Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Je to ekzém? Dcera má fleky po celém těle

karolinap82
23. kvě 2019

Dobrý den, prosím o radu..už jsem zoufalá.. malá to má již od 3mesicu nyní 17mesicu..stále jsme měli je. Pár flicku..ale nyní je olezla celá..nic jsem nezměnila pereme a mažeme stále v tom samém.. jí stále to samé..

gruyerre
23. kvě 2019

@karolinap82 to vypadá na exem, zajděte hned zítra na kožní, tam berou většinou i bez objednání a zvažte i alergologii. Má to fakt dost.

alexovka
23. kvě 2019

Podle mě exém. Syn má podobné flíčky, které se zhoršují a zlepšují (vliv má počasí, sladkosti, nemoci,atd). Je třeba hodně mazat (nám pomáhá modrá indulona). Ale určitě jděte na kožní.

biedronka10
23. kvě 2019

Je to ekzem. Ja to mam taky, jsem ale alergik, takze bych zvazila krome kozni i alergologii

karolinap82
autor
23. kvě 2019

To už jsme všude byli na alergo vše negativní.. kožní dá kortikoidy.. toť vše..jak říkáte stále se to mění, jednou červené, pak světle

verunka15
23. kvě 2019

@karolinap82 my máme to samé,bojujeme s tím už cca půl roku...příští týden jdeme.na.kozi,ale počítám s tím,že dá jen ty kortikoidy...víc řešit.nebude😪spousta známých mi říkalo že možná alergie na práci prášek,tak teď budeme zkoušet euronu,písnu jestli se to zlepšilo,pro info ať víš😊jinak u nás to vypadá takhle....

verunka15
23. kvě 2019
karolinap82
autor
23. kvě 2019

@verunka15 je to hrůza...chudackove jsem z toho nešťastná a čím mazete?

karolinap82
autor
23. kvě 2019

@karolinap82 škrábe se?

mimuu
23. kvě 2019

Koukněte na FB svět non toxic.

verunka15
23. kvě 2019

@karolinap82 škrábe....hlavně.v noci....víš co,natírá e už vším možným....fakt vším a nic.nezabira...mesickova,Heřmánková mast,Bioderma,excipial....a já nevím co všechno a furt stejný....teď dávám tekutý pudr😣už jsem z toho zoufalá taky

janablizka
23. kvě 2019

Může to být i alergie na oblečení dobré je vše bavlněné a pokud možno bílé moje známá to měla také a dopuručili ji jen plátěné bílé košilky nic umělého. Také to může být i ze stravy na něco je alergická.Tyto kožní nemoci jsou hrozné.Držím pelce at se brzy uzdraví.

xxx3d
23. kvě 2019

@verunka15 ahoj,
zkus krém Vitella Ictamo, to menší balení, líp se s tím pracuje než s velkým, malýmu to pomohlo na alergickej ekzém, který vyvolala kořenová zelenina... zejména petržel, celer, mrkev.
Musí se teda mazat dýl, než je vidět zlepšení, u nás stačil týden, ale mazali jsme ještě další 4.

verunka15
23. kvě 2019

@xxx3d děkuji za tip🙏můžu se zeptat jak jsi zjistila tu alergii.na.korenovou zeleninu?šli jste na nějaké testy? Diky

verunka15
23. kvě 2019

@janablizka děkujeme😊napadlo mě.jestli alergie na.mlecne výrobky...protože to je.jedine.co jíme denně právě....

xxx3d
23. kvě 2019

@verunka15 byli jsme na kožním a ptali se nás, co je jinak. Zaváděli jsme už nějakou dobu příkrmy, takže... takhle, jinak j sem se dozvěděla, že dávat jako první mrkev není dobrej nápad, že se má dávat brambora 🙂 škoda no, teď už je to passé, a potom, že celer je silnej alergen, a to jsem mu ho dávala jen kousínek do vývaru, aby ochutil spolu s ostatní zeleninou maso a ten vývar. Takže jsem to zrušila, později jsem přidávala jen mrkev v mnohem menším množství a celer s petrželí vůbec, pro jistotu.

