Jak snáší vaše 2,5leté děti odběr krve?

eicul82
12. pro 2014

Zajímalo by mě, jak snaší vaše děti v tomto věku odběry krve. Je to u všech s řevem nebo se už najdou hrdinové 🙂 Potřebovala bych nechat syna vyšetřit - preventivně - ale nechci to s řevem, tak zjištuji, jaké jsou reálné možnosti v tomto věku. On odběr krve ještě nezažil.

tarra27
12. pro 2014

@eicul82 já bych do dítěte preventivně pichat nenechala.....zvaz to dobře, at se pak nebojí doktoru o to víc....

lenka5731
12. pro 2014

U nás bez řevu (dítě o trochu mladší). Seděly dvě děti na lavici u dr vedle sebe, nejdřív vzali krev staršímu dítěti a pak mladšímu, obě bez řevu. Tak třeba jít příkladem?? 🙂

Preventivně znamená co? Jestli má celiakii? To není prevence, ale nutnost 🙂

sayast
12. pro 2014

je to nutne? takhle male dite bych, pokud k tomu neni vazny duvod, nabirat nenechala. prevence pocka.
dceru mi nabirali jedinkrat,ve 2 letech a 2 mesicich pri hospitalizaci a ten rev, ten bych neprala. a to byla na svuj vek velmi sikovna

eicul82
autor
12. pro 2014

😀 No tak dobře, jestli se vám slovo preventivně nelíbí, tak je to důležité, ale na zvážení rodičů,kdy to proběhne - neproběhne, genetické testy na celiakii
@tarra27
@sayast
@lenka5731

eicul82
autor
12. pro 2014

To je fakt nemoc diskuzí, že se člověk na něco zeptá, tak dostane jako bonus i rady o které ani nestojí a ostatní o situaci nic neví 😀
Ale jinak děkuji 🙂

lenka5731
12. pro 2014

@eicul82 nerozpoznaná a neléčená celiakie není žádná sranda ( to ti ale nemusím psát) a má-li k ní genetické předpoklady, šla bych do toho. Jinak svou osobní zkušenost s odběrem krve jsem napsala. Pod prevencí si teda já osobně představuju malichernější důvody.

A záleží na položení dotazu. Proč jsi použila slovo "preventivně"? Přijde mi to mimo a hází to dotaz úplně jinam ...

lenka5731
12. pro 2014

jinak to "neléčená" v prvním řádku pochopitelně v uvozovkách

sayast
12. pro 2014

@eicul82 tak se omlouvam, ale jako zdravotnik jsem si pod prevenci odber na celiakii fakt nepredstavila 😉
to samozrejme situaci meni a neni to prevence.

evaviki
12. pro 2014

@eicul82 zkus ho na to pripravit.. hrat si doma na dr., vysvetlovat mu,proc mu musi vzit krev.. (napr.aby si vedela, co muze papat anebolelo ho brisko)
Se synem jednam ohledne dr. narovinu, nikdy jsem mu nic netajila.. Vysledkem bylo, ze mel 3,5 roku,kdyz skoncil v nemocnici, kde pri zavadeni kapacky jemne vzlykal a pak se doktorovi podekoval.. 😀 😀 S placem pocitej, po odbere mu dej nejakou odmenu (auticko, plysacka) a pochval ho..

eicul82
autor
12. pro 2014

@lenka5731 No nějak jsem neměla chuť tady diskutovat o důvodu toho odběru, tak jsem to tak nějak chtěla zaonačit a soustředit se pouze na ten akt odběru krve 🙂

lenka5731
12. pro 2014

@eicul82 prosím tě, na MK přece chodíš dlouho, tak musíš vědět, která část dotazu zaujme 😀 😀
u nás odběr opravdu úplně v pohodě, ale už je to dobře 3/4 roku

polaks
12. pro 2014

@eicul82 Je to kus od kusu a môžete ho doma pripravovať koľko chcete,buď to zvládne,alebo nie,doma mám tri deti,všetky som na každé očkovanie či potrebné odbery pripravovala stejne,ale: Dcéra urobila scénu,aj pri obyčajnom počúvaní hrudníka,použiť klacík v krku nebolo možné,dnes má 8r. a stále jej musí Dr. dopredu oznámiť,že klacík použije,ale extra rýchlo,pri odbere krvi urobila cirkus,akoby jej zaživa ruku trhali,nič nepomohlo.Syn 4r. si síce poplače,ale keď som s ním,nechá si urobiť čokoľvek a že už toho chudáčik skúsil...No a najmladší??3r. to je prípad sám o sebe 😉 už od narodenia nezaplakal ani pri jednom očkovaní,keď mu naberali krv na predoperačné ani okom nemrkol,ešte sa na to s kľudom "Angličana" pozeral,sestrička nechápala...prvý odber podstúpil v dvoch rokoch.

majkoz
12. pro 2014

Ahoj, my byli s našim nejstarším hospitalizovaní, právě když mu bylo 2,5 roku, kvůli výpotku v koleni..ale to je jedno..Brali mu krev a bez brečení se to neobešlo, ač jsem dělala, co jsem mohla..odpoutávaly jsme se sestřičkou pozornost, dělaly blbosti..ale stejně plakal. Oni vědí, jak na to, obrátí mu hlavinku, nebo Ty, aby na to hlavně neviděl.. Ale zas to netrvá dlouho a pak ho uchlácholíš. Pokud to bude nutné znova, tak odpoutávat pozornost o to víc, co se dá dělat.. ☹ Každopádně sestřičky měly ve špitále úplatky-hračky z kinder vajíček, takže možno i tak, hlavně když ho to nebude trápit dlouho..oni ti bambulové na to rychle zapomenou. Tak ať Vám to dobře dopadne!

