Jen jedna ledvina. Máte takové miminko taky?

volp
15. čer 2008

Ahojky,byla bych moc ráda,kdyby se mi ozvala maminka,která má dítko jen s jednou ledvinou,moc by mi to pomohlo.Děkuji.

katgatoo
11. kvě 2017

@bilki Ahoj, tak malá se narodila v sobotu v Thomayerce. Je krásná, 51 cm, 3840 g. Přibývá jak má. Dnes poprvé u pediatra,objednáme se na nefrologii/urologii. Dostali jsme zkumavku a budeme chytat moč, to bude legrace 😉 Jinak prostě doporučení být opatrnější, ale je zdravá a vše funguje jak má.

vacel1
11. kvě 2017

@katgatoo neboj, to bude dobré. Naší ji sice po porodu našli,ale už ji asi cysty zlikvidovaly. Příští týden jdem na sono,tak uvidím. Akorát bude vaše princezna víc hlídaná ( i vámi 🙂 ), ale ničeho se neboj. Dřív se utz nedělal a spousta lidí je bez ledviny a ani to neví.

vacel1
11. kvě 2017

@katgatoo a je nádherná 🙂 že by ty děti s vadou ledvin měly něco společného? 😉

bilki
12. kvě 2017

@katgaa
ahoj, malá je jako panenka 🙂 stejně to všechno zní pořád trochu strašidelně. Asi to chce čas a sžít se s tím.

bilki
12. kvě 2017

@katgatoo
v srpnu sem dám fotku naší jednoledvinové princezny.

katgatoo
13. kvě 2017

😂 To je pankáč panejo!

katgatoo
13. kvě 2017

@bilki Až ji budeš mít u sebe, nepříjde ti to. Vypadá a chová se úplně jako zdravé miminko 😉

anitkaj
22. kvě 2017

Ahoj holky, má tu někdo mim s jednou ledvinkou, která ale nepracuje na 100%?😔
Potřebovala bych poradit, ke kterému lékaři v Motole se objednat na prohlídku. Léčíme se vOlomouci, ale víc hlav víc ví...tak kdyby měl někdo radu, popř. kontakt budu mu nekonala vděčná. Děkuji

hz
22. kvě 2017

@anitkaj ahoj, radu nemam, jen... mohu se zeptat, jak jste to poznali, jake byli priznaky?

anitkaj
22. kvě 2017

my to víme už od 20tt, že bude jen jedna, měla hydronefrozu a reflux, malý byl ve 3m na operaci v Ol. Ted je sledován co 6m na urol

bilki
3. zář 2017

@volp
Ahojky, 9.8. 2017 se mi narodila holčička s 1 ledvinou. Jsme v pořádku. Místo jedné ledviny máme jen cysty.

katgatoo
3. zář 2017

@bilki Gratuluju! Bude to v pohodě 👍😊 Eli taky nejeví žádné známky potíží 🙏

vacel1
3. zář 2017

@bilki gratuluji k mimiskovi 🙂 ❤

bilki
8. zář 2017

Tak tady je ta moje pusinka. ❤❤
V rijnu jdeme jeste na nejakou nuklearni medicinu, zjistovat jestli mezi temi cystami neni kousek ledviny, ale pry na 99% tam zadna ledvina neni. Zatim se mame dobre 🙂

starbucks
8. zář 2017

Holky, povzbuzení pro vás.. mám kamarádku, která má jen jednu ledvinu od malička, druhá pracuje na 70% a holčina odcestovala do Kanady, každý týden dává fotky z nějakého šíleného vrcholu a za pár dnů letí do Nepálu a budou tam tři týdny bez spojení a dostanou se až na base camp Mt Everestu. Takže všechno jde 🙂 držím palce ať vaše miminka jsou v pořádku 🙂

bilki
8. zář 2017

@katgatoo
krasna holcicka 😘

katgatoo
8. zář 2017

@bilki Ňuňísek 😍. My jdeme na to vyšetření (statická scintigrafie) teď v září, tak dám vědět, jak to proběhlo.

