Lze nějak předcházet novorozenecké kolice?

rajecka
5. bře 2015

Ahoj, první dcera trpěla ukrutnou kolikou skoro 4 měsíce. Zkoušeli jsme všechny možné dostupné léky, masáže, rektální rourky, nic nepomáhalo, nebo jen na chvíli. Teď budeme mít druhé a já bych chtěla minimalizovat riziko, že nás to bude zase trápit. Máte nějaké typy, co je pro malé bříško nejlepší? Mám brát probiotika já při kojení, nebo mám preventivně dávat biogaiu (při rozjeté kolice už nám nepomohly)? Nějaká homeopatika? Budu vděčná za jakékoli rady.

lenkavd
5. bře 2015

@rajecka podle mne se tomu moc přecházet nedá. Probiotika bych nedávala vůbec. Je to nepřirozené a naopak to může věc ještě zhoršit. Co bych určitě vynechala je vigantol, který toto občas způsobuje. A dávala si pozor na stravu, přpadně pak zkusila eleminační dietu a zjistit, které potravny vadí a které ne. A doufát, že druhé dítě nude mít jiná střeva než to první 🤐

rajecka
autor
5. bře 2015

@lenkavd Děkuju a je nějaká jiná alternativa vigantolu?

lenkavd
5. bře 2015

@rajecka třeba toto: http://orgo-net.blogspot.cz/2013/01/kde-letos-k...
Za mne ale podávání vitmínu D není nějak extra potřeba, je to přežitek. Lepší jsou přirozené zdroje, tedy i malé miminko dát na sluníčko (stačí 10 minut mimo 10-15 hod, bez zbytečných opalovacích krémů atd...

dokument
5. bře 2015

ja si myslim, ze to je ovlivneno stravovanim matky uz davno pred tehotenstvim, jist stridme a relativne zdrave. Nekde jsem cetla, ze vetry maji miminka proto, ze ta jejich strivka nejsou dostatecne dlouha ci co, aby se vyporadala bez problemu s travenim...nevim, ale nas kluk byl dlouhy na svou vahu a vubec na to netrpel, od narozeni a od znamych taky maji dlouhana a ten to taky nikdy nemel. Tak mozna se to neda ovlivnit nicim a je to dano i tou telesnou konstituci. Zkousela jsi zjistovat proc na to deti trpi? Osobne si myslim, ze snazit se az pri kojeni je pozde. Anebo to je vec nahody, skutecne nevim.

niccky.z
5. bře 2015

@rajecka hlavne nepodavat espumisan ani nic podobne at se telo popere samo, my kdyz sme mneli boleni briska masirovali sme brisko olejem od saloosu

verca222
5. bře 2015

Doporučila by jsem přečíst knížku od dr karpa- nejšťastnější miminko v okolí 🙂 nám to hodně pomohlo

profiss
5. bře 2015

Ahoj, syn měl také koliku do 3 měsíců. U druhého mimi chci začít s šátkováním. Někde jsem četla, že děti afrických žen, které nosí pořád děti na těle a třesou s nimi, tak vůbec neví, co to kolika a bolení bříška je. Protože kolika vzniká z toho, že miminko se ještě nehýbe a nehýbou se mu střeva a v nich mu zůstává vzduch.

lenkavd
5. bře 2015

@dokument novorozenec se rodí s nezralámi střevy, mají tenké stěny. Od toho jsou ty problémy, jak postupně vyzrávají, problémů ubývá.
Já když vemu třeba sama sebe, u obou jsem žila a stravovala se stejně, konstitučně a velikostně byly obě stejné, ale jedna problémy měla a druhá ne. Co já si myslím, hodně to ovlivní jak se dítě narodí. Po CS, nedonošené, vyvolávané porody, všechny tyto děti mají se "stravováním" větší problémy. A to třeba u nás sedí krásně. Ale to se dá ovlivnit tak jenom částečně. Ještě jsem četla i názor, že děti po umělém oplodění mají větší problémy, ale to už mi přijde zvláštní 😅