vendyseek
23. kvě 2019

Holky, mala ma to same... U nas to drzi na uzde homeopatika 😊

verunka15
23. kvě 2019

@xxx3d no tY.blaho...😪malá.mela rok a půl když jí to začalo,byly Vánoce a zavalila denně klidně i 4ma nDarinky.....po cca 3tydnexh se jí objevily.prvni flek a od té doby se toho už nemůže zbavit...myslím že to byl spouštěč i když od té doby už neměla.ani.mandarinku
...tak.nevim😣

verunka15
23. kvě 2019

@vendyseek jaká prosím?🙏

vendyseek
23. kvě 2019

@verunka15 muzu vam to napsat, ale stejne vam to nepomute.. Chteli by to navstivit najakeho homeopata.. Stanovi homeo malé na miru 😊zalezi na plno faktorech

jannym
23. kvě 2019

Taky se připojují měly/ občas ještě mají obe děti, dceři se objevili na obličeji po vermoxu a pak po penicilinu měla několik fleku na trupu, na obličej pomohla linola ale trvalo to 3/4 roku na tělo pak kombinace kortikosteroidu a linola další rok života ... syn je měl už z porodnice, zabralo koupat jen ve vodě a mazat a mazat u nás vede linola, zkoušeli jsme kde co ale většinou potom dcera vrestela ze to stipe...tak jsem na syna už matlala otestovány mazani

jannym
23. kvě 2019

Ještě dodám když je dcera osypana tak ji to zhoršují jahody a čokoláda když není vyrážka muže jist co chce vyrážka se neobjeví u ni je to vyloženě jen po těch lekach a u syna jsem zatím žádné souvislosti neodhalila ale kupodivu na žádný příkrm zatím nereagoval vlastně od 6 měsíce už žádné fleky nemá, tak snad to tak zůstane...

lucajda17
23. kvě 2019

@karolinap82
Tva dcerka to ma opravdu hodně. Zkus chtit po kozni recept na namichanou mast ciste na promazavani. Ja mela pro dceru, snad to napisu dobre Synder+Aq. Calcis. Mazala jsem 5x denne a za 14 dni bylo videt hodne velke zlepseni, ale ma dcera to teda nemela tak hodne. Jeste jsem malou koupala v ne moc teple vode a ne moc dlouho, at se nevysusuje jeste víc a jednou za tyden ji do vody pridavala Linolu. Hlavne vse bavlnene, bez natistenych obrazku a hlavne porad jen mazat.

vendyseek
23. kvě 2019

A mazu weledou mlekem...

alesiaps
23. kvě 2019

Je to ekzem, premnozena kvasinka. Neji prilis sacharidu? Ovoce, bila mouka, sladsi zelenina? Je tu skupinka s atopickym ekzemem, mrkni tam, jevtam spousta rad https://www.modrykonik.cz/group/6098/

jane46
23. kvě 2019

Doporucuji tenhle clanek https://www.modrykonik.cz/zdravi/kvasinkova-infekce-u-deti/ Nas syn ma ekzem (diky diete a peci uz skoro ne). Chce to zmenu stravy, pit rooibos, Hylak forte a susit fleky zinkovou masti (sudocrem)

jane46
23. kvě 2019

Jo a ta uprava stravy dela tak 90% leceni, to mazani je jen takova podpora. Hlavne cervene flrky nemastit, ale vysusovat

priefi
24. kvě 2019

To je ekzem. N3jcasteji za to muze abkm.nebo alergie na vejce. Postupne se to zhorsuje a rozsiruje. Namaz treba sudokremem. Dobre je zaradit zelenou zeleninu, vyloucit cukry. Doporucuji zadanku do GEA poradny, z krve zjisti, zda se jedna o alergen. Syn treba ma alergii na brambory, banany, zloutek, bilek a mleko. Akorat si vzpomen, co vse mate zavedene a co ji, aby to mohli testnout. Z patra obvykle na polovinu veci zapomenes.

priefi
24. kvě 2019

@verunka15 kozni resi jen reakci, doporucuji gea porodnu, tam toho vyresi mnohem vice

hanulkaha
24. kvě 2019

Pokud se vam prcek skrabe a hlavne v noci, zkuste mazat TanoHermalem, je volne prodejny a je to zazrak, ja si tim "vylecila" atopak, drapala jsem si ruce az do krve... Masticka je urcena primarne na nestovice, ale prave diky uconne latce, která mirni svedeni a vysusuje, je masticka vhodna i ma exem 👍

verunka15
24. kvě 2019

@hanulkaha děkuji za tip🙏😊člověk vyzkouší snad všechno....hlavně že to nejsou ty kortikoidy masti.....

Sem začni psát odpověď...

Odešli