Kašel. Co nejvíce zabírá?

mendoza
23. říj 2022

Potřebuji poradit co nejvíce zabírá na detsky kašel malé jsou čtyři roky děkuji

jipe
23. říj 2022

@mendoza záleží jaký kašel a jaká příčina.Na suchý levopront + fenistil. U nás je to většinou od podráždného krku, tak primárně řeším krk. Na vlhký kaloba nebo bronchipret

mendoza
autor
23. říj 2022

@jipe Má takový suchý dráždivý kašel ale sem tam vykasle i hlen .Odsavame nos a máme ambroxol od doktorky ale zatím žádný účinek. Ještě mastička něco jako kafr na zadička a na hrudnik. Děkuji za odpověď.

jipe
23. říj 2022

@mendoza já bych dala přes den stoptussin a na noc levopront a rozkrojenou cibuli na noc k hlavě. Až se to změní na vlhký tak nic nebo acc treba

sirinfirst
24. říj 2022

Inhalace vlažné vincentky a masáž hrudníku tymianovou mastí.

elinka90
24. říj 2022

@mendoza stavu z cibule a medu. 6 let dcera z rymy trpela na strasny kasle, kdy i z kasle zvracela. Kdyz jsme meli odletet na dovolenou, tak ji opet popadl kasel a ja poprve nasadila cibul s medem a od te doby na ni nedam dopustit. Predtim ji kasel trval temer 14 dni, ted je do 3 dnu v pohode

jjasmina
24. říj 2022

Mám dobrou zkušenost se Stoptussin sirup

galatea_a
24. říj 2022

@elinka90 Jak prosím děláš konkrétně tu šťávu?

eliska_f
24. říj 2022

@elinka90 já znám cibuli s cukrem - lépe pouští stavu a malemu taky zabírá velmi brzo 🙂 vždy ráno udělám (nakrájet cibuli na kostičky a pak pokládat do hrnečku a prosypat cukrem - pokládám vždy vrstvu cca centak a půl a pak trochu cukru a znovu). Hrnek otočit na talířek dnem vzhůru. Pres den postupně cibule pouští stavu a malý vždy dostane cca 3 lžičky a večer to nechávám u jeho postýlky jako desinfekci (už jen hrneček s talirkem) a ráno vyhodit 🙂 nic tak nezabírá, jak toto 🙂

elinka90
24. říj 2022

@galatea_a nakrajim cibuli ba kosticky. Zaleji medem. Necham par hodin odstat a davam pres den kazdou hodku po lzicce. U nas opravdu zazrak

galatea_a
24. říj 2022

@elinka90 Díky. A dáváš tedy jen tu šťávu (co vyteče z cibule + med) a nebo podáváš i tu cibuli?

mourovatakocka
24. říj 2022

@mendoza Často je kašel od rýmy, ale dceři se posledně spustila pořádně rýma až po pár dnech kašle, když jsem zkusila napařit nad hrncem s bylinkami.

konidana
24. říj 2022

U nás na dcery školkový suchý kašel (z přetopení a koncentrace hodně dětí) zabral jen čas. Sirupy, kapky, pomáhaly jen nepatrně. První rok ve školce prokašlala skoro celý, druhý už jen třeba půlku a třetí čtvrtku. Ve škole už dobrý🙂

mendoza
autor
24. říj 2022

Ahoj všem moc děkuji za odpovědi a rady něco z toho vyberu a dám vám vědět jak to dopadlo

mendoza
autor
24. lis 2022

@jipe Ahoj tak zatím ještě stále bojujeme s kašlem přes den je to v pořádku ale začne to v noci. Zajímavé je že je třeba týden klid a pak zas kašle celou noc už vážně nevím. Holky prosím opět o radu děkuji.

marge_s
24. lis 2022

@mendoza co mudr? To muze byt cokiliv od zadni rymy po astma 🤷🏾‍♂️

sebinka123
24. lis 2022

@mendoza syn to má podobné jako vy, začne kaslat a někdy i zvrací. Pokud kašel nemá tolik rozjetý, tak docela pomáhá solná svíčka. Když vidím ty výsledky s tou svíčkou, tak jsme teď začali chodit do solné jeskyně, tak jsem zvědavá, jestli to celkově pomůže.
Jinak ze sirupu synovi na noc docela zabírá robitussin. Má i takovou příjemnou chladivou chuť.

jipe
24. lis 2022

@mendoza my jsme ted byli na alergologii, výsledky z krve ještě nemáme, ale konstatována zvýšená dráždivost průdušek, tak dostali léky a pro případ potřeby ventolin do dýchátka. Zkus nějaká antihistaminika na noc. Ještě jsme teda dostali žádanku na orl