Jak se zbavujete vší? Máte nějaké rady se 100% účinností?

jarabacek
1. črc 2016

Dcera chytla vši ve školce. Má světlé a jemné vlásky. Koupila jsem ten nejnovější a zatím nejúčinnější šampon.
Postupovala jsem přesně podle pokynů lékarnice i návodu na etiketě.
3 týdny vše bylo v pořádku i po důkladné každodenní prohlídce hlavy. Ostatní v rodině jsou čistí.
A přes to všechno je po 4 týdnech má znovu. ☹ Zbavujeme se jich týden a vždy každý den zabiji jednu hnidu a veš jsem žádnou nenašla 🙄
Jsem z toho už vyřízená 😢 Poradíte? Děkuji Jana

brunokri
1. črc 2016

Psí šampón v pěně začíná na O napatlat hlavu olejem a zabalit do folie a žehlička na vlasy. Vlasy v culíku drdolu a za uši kapku teetree oleje jako prevence. Tohle u nás zabralo na 100% a i když malá nosí ze školy v deníčku opět vši ve třídě mám klid.

jarabacek
autor
1. črc 2016

@brunokri a jaký olej mám napatlat na hlavu? Ten teetree oil také používám.
Ale když už je v hlavě měla, tak moc neúčinkuje.
Ten šampon pro psy je Orthosan 😀 to zabírá??

majkoz
1. črc 2016

@jarabacek Mám s těma mrchama bohaté zkušenosti, u nás ve školce byly furt. Syn má hodně hodně husté vlasy, takže vyčesávání hnid byl horor. Ale poradím Ti, místo drahých přípravků koupit obyčejný kondicionér-funguje vlastně stejně jako ty přípravky- tzn, že tu veš "zalepí", zadusí... Je potřeba na vlasy napatlat opravdu velké množství kondicionéru, zabalit a asi po hodině spláchnout, možná stačí i půlhoďka. Potom vyčesat všiváčkem- výhoda kodicionéru, žádné tahání vlásků 😉 Zopakovat za tři čtyři dny a za týden od prvního odvšivování. Důležité je opravdu pořád vyčesávat hnidy, jedna zapomenutá a následně vylíhlá už zas klade a klade 😠
Nejúčinější se mi stejně osvědčila prevence. Každou neděli a středu jsme všiváčkem pročesávali... A žádné babské rady, jako teatree za uši, tymián...nic, nic je neodradí.
Pokud to jen jedna mamka odflákne, tak ten koloběh vší ve školce člověk sám nezastaví, ani kdyby se přetrhl

jarabacek
autor
1. črc 2016

@majkoz Tak já to vybírám ručně, protože má tak jemné vlásky, že jí všiváčkem projedou vlasy i s hnidou. Zatím se mi to podařilo ukočírovat, a teď před spaním jsem ji nic nenašla. A to ji projíždím hlavu na 4x a nejmíň hodinu. Už je z toho otrávená ☹ a já taky 😖 😖

amj
1. črc 2016

@jarabacek moje dcera na tom je podobně... 3-4 týdny ok a znova... Stále dokola. Ostříhat? to by musela mít pernamentně holou hlavu, protože ve třídě tam ty vši někdo musí mit snad celý rok. Osvědčil se mi oliv olej na hlavu a zabalit na 30 minut. Jinak nic - všechny přípravky fungovaly jednou - dvakrát, a pak už ty mrchy byly taky nějak víc odolné.
A ten hřeben - elektro na vši... u nás absollutně k ničemu... má dlouhé kudrnaté tvrdé vlasy... to vůbec nešlo ☹

odula
1. črc 2016

My jsme použili jenom nejakej pripravek na bázi oleje. Jeden zabal v patek, druhej v sobotu, třetí za tyden. A sednout k pohádce a vybirat. Vikend v háji ale od té doby nic. Když uz se vší zbavíte, tak je pry dobre preventivně natřít vlasky zlehka tea tree olejem. Vsi to pry odpuzuje. Začala jsem to dělat každý den ráno a zadna recidiva i když ve školce byly vši od te doby asi pětkrát. Tak to můžete taky zkusit 🙂 boji proti vším zdar ;)

jarabacek
autor
1. črc 2016

@odula tea tree používáme, tak snad to bude fungovat. Děkuji
@amj je pravda, že po použití stejného šamponu zabral jen na poprvé, Pak už jsou asi vši imunní. Říká se to ☹

majkoz
2. črc 2016

@jarabacek Jak už jsem psala, teatree prostě nezabírá, bohužel 😒
Ještě je fajn projet vlásky kulmou nebo žehličkou na vlasy, ale ten přístroj se stejně nedostane až ke kůži, kde ty mrchy kladou, takže je to dobré až po dejme tomu týdnu po výskytu...to pak spolehlivě zabije hnidy

