Rýma v těhu. Co na to použít? Kapky?

lucinkakr
21. zář 2020

Chtěla bych se zeptat jsem 18 týden těhu a mam silnou rýmu mohla bych použít kapky do nosu?? Šla bych k lékaři ale z důvodu koronaviru má zavřené a jde se s ním spojit pouze po telefonu tak jestli s rýmou v těhotenství má někdo zkušenosti tak jestli by jste mi na rýmu něco doporučili děkuji za radu

mamikry
21. zář 2020

Muzete v pohode morskou vodu nebo Vincentku. Na jine se zeptejte v lekarne, poradi vam.

andyskarsgard
21. zář 2020

Můžeš mořskou vodu, já ji taky používám.. Ostatní mi na Orl řekla že nejsou v hodne pro těhotné,ale prý se dají na Orl nějaké na předpis.

jjasmina
21. zář 2020

Mořská mi vůbec nepomohla, měla jsem Pinosol myslím.

te_reza
21. zář 2020

Stříkni si normální kapky do nosu. Já léčila rýmu pinosolem a mořskou vodou a měla jsem z toho akorát zánět dutin jako prase. Skončila jsem na pohotovosti a tam mi řekl, ať si normálně stříknu kapky. Samozřejmě si to nesmíš stříkat 10x za den

amazonkajanik
21. zář 2020

@lucinkakr v těhotenství jsou ucpané dutiny stejně běžné,jako pálení žáhy. Taky jsem používala mořskou vodu. Nebyl to kdovíjaký zázrak,ale trochu to pomohlo. A hlavně spát při otevřeném okně. I když bylo venku -15,tak ventilacku jsem mít musela,jinak jsem se dusila...

darinka84
21. zář 2020

@lucinkakr mám před porodem a před 14 dny taky pekelná rýma. Používala jsem normální kapky. Nic jiného nepomohlo a vyspat se, abych byla odpocata před porodem a do toho se starat o mladší, jsem opravdu potřebovala. A asi bych se udusila.

hanka_12345
21. zář 2020

Me pomohlo ryma stop kapky nebo tak neco

michaela666
21. zář 2020

Mě se osvědčil rýmovník...utrhnu lístek, trochu pomačkám v ruce a párkrát se nadechnu. Když mám silnou rýmu, tak spařím lístky a pak inhaluji...zatím to docela pomáhá, ale už jsem si pořídila do zálohy sprej od Vincentky.

zrzeckas
21. zář 2020

Ja mela tehotenskou rymu a nic nez normalni kapky do nosu me nezabraly. Skoro cele tehu jsem strikala nosu a vse byko v pohode... Jinyk bych se uz vbc nevyspala a pres den to bylo neco strasneho, ale snažila jsem se nestrikat at to zas moc neprezenu a ne dychat pusou neumim....

zavodnice
21. zář 2020

Mně gynekolog schválil normálně Olynth a vzhledem k tomu, že jsem měla “těhotenskou rýmu”, mohla jsem si to stříkat dýl než týden, tedy asi půl roku.

zrzeckas
21. zář 2020

@zavodnice diky, ze nejsem sama 😃😃

terla
22. zář 2020

@zavodnice To jsem ráda, že nejsem sama. nevím jestli to existuje, ale opravdu i v třetím těhotenství jsem zasoplená. Nic neužívám, ale je to protivný.

elesse
22. zář 2020

Zkousela jsem morskou vodu od quin, nebo jak se to jmenuje a rymovnik. Ale kdyz jsem se chtela vyspat, tak normalni nasivin sensitive jako vzdycky. Svagr gynekolog rikal, ze to nevadi, jen ze to neni testovane, tak se to radsi nedoporucuje

takyjedna
22. zář 2020

Strikala jsem si rano a vecer normalne nejaky olynth apod, a prokladala jsem to vyplachovanim konvickou. Jenom z morske vody bych se leda udusila zaziva 🙄 A mam dve zdrave deti.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru