Jak se zbavujete vší? Máte nějaké rady se 100% účinností?

jarabacek
1. črc 2016

Dcera chytla vši ve školce. Má světlé a jemné vlásky. Koupila jsem ten nejnovější a zatím nejúčinnější šampon.
Postupovala jsem přesně podle pokynů lékarnice i návodu na etiketě.
3 týdny vše bylo v pořádku i po důkladné každodenní prohlídce hlavy. Ostatní v rodině jsou čistí.
A přes to všechno je po 4 týdnech má znovu. ☹ Zbavujeme se jich týden a vždy každý den zabiji jednu hnidu a veš jsem žádnou nenašla 🙄
Jsem z toho už vyřízená 😢 Poradíte? Děkuji Jana

alik25
3. črc 2016

My jsme použili Paranit. Je to olejový sprej, který se nastříká do vlasů a nechá se chvíli působit. Pak se umyje šamponem. My mu říkáme anýzák, je cítit po anýzu. Účinkuje cca za 15min. a používala jsem ho i preventivně, vždy před školou v přírodě, táborem atd. Pak už syn vši nikdy nechytil, možná i díky prevenci.

dancamich
3. črc 2016

Jinak z babských rad se doporučuje oliv. olej s alpou - namastit hlavu jak jen to jde a zabalit na 2 hodinky. Po týdnu, kdy se vylíhnou hnidy, tak aplikovat znovu. Jo a kamarádka aplikovala ještě 2x pro zichra. 😉

petrovaveronika
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lenisek35
4. říj 2016

my kvůli vším i stříhali dlouhé vlásky na úplného ježka.

pavlina013
30. led 2017

Tak nás to taky dostihlo.
Včera večer jsme u syna pochytal celé hejno vší. Některé měl živé některé mrtvé. Z nouze jsme použili psí sampon neboť nic jiného nebylo po ruce.Az po druhém umytí jsme našli í hnid, které jsem se snažila vytahat. Já měla taky jednu.
Zvedá se mi z toho žaludek .
Boj zahájíme zítra.
Myslite si, pokud jsou teď ty mrazy, že stačí pokoj s perinama vyvetrat na delší dobu, aby se nemuselo denodenně prát?
O co se mi ale jedna je, že před námi jsou jarnaky a mi jedeme do Rakouska.Jak to mám řešit, aby se to nezatahlo do hotelu. Nepůjde tam prát luzkoviny nic.
Díky za tip a vaše názory.

hanafaustyna
30. led 2017

Kdysi kdyz jsem ;racovala s detma a chytla jsem je ja,tak nejrychlejsi reseni byl opravdu ten sampon pro psy. A vlasy mi neslezly nebo tak 🙂

dancamich
30. led 2017

@pavlina013 Vši a hnidy přežijí mimo hostitele 24 hodin a pak chcípnou na dehydrataci. No hnidy vlastně uschnou. Krátké vyvětrání moc nepomáhá a mrazy na ně neplatí. V zimě se množí více. Pokud si tím psím šamponem umyjete všichni hlavu teď a pak o týden později a pak ještě za další týden, tak by měl být klid. Já jsem si do toho dělávala olejové zábaly (olej + alpa, ale stačí i olej), protože stejně dneska už ty přípravky pro lidi nejsou insekticidní, ale jsou na olejové bázi. Psí šampon jsem měla Arpalit. Jo a co si ještě po těch pár letech pamatuji, tak jsem si denně umývala hlavu a fénovala a žehlila, ale to byl spíš asi takový můj osobní pocit čistoty než že by tyhle věci navíc zabíraly. Hodně štěstí.

hekl
30. led 2017

@jarabacek ahojky. Naše malá je dotáhla ze školy a bojovali jsme s tím 4mesice. Žehličku jsem pořídily, kvůli spálení, kdejaký psí šampon ale nic. Pak jsem jich začaly jednu po druhé začaly vytahovat nehtama, ale taky to na dlouho nepomohlo. Nakonec nám byl doporučen teetree oil a můžu jen doporučit. Sice to trošku nevoní, ale opravdu pomáhá a k tomu hustý hřeben - odvsivovak. Ještě teď ji umím potřít za ušima.

pitrisek87
30. led 2017

Tak ja si donesla vsi nejspíš od kadeřnice. Než jsem na to přišla trvalo to dlouho (mam svedici pokozku hlavy porad, diky lupum kterých se nemůžu zbavit od puberty) Koupila jsem si sampon a nějakou emulzi na vsi ( myslím to bylo luquido) a moc to nepomohlo... Mam dlouhé vlasy a po neúspěšném vytahovali hnid (přítel na to nemel nervy) Jsem si našla recept na zabal. Rozpustit kokos. olej a dat do něj tee tree olej. Nanest na vlasy, pres to potrav. folii a ručník a nechat působit 20 minut. Potom umýt samponem. Navíc jsem si vlasy ještě žehlila kvůli hnidam. Dělala jsem si zabal každé dva dny asi týden a byl pokoj... Pro svůj klid jsem zopakovala ještě asi 2x po týdnu... Prislo mi to ucinejsi, levnější a taky dostupnější, oboje jsem totiž mela doma ;)

alemari
30. led 2017

Moje zkušenost: přípravky nic neřeší. Vlasy vyžehlit a důkladně prohledávat. Navíc ty preparáty dost zatěžují dětský organismus... žehlit, fénovat a vybírat🙂.

