakali.

xmele004
20. srp 2023

My na to taky trpěli, já teda ne, ale holka to tahala porad, alpha pomáhala, žehlička pomáhala...ještě jsem se nedocetla o vyvařování hřebenu, ale to určitě taky děláš....držím palce. My už to má vzdali a když měla holka asi 13 tak jsme ji poprvé obarvili hlavu, přišlo mi to lepší, než stříhání no. Pevné nervy!!!

fyii
21. srp 2023

je to asi blby, ale nejvice po vsech predrazenych samponech, olejickach apod. jsem koupila psi sampon na parazity s norkovym olejem🙂 jako bonus a od ty doby ani prd.. jinak to bylo furt dokola jak u blbych. Jo a ta zehlicka na vlasy funguje taky velmi fobre, pac se spali ty hnidy

autor
21. srp 2023

Zabaly s olejem + alpou + teatree, jsme tez delali… a pak se po 14 dnech objevily znovu 😬
Ale asi bylo potreba to opravdu po tech 3-4 dnech opakovat a pak znovu a znovu…
No kazdopadne - mam objednany kouzelny vsivacek a zehlicku na vlasy. Zitra by to melo dorazit, tak pak napisu, jak jsme se s tim popraly 😅
Dekuji za rady ❤️

victress
21. srp 2023

na 2 hodiny zábal z kokosového oleje, mají ve Zdravé výživě, ale i v drogeriích, igel.pytlík na hlavu, potom umýt, každý den vyčesávat vši i mrtvé hnidy, pak žehlička na vlasy, po týdnu zábal opakovat, kdysi jsem s tím strávila celé prázdniny, ale zbavila jsem nás toho, šampony proti vším jsou na nic...

lauriak
21. srp 2023

Sprav si olejovy zabal (hocijaky olej + par kvapiek tee tree, zabalit do igelitu, to cele este do uteraku) sprav to 3 dni po sebe. Potom zopakuj zase po tyzdni. A na hnidy zehlicka (doporucujem kupit). Po kazdej kure vycesat vsivackom. Kludne aj mesiac by som tie kury kazdy tyzden opalovala.

mjbkarol
21. srp 2023

Mela jsem je v 15ti a strasne se stydela, ze jsem to ani nikomu nerekla. Mela jsem tenkrat vlasy jako Hermiona do pulky zad a pomohla mi zehlicka. Koupila jsem si za kapesne tu nejlevnejsi a do tydne bylo komplet po problemu 😤

veruuu_kubesovic
21. srp 2023

Pul roku???
dcera byla na příměstským táboře, jako "bonus" donesla vši, máme elektrický odpuzovač vší to celkem pomohlo a pak šampon proti vším + doporučeno kápnout tea tree olej za ucho...ale půl roku? a pereš pak veškeré ložní povlečení?

autor
22. srp 2023

@veruuu_kubesovic to vis, ze peru.. ale ona ma tak huste vlasy, ze tam se tem vsim dari proste dobre… a taky je mozne, ze ji jsem odvsivila dobre, ale sebe ne - protoze si na svoji hlavu nevidim, a chytla to treba ode me…ale kdyz jsem se odvsivovala ja posledne, tak jsem nemela ani jednu ves - soudim podle vycesaneho… ale fakt nevim… dnes jsem udelala komplet kuru - nekolik hodin mela zabalene v igelitu vlasy - slunecnicovy olej + teatree + alpa, pak jsem vycesala obycejnym vsivakem, pak jsem umyla vlasy, vyfoukala, suche pak prejela zehlickou na vlasy a odpoledne mi dorazil ten Kouzelny vsivacek, tak tim jsem pramen po prameni vycesala snad! 🙏🏻🙏🏻 vsechny hnidy. Sebe udelam dnes v noci. Mam za sebou taky nekolikahodinovy zabal. Tak snad to konecne zabere. Jak jsem psala, jsem uz po tom pulroce naprosto zoufala. Mame v rodine - praprababicka byla Kubanka - huste kudrnate vlasy. Tam se ves, nebo jedna hnida ztrati raz dva. A to je pak problem, za chvili muzeme zacit znovu 😬😬 ale dnes jsme tomu venovaly opravdu cely den, tak snad 🙏🏻🙏🏻

hojda
22. srp 2023

A co sebe obarvit, to.by taky mohlo pomoci, jinak.je dobra i Nyda.