misao
2. črc 2016

@jarabacek malá je dotáhla před vánocemi - celé svátky jsem gruntovala a zbavovala se jich. Nakonec zabrala slivovice s olejem 1:1, na dvě hodiny pod igelit.Vypláchnout, vyčesat, projet žehličkou na vlasy. Ta hnidy spálí. No a pak několikahodinová "zábava", stahovat hnidy z vlasu - pramínek po pramínku.....až mi z toho šly oči šejdrem, malá má jemné, skoro blond vlásky do pasu.Taky je potřeba vše, co přišlo do kontaktu s vlasy dát stranou (veš přežije mimo hostitele max den) - gumičky a hřebeny jsem nacpala do mrazáku, plyšáci šly do pytle a na půdu.
Pak je dotáhla za měsíc znovu - zajímavé, že se vždy objevily po kurzu plavání.....prý ty potvory umí plavat.Pak skončil kurz a od tý doby ťuk ťuk dobrý.Ale stejně jsme do školky kapali tea tree za uši

kitinka76
2. črc 2016

@jarabacek elektricky hrebinek na vši. A česat, česat, česat. Stojí kolem pětistovky, ale vyplati se. A navíc žádná chemie

metallico_mondo
2. črc 2016

Za nás 100% ůčinek smíchat šampon proti vším Capissan forte, stolní oleh, ocet, tee tree olejicek, namatlat na vlasy hodit na to takovou tu igelitovou cepku a nechat 45 min. Zabije vši, zahubí hnidy.

mandala
2. črc 2016

Taky kupuju nějaký přípravek na bázi oleje, zabalím hlavu do igelitu a nechám alespon hodinu - i když tam píší že stačí tuším 20 m - je opravdu nejlepší, jelikož ty vši zadusí. Ale protože je dost drahý, někdo mi radil, že stačí úplně obyč. olej smíchaný s alpou a já věřím, že by mohl, protože tam jde o tu mastnotu, šampony na vši z lékárny jsem zkoušela a nepomohl teda vůbec žádný. ☹

angel456
2. črc 2016

Naše 3 slečny se v tom točili asi 3 roky (ve škole měli holčičku, u které na to rodiče kašlali, děti si hrály...) nej byli prázdniny, koupalště, chlor,sluníčko a vypadnutí z toho kolektivu... Postupovali jsem psí šampom-opravdu super věc a mají pak hebkou srst 😀, žehlička, oleje... vlasy do culíky a zlakovat, aby se jim neměli šanci tam dostat... vyprat, všechny, čepice, polštáře, ručníky, mikiny, vyčistit gauč, hračky... u nás je velká výhoda, že mám střídavku a vešky vydrží max. týden v prostředí...

lv
2. črc 2016

@majkoz to neznám, s tím kondicionérem, ale zní to logicky, prostě udusit..
Kujvy to jsou, hnusné..mám to za sebou 3x starší, 1x i malá a hmm 1x dotáhnuto i na mě 🙂 dlouhé, světlé vlasy (neostříhala bych, to musí být pod 0,8mm).
Měla jsem Paranit, ale nejůčinější - nejnutnější je fakt každou hnidu vytáhnout, opakovat aspoň 3-4x po 3dnech (kdyby! tam nějaká zůstala, nakladla, hnida když se vyklube = ty zabije snad jen atomovka, aby nestihla dospět, klást..) co nejde vyprat - plyšáky, helmy stačí dát pryč, po 36h hyne.

carmilla
2. črc 2016

Kromě šamponů a zábalů z lékárny a vyprání veškerého povlečení a povlaků na polštáře už zbývá jen vybírat, vybírat a vybírat hnídy...jakmile byť jen jedna svině zůstane, vešky se objeví znovu. ☹ Hodně sil a trpělivosti přeju.

carmilla
2. črc 2016

@angel456 Jo, to je největší mazec, znám to od nás ze školy - pokud na to někteří rodiče kašlou, tak je zle...jsou potom děti, co mají vši takřka permanentně, rodiče si myslí, že umejou dvakrát hlavu spešl šamponem a je po problému...

brunokri
2. črc 2016

@jarabacek ano to je on, já dávám kokosový olej, ale může být i obyč jde o to že se udusí jak ty potvory tak i hnidy a co náhodou přežije vezme žehlička po tenkých pramínkách a máte klid. Ty speciál z lékáren za 500 jsou jen vyhozený peníze.

bachovy_esence_poradna
2. črc 2016

@kitinka76 funguje tenhle elektrický hřebínek na hnidy i na živé vši?

bachovy_esence_poradna
2. črc 2016

@jarabacek pokud bylo vše čisté a dcerka má vši znovu, tak je to bohužel nejspíš tím, že nějaký rodič ve školce takhle důkladně nepostupuje...

