Kolikrát za den odsáváte rýmu?

z_u_z_a_n_a_1988
7. led 2017

Ahoj vsem 🙂
chtela jsem se zeptat na vase zkusenosti s odsavanim.Konkretne kolikrat za den priblizne odsavate rymu? Vim, ze zalezi na tom, jak silnou rymu dite ma, ale tak dejme tomu, ze dost silnou.Jde mi spis o to, jestli ji castym odsavanim nemuzu nejak poranit sliznici.Dekuju moc! 🙂

z_u_z_a_n_a_1988
autor
10. led 2017

@olga_ ja verim tomu, ze jsou i jine metody a nebranim se jejich vyzkouseni a vyuzivani v pripade, ze jsou ucinne a pomahaji.Jen mi prijde zvelicene, ze z odsavani maji deti dozivotni trauma..

olga_
10. led 2017

@z_u_z_a_n_a_1988 Nelze zobecnit a nelze ani jednoduše shodit ze stolu. Psychické trauma se projevuje navenek fyzickými projevy (tik, třes v určitých situacích, mrazení atd.). Zážitek je jako takový potlačený a v podstatě o něm nelze hovořit. Spoustu takových věcí si člověk do života nese právě z dětství. Já bych na syna např. musela vyvinout takovou sílu, že bych se opravdu traumatického zasažení a už zmiňované zvýšené citlivosti v obličeji obávala. Totéž hrozí např. u chlapců při přetahování předkožky.
Já k tomu mám přístup takový, že je to MOJE dítě, ale JEHO tělo, což samozřejmě neznamená neléčit. Jen každý musí najít to nej pro své dítě. Znám děti, které při odsávání vysavačem leží a ještě si drží hadičku. U těch bych se traumatického zážitku také neobávala.