risu
30. led 2017

Ostrihat na jezka nebo odbarvit peroxidem...

iva27
30. led 2017

Zkusili jsme pred mesicem- Paranit a dalsi den octovou vodu+zabalit na 1/2hodky.Asi 3dny jsme vlasy zehlili a vycesavali vsivackem.Vse vyprano a neco i vyzehleno.Gumicky atd.jsem dala na min 24hod do mrazaku.Zatim dobry👌

sarriku
30. led 2017

Nejhorší to bylo, když jsem bydlela ještě u rodičů, protože nás doma bylo pět dětí, tak jsme za sebou seděli jak vláček a vybírali se jak opičky. Ale pomohl octový šampon a šampon na psy a důkladně prohlížet každý den nebo každý druhý.
A pak se to dotáhlo pravděpodobně od kadeřnice. Takže ložní prádlo vyprat, mezitím nastříkat hlavu Difussilem H forte (funguje na olejové bázi, všechno se udusí), pěkně promnout a nechat pod sáčkem, ať to pěkně topí. Plyšáky, čepice jsem vyprala stejně jako nošené prádlo a bundy jsem vytahala na mráz na balkon a nechala zhruba 14 dní.
Pokaždé jsme prohlíželi vlasy a ručně stahovali hnidy z vlasů a po zhruba týdnu jsme udělali další kůru Diffusilem a opět jsem měnila ložní prádlo. Mezitím jsem měnila pouze ručníky na polštářích a dala na 80 do pračky, pokud si dobře vzpomínám. Diffusil H forte nám vždycky pomohl, ale i tak se někdy neudržím a když si češu vlasy, tak prohlížím proti světlé stěně nebo kontroluju vlasy manželovi namátkou.

pavlina013
30. led 2017

@dancamich dnes jsem na hlavu dala možné i nemožné. Kamarádka me vybírala hnidy a žehlila vlasy. Stejně už druhý den ležím se zabalem .
Doufám, ze než odejdeme bude to nejhorší za námi. Kluky nechávám doma a pro jistotu je manžel vzal strojkem.
Až dnes mi došlo, ze jsem se nesoustredila na složení kvuli obdobi kojení- můj případ. Nevite?
Dky

dancamich
31. led 2017

@pavlina013 Ten Arpalit, co jsem měla, se nedoporučuje v období laktace, takže pro lidi to bude stejné. Pokud kojíte, tak raději ty oleje smíchané s alpou nebo slivovicí (na vlasy ten chlast nevadí). Jo a ještě pak preventivně se doporučuje trochu tea tree oil do šamponu - ty malé potvory to prý nesnášejí.

lenisek35
23. bře 2017

Holky obnovuju diskuzi. Už jsem na prášky, dcera přitáhla ze školky vši, ok, stane se, dostali jsme je všichni, takže kolotoč odvšivení hlav, všechno vyprat, hřebeny dezinfikovat atd. Použili jsme ten Pranit nebo jak se to jmenuje. A zabral nám. No po 14 dnech zase jsem je našla, tentokrát u syna. Takže kolotoč nanovo. Zas to vypadalo dobře a po měsíci zase!!! Co s tím? Co ještě zkusit, aby se nám to nevracelo? Peru vždycky všechno důkladně, hlavy myju podle návodu.

guinea
23. bře 2017

@lenisek35 Kamarádka vtírá jako prevenci před odchodem do školky / školy tee trea oil. A moje kadeřnice má zase nějaký sprej jako prevenci pro svou školkovou dcerku. A taky funguje. Tak se zkus zeptat v nějkém lepším kadeřnictví, a nebo rovnou vyzkoušet ten tee trea oil, prodává se v každé lékárně. Akorát je neředěný hodně silný, tak bych ho asi nedávala přímo na kůži hlavy, ale jen do vlasů...

guinea
23. bře 2017

(My ještě školkoví nejsme, ale už si zjišťuju informace dopředu. Mám opravdu hodně dlouhé vlasy a vši jsou moje noční můra!)

lenisek35
23. bře 2017

@guinea Díky, ale spíš se asi zeptaám na ten preventivní sprej. Nikdy jsem o něm neslyšela. Ten tea tree oil mi přijde dost divoký, dcera má citlivou kůži. Děkuju za rady

pavlina013
23. bře 2017

Nám se naštěstí nevrátili. Myslím že to odezní a teplem.
Tea tree přidat do samponu nebo maznout za ucho. Kamarádce se to u holky taky vrací. Je to ve třídě...a s tím už se moc nenadělá. Musí ostatní.