taky jsme si s tím užili (dcerka je na to jak magnet, nosila ze školky, ale i z příměst. tábora, z kempu)... odvšivení problém není, to už máme nacvičené velmi dobře 😅
ale přináší je znova...
tam je jediná pomoc vlasy zkrátit nebo do culíku, preventivní sprej se nám moc neosvědčil... jednu dobu jsem kontrolovala vlasy každý den! tak jsme to alespoň odchytli než to chytili další členové rodiny a než si třeba lehla do postele

zásadní je vyčesat hnidy a to opakovaně... a co nejde vyprat tak dát do mrazáku a nebo na balkon apod., protože vši vydrží je několik dní... to se dá použít např. u helmy na kolo, u autosedačky apod..

bachovy_esence_poradna
2. črc 2016

háček ale vidím hlavně v tom, že s reklamou na úžasné šampony, které zbaví i hnid, lidé buď nevyčesávají vůbec nebo nedostatečně...

veruka
2. črc 2016

Jediný co dětem pomohlo a to hned technický líh,zabilo to vše a ty drahé prostředky z lékárny co jsem vyzkoušeli jeden jako druhý stály za prd jen spousta vyhozených peněz

kitinka76
2. črc 2016

@bachovy_esence_poradna no, mel by... Ale myslím, ze na 100% funguje jen na vši. Trvalo to dva týdny, než jsem mohla říct, že už je opravdu bez vší. Ale pravda je, ze tenkrát byla zavšivena hrozně. 😖

bachovy_esence_poradna
2. črc 2016

@kitinka76 já se právě dívala na recenze a nebyly tak dobré, tak jsme ho nakonec nekoupili....
naše malá byla jednou zavšivená moc (hlídala ji babička, dcerka jí nic neřekla a babička si toho nevšimla), nakonec jsme tehdy ostříhali na krátko po dvou týdnech, bylo to zoufalé.... tehdy byl asi 3/4 roku opravdu klid

anetka1701
2. črc 2016

hlavně všechno prát... klidně denně povlaky, polštář, deky, gauč kde sedává, autosedačku - všechno...

76evulin
2. črc 2016

tak s tím máme bohaté zkušenosti, dcera vlasy do půl zad.. alpu smíchat s obyč. olejem, dát na hlavu, pořádně promnout, ať to nasaje i pokožka, zabalit do igelitu + ručník, nechat tak hodinku, spláchnout vše a vyčesta všiváčkem, vysušit a přejet žehličkou na vlasy, ty hnidy se tím spálí a pořád denně pročesávat a dívat se.. já dala ještě teetra olej. trošku do šamponu na vlasy, co si normálně myje a máme pokoj..
vše přeprat, nebo dát do mrazáku ( co jde) , ted je hezké počasí, tak dát na slunko..ony jak se ty potvory sami nenapijí během 48 hod, tak zdechnou.. 🙂, ale raději povlečení, čepice.. přeprat... hodně úspěchů s potvorama.. 🙂

angel456
2. črc 2016

Moje babička mi vyprávěla, když byla po smrti rodičů v dětském domově, tak jim tam na hlavy sypali DDT ☹ a pak je vzali na 2 mm ☹

aquila
2. črc 2016

Dcera měla vši poprvé letos ve škole a žádný přípravek proti vším nepomohl. Nejvíc nám zabrala kombinace alpa, ocet, olej v poměru 1:1:2, napatlat pramen po prameni, zabalit pod igelit aspoň na hodinu a umýt. A pak všiváček nitty gritty. Tím jsme pročesávaly zase pramen po prameni a je super, že stahuje i hnidy. No a samozřejmě všechno opakovat až do zblbnutí dokud z hlavy všechno nezmizí. A prala jsem denně povlečení, plyšáky, oblečení, prostě všechno.

jarabacek
autor
3. črc 2016

@angel456 Tak to je hrůza, to muselo být strašný 😢

@anetka1701 Tak povlaky peru, gauč jsem vysála a potahy přeprala 😉 autosedačka myslím není potřeba, v autě máme přes 30° 😅
@angel456
@bachovy_esence_poradna
@veruka
Děkuji všem za odpovědi. Teď jsme se toho zbavily, tak budu prohlížet a prohlížet, preventivně přemyji šamponem na vši, ještě mám zbytky a tea tree oil také preventivně 🙂

dancamich
3. črc 2016

@jarabacek na Orthosan měli prý vši od tetiných dětí rezistenci, takže 100% už bohužel není. Já jsem to zlikvidovala Arpalitem, co má tchýňka na bígla 😀

linda766
3. črc 2016

Taky pomáhá maska na barevné vlasy ve velkém množství, zabalit do ručníku a nechat klidně 2 hodinky, umýt a vyčesat, vlasy jsou pak teda strašně mastné, ale dvě dávky šamponu a je po všem a ani se nemusí používat speciální šampon, výhoda je, že se to snadnou rozčeše. 🙂