Je to ekzém? Dcera má fleky po celém těle

karolinap82
23. kvě 2019

Dobrý den, prosím o radu..už jsem zoufalá.. malá to má již od 3mesicu nyní 17mesicu..stále jsme měli je. Pár flicku..ale nyní je olezla celá..nic jsem nezměnila pereme a mažeme stále v tom samém.. jí stále to samé..

klpoiu
24. kvě 2019

Prijde mi to jako atopický exem. Dcera ma obcas taky, zabira nam obycejna zynkova mast. Hlavne nepromazavat mastnyma kremama,ty to jen zhorsi. Chce to vysusovat. Dcerce to vyskakuje vzdy po koupani ve veřejných bazenech.

romesak
24. kvě 2019

Mě jako male holce pomáhal naloženy propolis

fiiif
25. kvě 2019

Kupte si calciovou mast, pokud do tří dnů nepřeje, mohlo by se jednat o atopický ekzém. Pokud máte špatně zkušenosti s jednou kožní, zkuste jinou..

kittyy17
25. kvě 2019

@karolinap82 atopický exém. Jdi na kožní, kortikoidy zaberou rychle.
Syn vypadal stejně, dostal slabý kortikoid naředěný krémem. Mazali jsme to jenom večer, pět dní, potom obden, potom každý třetí den, mezitím a ráno Lipobase. Dva týdny léčby, a hotovo. Už víc než rok kortikoidy nepotřebuje. Mažu jenom Lipobase, a i to dost flákám, když není co mazat...
Netrap děcko a jdi na kožní
Zkus mazat excipial u'lipolotio, doporučuje se jako podpůrná léčba atopického exemu. Ale v tomto stavu pomůžou jedině kortikoidy...

andrea2016
26. kvě 2019

Nemate doma kocku, jezka nebo kralika?

hance89
26. kvě 2019

Malá měla to samé, ale jen na nožičce. Bylo mi porazeno zkusit změnit vlhčené ubrousky nebo plenky. Změnila jsem plenky a ono to zmizelo.

karolinap82
autor
26. kvě 2019

@hance89 a můžu se zeptat jaké pleny používáte, děkuji

mamina95
26. kvě 2019

@verunka15 máme úplně to samé a už jsem z toho zoufalá, když nemůžu malé pomoct. Nám na alergo vyšli vajíčka a podezření na kravskou bílkovinu. Malé je 5 měsíců,tak doufám že se to ještě zlepší

mlynkova85
26. kvě 2019

@karolinap82 malé se teď udělal exem úplně po celém těle jediné kde to nemá jsou vlásky. Zatím jedeme v kortikoidech, ale pak zkusím koupit zinkovou mast. Četla jsem jako už psaly holky že se exem nemá promazavat ale sušit. A ještě jsem koupila na doporučení probiotika a jedeme v těch. Já měla podezření na chemicky ošetřena jablka a nakonec to byl Nutrilon přitom klasické kravské mléko jí nic nedělá.

hance89
27. kvě 2019

@karolinap82 používala jsem sovicky z Alberta a po těch se jít o asi dělalo, teď máme Fred a Flo z Tesca a je klid.

astyna88
27. kvě 2019

Stejne fleky mel syn,kdyz byl jeste kojeny a ja hidne mlsala sladke. Jakmile jsem sladke prestala jist,zmizlo mu to. Mazla jsem to indulonou,ale myslim,ze to na to efekt nemelo. Zamyslete se nad tum,zda neji dcera hodne sladkeho. Treba by vam to pomohlo take.

baris
27. kvě 2019

@karolinap82 podobné měly dcery a jejich tělo nedokáže zpracovat histamin. Takže se snažíme v rámci možností dodržovat histaminovou dietu.

Na výtažky máme koupený bluecap sprej a krém (ten dávám na obličej).