vacel1
8. zář 2017

@bilki ta je nádherná ❤ se mi začíná po tom miminkovskem obdobi i staskat 🙂

katgatoo
19. zář 2017

Tak jsme byli dnes na tom vyšetření v ústavu nukleární medicíny u Karláku. Dostala nejdřív injekci do žíly na hlavičce, pak jsme dvě hodiny jezdili venku s kočárkem a pak jsme šli na snímání. Zabalili jí do takového tlustého obalu (vypadalo to jako taková žíněnka). A snímali ze čtyř stran snad půl hodiny. To pro ní bylo horší než injekce, to znehybnění na tak dlouho. Sestra na ní v podstatě ležela a já s manželem jsme jí drželi pevně, aby se nehýbala. No řvala jak přejetá, ale už to hlavně je za náma a za dva dny volám na výsledky. 2 dny nesmíme vyhazovat plenky do popelnice, protože jsou radioaktivní.

katgatoo
19. zář 2017

Uplakaná po akci 😢

bilki
20. zář 2017

@katgatoo ta je krásná!!! No tak to se mám na co těšit. Budu tam s ní zřejmě sama když bude řvát, budu řvát s ní! Říkali mi, že bude muset ležet v klidu, to nevím jak se nám podaří. Dneska máme 6 týdnů a doktorka řekla, že slyší šelest na srdíčku, tak jsem zase z toho špatná a jdeme na kardio. Co dalšího nám ještě najdou 😢

katgatoo
20. zář 2017

@bilki Eli je takovej uplakánek, byly tam nějaké starší děti a ty u toho snímkování byly v klidku. Tak třeba vaše zlatíčko bude taky. A v jednom se to dá v pohodě. Manžel by psychicky nedal tu injekci do hlavy, tak šel taky pryč. Srdíčko doufám bude dobré. Co vím okolo sebe, tak lidem ty šelesty v dětství třeba i samy zanikly, jak rostli.

katgatoo
21. zář 2017

Takže pozor! Neházet flintu do žita! Máme výsledky. Ledvina nalezena! Menší a jinde, ale funkční! A to nám asi čtyřikrát řekli, že tam fakt nikde není. Poměr funkce levé a pravé 44% a 56%, takže docela normální. Mám obrovskou radost!👍
Takže @bilki, ještě se může fakt objevit! Budu držet palce!

anitkaj
21. zář 2017

@katgatoo Můžu se zeptat, jaké vyšetření jste absolvovali, kde se dá zjistit zobrazení druhé ledviny? Syn má od narození jen jednu a to ještě s hydronefrozou. Nyní v 1,5r máme jít na scintigrafii, ale nevím, zda existuje ještě nějaká metoda zobrazení. Jsem totiž těhotná a u tohoto vyšetření nemůžu se synem být. Díky za odpověď.

katgatoo
21. zář 2017

@anitkaj to byla právě ta scintigrafie. Jinak to asi bohužel nezjistí ☹

anitkaj
22. zář 2017

@katgatoo A ovlivní to v budoucnu nějak reprodukci? Jak dlouho jste museli být v separaci a jak to dítko snášelo? Nám řekli, že bude trochu uspaný a bude to trvat cca 2 hodiny. Díky

vacel1
22. zář 2017

@katgatoo super, aspoň k něčemu to trápení bylo 🙂 krásná holčička,i když uplakaná ❤ naší to dělali v 10ti měsících a nikdo mě neupozornil,že bude muset půl hodiny ležet a nehnout se. A neboj řvala statečně celou tu půlhodinu i když byla předtím totálně ospalá ☹

simkrk
22. zář 2017

Ahooj 🙂 take mame pouze jednu ledvinu a je nam 9 mesicu 🙂

katgatoo
22. zář 2017

@anitkaj Já doufám, že neovlivní 🤔. Nám ji neuspávali. Znehybňovali jsme ji manuálně 😜. Dvě hodiny trvalo to čekání od podání roztoku do snímání. Snímání půl hoďky.

dagmar32
4. říj 2017

Ahojky ...malému je 6 měsíců a má za sebou silný zánět ledvin. Při kterém mu zjistili, že levá ledvinka je menší a ne zcela funkční. Na kolik procent funguje ukáže vyšetření, které nás čeká po novém roce. Tento týden mu zjistili i reflux 4.stupně do té nemocné ledvinky. Nemá někdo zkušenost jestli se tím refluxem ta poškozená ledvinka poškozuje ještě víc??? Z toho mám největší strach. Zatím bere zajišťovací dávku Triprim a čekáme na další vyšetření. Jinak brouček náš je šikovný a krásně prospívá a roste. V 6mes.uz máme 9kg 🙂 Všem moc děkuji za rady a zkušenosti. Jsme z Liberce a na nefrologii jsme se rozhodli dojíždět na kliniku Ke Karlovu do Prahy .