Lázně Bludov - léčba dětské obezity, jak probíhá kúra?

petrajurinova
3. lis 2015

Najde se tady někdo, jehož dítě absolvovalo pobyt v lázních Bludov na doporučení lékaře (přes pojišťovnu)? Případně v jiných lázních se zaměřením na dětskou nadváhu a obezitu? Včera při preventivní prohlídce nám paní doktorka vyhodnotila, že synovo přibírání na váze již není "normální" (když jsem to chtěla řešit v průběhu posledních dvou let, tak se opakovaně divila proč) a oznámila mi, že nám pro pojišťovnu vystaví doporučení na čtyřtýdenní kúru v lázních Bludov. Hledám nějaké informace jak taková kúra probíhá. Jestli jsou děti v lázních samy, nebo je nutný doprovod (na 4 týdny mě z práce nepustí). Synovi je 9 let. Jak je to tam se školou, programem dětí ve volném čase, v případě pobytu bez rodičů, jak je to s dozorem u dětí a prostě všechno takové to kolem. Má někdo zkušenosti?

no_title
3. lis 2015

Ahoj, nebude to spíš ozdravovna? Do podobných zařízení jsem jezdila (s astmatem), děti tam jsou samy, holky a kluci zvlášť, škola bývá dopoledne, i když v trochu jednodušší formě. Odpoledne bývají výlety a procházky, sem tam nějaké hry, někdy si děti jen hrají venku. Pokud to jsou normální lázně, tak tam bývají oddělené budovy pro děti a pro dospělé. V ozdravovně doprovod možný není, v lázních ano, ale není to podmínkou, může tam být sám, pokud je soběstačný.

sara84
3. lis 2015

dcerka od znamych byla v Bludove a moc se ji tam libilo, druhy rok jela znovu. Naucila se zdraveji jist a vice se hybat, prijela stihlensi trosku. Ale konecne ae i vytahla 🙂 dalsi rok jela i se starsi sestrou!

blahova_andrea
3. lis 2015

@petrajurinova já tam přímo byla. teda já byla v oddělení dýchání a ledvin, ale moje tehdejší dětská láska byla v obezitce. mám tam na to krásné vzpomínky. děti jsou tam bez rodičů. je to celé v podstatě jako delší škola v přírodě. probíhá tam výuka, aby se úplně nezakrnělo, hodně se pobývá venku, je tam pro děti program, soutěže, ... jako je to dlouhá doba, dětem se stýská, rodiče tam za nimi mohou o víkendech na návštěvu. mě si máma brala. buď jsme byli tam u bazénu i s kamarády nebo šli do lesa, na piknik...jako nevím, jak to tam vypadá po 20 letech, ale tehdy to bylo fakt fajn 😉

petrajurinova
autor
4. lis 2015

@no_title @blahova_andrea děkuji za vaše příspěvky. V tuto chvíli by mě ale hlavně zajímala spíše aktuální situace. Chápu, že princip bude asi více méně podobný, ale přece jenom bych docela uvítala informace od někoho kdo má zkušenost z posledních dvou /tří / čtyř let. Přece jen doba se mění a vše je asi trošku jiné než bylo před dvaceti nebo deseti lety.

blahova_andrea
4. lis 2015

@petrajurinova tak začala bych asi okouknutím webových stránek jestli mají, jistě tam budou i recenze rodičů 😉 navíc fotky jak to vypadá, je zařízené, základní popis denního řádu apod...to bys tam všechno mohla najít 😉

petrajurinova
autor
4. lis 2015

@blahova_andrea tím jsem samozřejmě začala, ale právě že na těch webovkách toho moc konkrétního není. Recenze žádné, jenom odkazy na nějaké novinové a komerční články. Informace o organizaci pobytu všeobecné. O tom, jak ubytovávají děti v podstatě informace nulové - mají vypsané tři typy ubytování s cenami, ale to jsou podle všeho pokoje pro individuální pobyty.
Informace o organizaci dětských pobytů obsáhli touto větou: O vhodné využití času se starají sestřičky spolu s kulturní referentkou a koordinátorem pohybových aktivit.
Fotogalerie není. Profil na FB je v naprosto stejném podání. Stránky jsou zaměřené na propagaci pro dospělé samoplátce.
Proto zkouším zjistit něco bližšího přes diskuze na různých stránkách pro rodiče a webech o výchově dětí.

