Lék na vlhký kašel. Poradíte, prosím?

nick1234
5. led 2021

Prosím řeším problém asi jako většina maminek skolkovych děti - neustále vracející se kasel🤦syn 4,5 roku byl až do neděle relativně zdravý (trošku rýma, ale žádné nudle u nosu) ale po včerejším pobytu ve školce opět kašel 😠 poradíte mi nějaké kapky (nejlépe asi přírodní) na vlhky produktivní kašel, ktere ho ale nebudou neustále nutit vykašlávat? On totiž jak ho chytne kašel tak je to vždy vlhky produktivní, ale neustále má záchvaty kašle, úplně se skoro dusi (téměř vždy jdeme k dr, na poslech prý dobrý, dostaneme ambrobene nebo něco podobného)... Dekuji za tipy

hezz17
5. led 2021

Pokud ma vlhky kasel, tak musi vykaslavat. Nejde byt zahleneny a dat leky proti kasli.

ninive211
5. led 2021

Na vlhky produktivni kasel JE nutne nasadit lek na vykaslavani. Pozor ale na davkovani, nedava se uz vecer, aby nepusobil pres noc, na noc a nedrazdil ke kašli, naopak na zklidneni na noc Fenistil kapky/Aerius sirup anebo neco podobneho (Aerius je na predpis). Kombinovat s prosplichavanim nosu a smrkat! U nas je z 99% vlhky kasel zpusoben zadni rymou, kdy ryma stéká do krku a tam dráždí.

ninive211
5. led 2021

Doporucuji taky bylinkovy caj od Teekannee Kašel a průdušky, je chuťově výborný a mám s ním dobré zkušenosti.

martt
5. led 2021

@nick1234 Na kašel nám pomáhá cibulový sirup a cibulový čaj s majoránkou.

nick1234
autor
5. led 2021

@ninive211 no to já mu to nedávám po 17 hodině ale on se dusi tím kašlem i přes den...prave to má většinou od rýmy, nasadila jsem léky i na horní dýchací cesty, rýmu už skoro nemá, ale pro změnu kašle...a Aerius sirup už mám taky doma a dávám na noc i přes den ale nikdy jsem Teda žádný extra efekt neviděla 🤷‍♀️

aneta_v
5. led 2021

@nick1234 na zahlenění je skvělý domácí tymiánový sirup - celý pytlík tymiánu se svaří s vodou, nechá se vychladnout a přidá se med, podávat po lžičkách klidně co hodinu

zelenaesmolda
5. led 2021

@nick1234
ja mam dusivy kasel vzdycky a uz od detstvi,nekdy se az pozvracim a za ty roky mi nepomohlo nic jineho nez codein.

hezz17
5. led 2021

@zelenaesmolda ten se ale nesmi dat na vlhky, produktivni kasel.

zelenaesmolda
5. led 2021

@hezz17
Tak pak ACC je dobre

amazonkajanik
5. led 2021

@nick1234 chce to i prevenci. Pořídit domů pruduskove směsi, já mám od léta udělaný jitrocelovy sirup,jakmile kluk zakucka a ne že by mu zaskočilo,dám mu lžičku ráno a večer a většinou druhý den klid. Pak je dobrý i rakytnikovy sirup,nejlépe domácí v medu. Jinak naši objevili kouzlo yzopu a pak ještě nejakou bylinku,nevím zda napíšu správně,má to být kaloba.vše kupují ve zdravé výživě

hojda
5. led 2021

Za mě nejlepší mišpulníkový sirup, který je na všechny druhy kašle a je přírodní, Jinak na podporu vykašlávání je super cibule s medem.

amazonkajanik
5. led 2021

@hojda mispule se vrací na scénu,jo? Tenhle strom dneska skoro nikdo nezná

janule1940
5. led 2021

Za nas kombinace bronchipret a kaloba.je třeba hodně pít,ať má telo cim redit hlen.pomaha nám i stodal,lze brát dokupy.cibulova šťáva s medem je taky fajn.

ninive211
5. led 2021

@nick1234 Jak od rýmy, tak jak jsi správné nasadila, je nutne lecit primarne tu rymu, na zadni zanetlivou rymu je i vyborny Sinupret. Takže morska voda do nosu/sterimar +sinupret+kapky na vlhky kasel (acc, ambrobene, mucosolvan...), trebai ten tymianovy sirup nebo pit odvar/caj z tymianu, hodne pit a navecer neco na to zklidneni. Ráno aerius nedávat, když je vlhky kašel, bije se to pak s léky na vlhky kasel (jeden lék vykašlávání podporuje, druhý zas utlumuje...),jen na noc.