Mast proti svědění (atopický ekzém)

janall30
16. pro 2017

Prosím o radu jakou koupit osvědčenou mast na atopický ekzém pro kojence. Koupila jsem psilo balzam (ptala jsem se doktorky), ale v příbalovém letáku jsem se pak dočetla, že není pro děti do dvou let. Dcera se celý den škrábe po obličeji, v noci nemůže spát.

gnozka
18. pro 2017

@pataja určite to nebude od veci . Ale kolik je dítěti ? Testy se dělají az po 3 roce . Ale jak rikam . Občas zvířata dráždí kůži i kdxz dotyčný vyloženě alergický na zvířata neni . Jedna se o patologické částice co mohou dráždit , jako prach , chlor ve vodě a pod . Akorat ty zvířecí jsou dost agresivní :/

kassandra1
18. pro 2017

@pataja Taky máme syna s atopákem. Na testech na alergologii jsme byli už v půl roce, našli mu potravinové alergie (mléko, pšenice, bílek). Pejska nemáme, mají rodiče a ten mu nevadí.

kassandra1
18. pro 2017

@pataja Jinak taky používáme adrermu a spokojenost, ale je to v podstatě ,,jen,, mazání na kůži, ale je potřeba zjistit příčinu atopáku (většinou nějaká ta alergie).

pataja
18. pro 2017

@kassandra1 právě, potrebuju zjistit příčinu ☹ kojím, takže předpokládám, že to má z něčeho, co jim já. Ale momentálně si nemůžu dovolit nejíst mléčné výrobky, musela bych jist nějaké potravinové doplňky.

pataja
18. pro 2017

@gnozka testy udělají i dříve, ale trochu se toho bojím. Myslím ze nám vyjde všechno ☹

gnozka
18. pro 2017

@pataja mě prave rekla
Nase kožní ze to ma smysl az po 3 roce :/ tak nevím . Každopádně ja s dcerou určite pujdu . Ma 80% šanci ze bude alergik po me , bohužel . Kdyz tam půjdete a zjisti co a jak da se to řešit . Dobre léčena alergie muze vést k jejímu vymizení do budoucna . Ja bxla driv skoro na vse a ted uz mi vadi jen kočky a peří . Ale chce to opravdu důslednost .

loilla
18. pro 2017

@pataja Malému dělali testy na roce, taky máme dva psy, kočku a bala jsem se toho, nakonec se zjistilo, že vylozene alergii nemá na nic. Tak říkala doktorka, že to určitě samo časem odezní, že to občas prtata mají, ne celozivitne, ale urcitou dobu. Tak jsme mazali, mazali a za pár měsíců bylo po🙂

pataja
19. pro 2017

@loilla to je fajn já si říkám že jak přejde na příkrmy tak se to srovná 🙂

andiienka
19. pro 2017

My jsme odmalička používali Bepanthen sensiderm, který máme na AE doteď. Pomáhá od svědění a synovi po tom i suchá místa zmizí...

vega5
2. únor 2018

Na suchou kůži dětský olejíček od Alpy, ten modrý Aviril baby.. 24 Kč. Na postižená suchá místa infadolan mast za 50Kč. Na exematozni mám zkušenost kortik.mast Locoid s i Infadolanem dohromady vetřít..

rakar
5. črc 2020

@bublinatka Dobrý den, jedná se o tento krém? https://detska-kosmetika.heureka.cz/excipial-ki...
Děkuji