Má následky nošení dítěte na jedné straně?

missymici
29. črc 2013

Zdravím Maminky

Chci se zeptat na Váš názor, nebo co si o tom myslíte,zkušenosti,..atd., prosím moc ocenním.

Dnes jsem se s holkou vrátila z neurologie,kam nás poslala naše dětska mudra. Všimla jsem si že malá má nejvíc to je vidět v sedě, vyboulenou půlku zádiček(levá strana). Dětska tvrdí že je to ztuhlý sval...
Neuroložka říka,že to muže byt sval z toho že ji nosím jenom na leve straně boku a taky od 4měs. kojím jen z levého prsníku. Že jí postupne ten sval bud ztvrdnul nebo se hodně vypracoval oproti tomu pravému.
Holka mi nemá žádne bolesti,nebo že by ji to vadilo.

V pátek nás čeká ortopedie , sono břiška a rehabilitace.
Neuroložka chce i sono břicha,jestli ji tam něco netlačí ven z druhe strany,uvnitř.
Ale prej velká pravděpodobnost je že to má sval.

Kluka jsem taky nosila jen na leve straně, ale nekojila jsem ho a byl to jiný typ,samostatny od mala,nenosil se tolik co Bianka,a brzo začal chodit. A nemá zatím žádne problemy.

Nemáte podobnou zkušenost?

PS: Mám velke výčitky že jsem jí ublížila ... :(

mara000
29. črc 2013

Výčitky nejsou na místě. Můj syn špatně drží hlavičku, protože jsem ho nosila "na rovno" v náručí, neklubíčkovala jsem ☹ Stalo se, nehodlám vynalézat stroj času, abych změnila minulost. ALE od fyzioterapeutky jsem se naučila cvik, kterým se to má spravit. Cvičí se 4-6x denně a já s malým opravdu poctivě cvičím 6x denně. Už po pár dnech se to strašně zlepšilo a věřím, že tím svoji chybu plně "odčiním". Utrápená maminka svému dítěti neprospěje. Všichni děláme chyby, důležité je chyby neopakovat a snažit se je napravit. Výčitky jsou jen známkou toho, že své dítě opravdu miluješ a to NEJVÍC na světě!

missymici
autor
29. črc 2013

@mara000 děkuji za reakci.... držím Vám moc pěste k zlepšení,..dokažeme to take,... Když ji vidím nahou,a koukám na její záda,je mi hrozně,ale smo nedávam to najevo,... když vím,že jsem ji to udělala já, naštestí ji to nebolí.
Jezdili jste i na rehabky? Nebo Vám jen ukázala co dělat a cvičíte doma?

Taky držela špatně hlavičku cca do 3,5měs,..teda spíš ji otáčela jen do jedné strany,.... dlouhe týdny jsme s ní cvičili voláním na ní z druhe strany aby hlavičku otáčela za hlasem,nechtěla,..pak povolila po dlouhe době a šlo to.Hrozila nám taky rehabilitace,ale naštěstí jsme to udělali sami.

mara000
29. črc 2013

Zatím cvičíme doma, ale rehabilitace nás taky čeká, jen teď neměli místo.
Nadšená z toho nejsem, ale zase jsem ráda, že syna zkontroluje ortoped, budu mít jistotu, že jsem nepodcenila něco jiného.

Tvoje holčička to určitě taky rychle rozcvičí a ve výsledku na tom bude ještě lépe než před tím!
Držím palce!

missymici
autor
29. črc 2013

@mara000 Děkuji a taky držím Vam,...

katyxq
29. črc 2013

Napiš třeba sem https://www.modrykonik.cz/skupina/1830/, jen kdyžtak vydrž, eficenka odpovídá jen párkrát do týdne, ale mezitím ti určitě napíšou nějaké zkušenosti i další maminky ze skupiny 😉.

missymici
autor
29. črc 2013

@katyxq dík,ok,pisnu,...do patku je daleko,asi zešílim do te doby.

vespinka
1. srp 2013

Ahoj, přítel je fyzioterapeut, tak se snažíme malou "hlídat". Jak napsala mara000- výčitky nejsou na místě, žádný učený z nebe nespadl. Miminko je hodně tvárné a chyby se dají lehce napravit, nedělej si starosti 😵 Ano- praváci často chovají miminko tak, že má hlavičku na jejich levé ruce. My se snažíme strany střídat, stejně jako když dávám malou spinkat na bok- střídám obě strany. Lehce se to pamatuje- z kterého prsa jsem ji kojila, na ten bok jí dávám 🙂 Také se učíme pást koníčky- když je malá na bříšku a kouká, dávám jí před obličej hračku, která bliká a hraje a ta ji zaujme. Posunuju s ní ze strany na stranu, nahoru a dolů ať si protáhne všechny svalíky rovnoměrně. Maminka ji ještě tak nezaujme 😀
Tak držím palce a nebuď smutná, tím si nepomůžeš, snaž se chyby napravit. Brzy to bude v pořádku, uvidíš! 😎