bm77
12. pro 2014

U nás s řevem, ale trauma z toho asi nemá neb vyklada, že je Velká holka a brali ji krev. Je ji taky 2 a půl. 🙂

tarra27
13. pro 2014

@eicul82 když napíšeš preventivně, není se čemu divit 😉 nektere matky jsou schopné nechat nabrat díteti krev i jen aby ony se ujistily....nemyslela jsem to zle.

Pokud odber, vysvetlit, klidne doma at si to zkusí na panence, medvídkovi.....říci, že to trošku štípne, jako včelička...a zvládne to, neboj. Hlavne nelhat že to nic není apod.... 😉 drž ho, objímej, řekni, at te drží pevně druhou rukou za ruku....at ji mačka....pokud by to na neho zabralo...na naši si ymslím, že ano...

tak se drž a neboj, to bude dobré.

japona
13. pro 2014

U nás vždy řev, ale spíš z toho, jak je znehybněná ruka, z které se odebírá. Trauma z toho asi nemá, všem se chlubí, že ho paní doktorka píchla ještě měsíc potom a má-li k ní jít (kvůli něčemu jinému), hned oznamuje, že bude pích a hrne se do ordinace🙂 Nebojte, děti to snáší líp než rodiče. Když mu to podáte jako normální věc (paní doktorka tě píchne, stípne to, ale bude to rychlé) a nebudete to moc dramatizovat, bude to v pohodě🙂

terezapetrova
13. pro 2014

@eicul82 my chodíme na odbery se synem od 14teho dne života často /ze zdrav. duvodu/ nyní méně často, myslim, ze v tomto veku to bude s revem temer vždy, ale ver, ze nervou tolik kvůli pichnuti ale kvůli tomu, ze je někdo drzi apod. sestry také často chteji aby rvali pry to lepe tece. Nerekla bych, ze jde o něco strasneho ale je to asi tim, ze nam uz delali mockrat nu a opravdu toto byva horsi pro mamy At je to pak rychle za Vami a nezapomen dat napit před a po 🙂

pisisvori
13. pro 2014

Myslim,ze zalezi na diteti. Byla jsem s mladsi na ockovani ve 4m a jako u2predchozich prakticky neplakala(jen pri tom,kdyz sestra tlaci tu vakcinu do nozicky, jednou ani u toho ne) a po nas sel 5lety na ockovani a3ho drzeli,aby ho vubec pichli😉. Starsi brali prvne sedimentaci ve 3a plakala, ale ne zadna scena. asi svoje dite znas nejlip,takze vis co je lepsi,jestli kdyz vi,co ho ceka nebo ne. pokud rict tak jednoduse,nijak moc nerozebirat,nedela z toho "vedu". At to je co nejlepsi.

ludva
14. pro 2014

Ahoj,
hodně si s ním o tom povídat a tak..
S mým nejmenším jsme teď chodili na odběry často, tak jsem zakoupila znecitlivující mast Emla. Opravdu funguje a peněz nelituji 🙂 Spíš je mi líto, že jsem jí nekoupila již dříve. Existuje i levnější varianta v náplasti.

romantika
14. pro 2014

To mate individulani, deti rvou ze strachu z neznámého. Muzete to doma trénovat, ale sama vite, jestli je straspytlik a není lepsi tam dojit a naraz to odebrat a pak hlavne - velkou velkou odmenu. To plati vždy. Ja mam starsi takovou, z odberu rve jak tur a to uz ji je 4,5 a u ni lepsi neresit, protože ta priprava do predu ji desi vic nez samotny akt. Mladsi se narodil bohužel se zdr. problémy a odbery každý mesic a clovek to nemá cas resit protože porad vi, ze je to pro dobro vule. Ale vždy tam jsem s dětmi, ikdyz jsou to muka, vi ze mají maminku za zadkem a to je dulezite. V tomdle veku je výjimka, ze nebude rvat, tak to nereste. Jinak se da místo vpichu potrit znecitlivujici mastickou, ale tak i tak jde spis o ten strach z nového. Drzim palce.

ivcula7
7. bře 2017

Holky malej má jít na odstranění nosni mandle a nemá žili vidět vůbec nikde bojim se jak ho napichnou jak při operaci tak při předoperačním vyšetření

petrasipkova1
7. bře 2017

Tohle bych neřešila vůbec, kvůli celiakii určitě jděte, v rámci možnosti dítěte vysvětlila a děj se vůle boží, s dcerou jsem byla kvůli alergiím v 6 měsících a ted v 18 měsících, plakala hodně pokaždé, ale necukala se, jen ted už volalala mamamamama a to jsem tam byla s ní. Jinak cirkus je větší u běžné prohlídky u naší MUDr. Na odběrech byla s náma tak 8 letá holčička a ječela šíleně a před tím celou dobu v čekárně plakala, i poto dlouho, je to prostě silně individuální, taky nemám ráda braní krve, je mi to hodně nepříjemné.