bajana
5. bře 2015

Pan profesor Hoschl raz v Reflexe riesil suvislost vitaminu D a sklerozy multiplex, uviedol zistenia, podla ktorych ked v Irane ajatollah Chomejni zaviedol povinne zahalovanie sa zien, vyznamne stupol pocet zien s touto chorobou....starala som sa o pacientov s MS, videla som, co je to za choroba, preto by som svoje dieta radsej vystavila kolikam, ako mu nedavala vitamin D...nerozumiem kampani proti vigantolu...mam pocit, ze v dnesnej dobe vela mamiciek zo zasady odmietne akekolvek odporucanie lekarov a riadi sa "vlastnym pocitom a intuiciou, lebo ako matky vedia, co je pre ich deti najlepsie" 🙄

dokument
5. bře 2015

@lenkavd aha, to je zajimave 🙂

rajecka
autor
5. bře 2015

ale tak ty zkušenosti, že po Vigantolu bolesti břicha jsou, čtu docela hodně..... A je fakt, že my jsme vysadili všechno možné kromě vigantolu a pak v létě jsem přestala pomalu dávat a ustalo to.

lenkavd
5. bře 2015

@bajana ale vždyť to píšeš sama, povinné zahalování žen. Místo toho, aby jsme vitamín D měli přirozeně, budeme se mazat krémy, kojenec nesmí ani na chviličku na sluníčko, ale budeme do sebe prý umělé D. pod tlakem 😝 A jenom detail, jsem doktorka, takže "vím" co dělám... 😉
@dokument no jestli někdo přijde na to, čím to fakt je, bude to na Nobelkovku. Do té doby jsou to ale jenom stejně dohady a studie, které za pár let zase budou jiné, jako ve všem 😒

lilian33
5. bře 2015

Nám třeba hodně pomohl infacol, měla to jako malinká asi 3 týdny a když jsem jí ho dala, tak to zničeho nic přestalo, ale zkoušela jsem u toho i jiné věci, ale myslím, že ten měl největší zásluhu. Tak zkuste potom 😉

bajana
5. bře 2015

@lenkavd no len je dietatu dost tazke teraz v zime to slnko dopriat, ze

lenkavd
5. bře 2015

@bajana je a není. I v zimě je dost dní, kdy svítí sluníčko. Opravdu stačí jenom chvilku. Ale souhlas, že v zimě to někdy není nejjednodušší. Vitamín D pak není úlně od věci, pro malá miminka, ale přirozenější, ne vigantol.

janamal37
5. bře 2015

@lenkavd Já pořád nějak nechápu tomu všeobecnému zbrojení proti Vigantolu a davovému přestupu k tomu vitamínu D od Swansonu. Co je na Vigantolu konkrétně špatného?
@rajecka Podle mě předem nijak neovlivníš.. a ani v průběhu. Moje dítě mělo katastrofální koliky, zkoušela jsem úplně všechno, co je legální..😀. Pomohlo zavedení příkrmů, oproti výhradně mléčné stravě. Hodně štěstí 🙂!

lenkavd
5. bře 2015

@janamal37 protože je to "umělotina" co napáchá víc škody než užitku. Navíc se do těla vstřebá minimum, ale přitom brání vstřebávání toho přirozeného. Swanson není ideální, ale je to přirozenější forma. Navíc tak nezatěžuje střeva kojenců.

elen222
5. bře 2015

jen moje zkušenost - první syn - měl hrozné koliky, vyzkoušeli jsme opravdu úplně všechno a nic nezabíralo, až se začal kolem 4.měsíce trochu sám hýbat, tak to pomalu ustupovalo. Druhá dcera - zcela bez jediné koliky, byl to pro mě zázrak, nevěřila jsem 😀 . Oba brali od začátku Vigantol......