blahova_andrea
4. lis 2015

@petrajurinova aha, vidíš, tak to mě nenapadlo, že v dnešní době tam mají takové ho...uby 😅

lenasss
4. lis 2015

@petrajurinova Já přímo děti v Bludově neměla,ale bydlíme kousek a jezdila jsem tam do lázní po operaci.Děti tam byli vždy s někým (sestřička nebo jak se jimv lázních říká) rodiče tam nebyli ani jeden.Odpoledne jsem je vidívala chodit na procházky po okolí a bylo to jak školka,školní družina. prostě nějaká ta paní a děti a já bych řekla,že tam jsou sami a nebála bych se toho že se o ně nepostarají.Nicméně více informací by vám měl podt lékař nebo bych přímo napsala email do lázní a zeptala se. Já tam ještě chodila do obezitologické poradny a všichni jsou tam neskutečně milý a hodní 🙂

luccess
4. lis 2015

Jestli nevadí, řeknete mi, kolik váš syn v 9 letech váží a měří? Dcera má 10 let a měří 140cm a váží 42kg. Dětská doktorka to zatím neřeší. My se snažíme, ale nějak to nejde vidět. ☹

petrajurinova
autor
4. lis 2015

@luccess syn má 146 cm a 58 kg, za poslední dva roky nabral 22 kg váhy a vyrostl jenom o 12 cm, což je naprosto mimo všech tabulek. Dokud doktorce zapadal aspoň do těch nejtolerantnějších grafů, tak to taky nějak neměla chuť řešit.

luccess
4. lis 2015
petrajurinova
autor
4. lis 2015

@lenasss děkuji za radu, napsat jim email to mě nenapadlo. Snažím se sehnat informace z veřejných zdrojů a tahle v podstatě nejjednodušší a nejpřímější varianta mi hlavou ani neprobleskla. 😅 Takže opravdu děkuji 🙂

lenasss
4. lis 2015

@petrajurinova 🙂 jsem ráda,že jsem aspoň trošku pomohla 🙂 přeji ať mu tam pomůžou,protože sama od dětství s obezitou bojuji a teprve teď ve svých 32letech jsem na Bludov narazila a paní mi neskutečně pomohla a od června už mám dole 15kg 🙂

tesa
9. čer 2016

Může se zeptat,jak jste dopadli? Jel syn na ten pobyt? A jak se mu líbilo? Pro nás je to aktuální nyní tak bych byla vděčná za nějaké informace 🙂 Moc díky Petra-

radostdeti_cz
9. čer 2016

Ahoj, můžu se zeptat, jestli někdo víte, zda je v provozu v Bludově hotel Vlčí důl? Plánujeme v létě dovolenou v okolí Šumperka a výlety do okolí a chtěli bychom navštívit i Bludov. Vím, že před mnoha lety tam bylo ubytování a koupaliště. Ale nevím, zda je to stále v provozu. Předem děkuju.

petrajurinova
autor
9. čer 2016

@tesa Syn byl v Bludově v zimě. Líbilo se mu tam moc a s dalšími dětmi i jednou zdravotní sestrou z lázní zůstává v kontaktu. Zhubnul tam skoro 10 kg, navykl si na menší porce jídla a zjistil, že pohyb může být fajn. Jezdili jsme za ním na návštěvy o víkendech a v průběhu pobytu byla pro rodiče zorganizována jedna beseda s doktorem, který se o děti v lázních stará.
Jestli Vás zajímá něco konkrétního, napište co byste chtěla vědět.

olivovna
16. srp 2018

Dobrý den, maminky, jak zjišťuji, řešíte tu pobyt dětí v lázních a dětskou obezitu. Ráda bych Vás informovala o Olivově dětské léčebně, kde se dětskou obezitou zabýváme. Děti k nám jezdí na 5 týdenní pobyty. Sídlíme ve středočeském kraji, v lesoparku na kraji Říčan. Kromě dětské obezity zde léčíme i respirační potíže a potíže s pohybovým aparátem. Vše hrazeno pojišťovnou. Pokud máte dotazy, jsem tu pro vás, Marie, Olivovna.