verena
22. čer 2019

Ahoj holky, obnovuji diskuzi o vších. Dnes ráno jsem našla synovi ve vláscích nalepených plno béžových "kapiček", myslím, že to byly hnidy. Syna jsem ostříhala, nad ušima úplně nakrátko, ale nahoře jsem nechala asi 1,5 cm. Manžel mezitím dotáhl z lékárny nějaký protivší šampon a byl v něm i takový kovový hřeben všiváček. Nyní ve vlasech mladšího nic nevidím a všiváček také nic nevytáhl, ale myslím, že by na synovy jemné vlásky ani neúčinkoval. Do toho starší syn vytasil fotku z mobilu, co si včera vytáhl z vlasů - vypadalo to přesně jako veš, ale prý to bylo suché a tuhé. Ten zase neměl žádné hnidy a nic dalšího jsem mu ve vlasech nenašla. Toho jsem taky ostříhala a dvakrát si přemyl vlasy šamponem s tea tree. Ještě chci začít boj s tím porotivším šapmonem. Sama si chci podle zdejších návodů udělat nějaký zábal, abych to nechtyla taky, to si nedovedu představit.
Jde mi ale teď spíš o to, jak naložit s plyšáky, lůžkovinami apod. Lůžkoviny určitě přeperu na 60 stupňů, ale plyšáky normálně peru tak na 30, aby se nezničili. Mohlo by to stačit? Nebo je přeperu a pak hodím třeba na půdu - jak dlouho musí být mimo člověka, aby vyslábly i hnidy? Stačí těch 24 hod? A co se sedačkou? Stačí ji vyluxovat? Máme na ní takový semišový potah. Jenže mlaďoch je do toho ještě nemocný a leží na ní celý den a kouká na televizi...
Jo jo tak už je to i u nás, 11 let jsme se tomu s dětmi vyhýbali 🙂.

betelgeuzz
22. čer 2019

Bez člověk vydrží vši 2 dny, známý říkal, že to doma řešili tak (a my pak taky), že povlečení jsem převlíkla, nechala odděleně a další den převlíkla zpátky, abych to pořád neprala. Plyšáky jsem dala do sáčku a dala do mražáku.

martasek
22. čer 2019

Ja jsem vyzkousela snad vsechno, pripravky z lekarny, babske rady, psi sampony, jedine co konecne zabralo je vsivacek Nit Free a pravidelne vycesavat po kazdem umyti. A jako prevence tea tree olej, ale ne par kapek za usi, to je na nic. Kazde rano si nakapu par kapek do dlani a pekne vlasy projedu. Dcera ma vlasy po zadek a konecne mame klid!

martasek
22. čer 2019

A ves vydrzi bez hostitele max 24 hodin, takze jsem dala povleceni do spiny a odjeli jsme na chatu, takze pokud nekde nejaka zapomenuta potvora zustala, tak urcite neprezila. Kdybych mela kvuli tomu prat vsechno, tak by mi asi hrablo🙄

verena
22. čer 2019

@betelgeuzz
@martasek
@martasek Děkuji za rady, od dopoledne tu celý den řeším vši a ano, začíná mi z toho hrabat 🙂. Zatím vše peru, ale taky si říkám, že by možná stačilo jen to nějak točit. Už jsem vyprala mladšímu postýlku, teď se tam točí oblíbení plyšáci - prochází žehem v sušičce, zbytek je v pytli. Ještě mě čeká postel staršího a moje postel. A to potřebuju do pondělka vyprat i normální oblečení. Do toho já jsem si dala masku z kokosáče, oliváče, tea tree a alkoholu, pěkně mi to teklo do očí a teď skvěle voním. Sedačku jsem vyluxovala a zakryla prostěradlem, polštáře jsou taky v pytli. Jsem zvědavá, jak to u nás dopadne, u syna jsem neviděla ani dospělou veš, ani štípance. Ráda bych, aby to dneškem skončilo...

kockopes2724
22. čer 2019

Za mě jedině Kouzelný všiváček, ale u dlouhých vlasů nepomohl hned, museli jsme několikrát opakovat.

martasek
22. čer 2019

@kockopes2724 stejne tak u nas.

snahnah
22. čer 2019

@verena Vši prý nejsou schopné žít ve vlasech kratších jak 0,5 cm, takže syna jsem brala vždycky strojkem "na trojku", jednou chtěl i "na strejdu Kubu" bez nástavce 🙂 peřiny jsem taky každý den točila+jsem je dávala na topení nebo na sluníčko, podle ročního období ať se potvory rychleji dehydratují. Matrace jsem kazdy den vysávala. Sobě jsem vlasy myla šamponem na psy a horkým vzduchem dlouho fénovala (nemám žehličku na vlasy). Doporučení od paní učitelky - vlasy ulízat do drdolu a hodně zalakovat 🙂 Přeji úspěšný boj 😉

verena
22. čer 2019

@snahnah vlasy se snažím mít stažené, aby mi do nich nic nevlezlo. Ale po tom účesu paní učitelky bych vypadala jak holohlavá, vlasy mám mizerné i tak 🙂

victress
9. črc 2019

mám dotaz, proč se všude píše, že se musí dezinfikovat všechny hřebeny, gumičky a já nevím, co všechno, když veš bez hostitele přežije max 48 hodin? stačí věci 2 dny nepoužívat a je to vyřešeno, ne? jedině pro svůj pocit, že je to "čisté"?