Mohou to být projevy ABKM?

lori1097
17. dub 2023

Dobrý den, už 2 měsíce řeším s naší dětskou doktorkou že má syn (11m) hodně tuhou stolici a nechce mi ho nijak vyšetřit (několikrát jsem mu s vyprazdňováním musela pomoci) , vychytala jsem že to má po veškerých mléčných výrobcích a měl také před 2 měsíci ekzém za ouškama. Um dostává pouze ráno a večer Beba optipro. Jinak jídlo dříve dostával domácí, teď už radši kupujeme v DM. Mám podezření na ABKM, může to být ono? Máte zkušenosti? (nechci mu zbytečně cpát probiotika atd.) děkuji

emillyhk
17. dub 2023

ABKM i třeba intolerance laktózy se většinou projevuje spíš průjmem než zácpou, k tomu se samozřejmě může přidat i ekzém. Ještě bych se zaměřila na pitný režim, to je na konzistenci stolice hodně znát. A probiotika bych dala,jen počítej s tím, že změna se neprojeví hned.

lori1097
autor
17. dub 2023

@emillyhk malý mi pije k mléku ještě 3/4 flašky denně dětského čaje a právě když nejí mléčné výrobky tak stolice je v pořádku tak už jsem zoufalá

emillyhk
17. dub 2023

@lori1097 Chápu. Tak ještě zkusit UM bez BKM, ale prý je chuťově hodně jiné, tak nevím, jestli by ho pil. Jinak těch tekutin celkově za den se mi zdá málo.

lenerka1
17. dub 2023

Probiotika bych dávala tak jako tak, my si je dopřáváme sice nepravidelně ale celá rodina. Ještě záleží, jaké mléčné výrobky převažují, jogurty a všeobecně zakysané mléčné výrobky často zahušťují stolici, takže jsou fajn i při průjmu. Dala bych na svůj instinkt, pokud mám podezření, že takhle reaguje na mléčné, není nic lehčího než ho prostě vynechat a pozorovat, zda problém vymizel nebo to byla jen náhoda.

lori1097
autor
17. dub 2023

@lenerka1 jasně rozumím 🙂 asi mi nezbývá nic jiného než zkoušet dávat preventivně probiotika protože už jsem vyzkoušela snad úplně vše co paní dr neustále jen doporučuje a ne a ne prcka vyšetřit, takže nebudeme dávat jogurty, smetanky, sýr, smetanu do jídel apod. děkuji za radu 🙂

lencaa11
17. dub 2023

@lori1097 možná to dělá kupovaná strava jen přeci domácí to může bejt lepší na straveni ,taky hodně pít exem může mít i z jiného důvodu

mamikry
18. dub 2023

@lori1097 Syn měl při ABKM kysele zapáchající a řídkou stolici. K tomu ekzém po celém tělíčku a bolelo ho bříško. Ale zkusila bych mléčné vysadit a pak postuoně zpět nasazovat. Pokud nedáváte, tak zkuste do jídla přidat trošku oleje, to by taky mohlo pomoci. Zacpávat může třeba i mrkev.

lori1097
autor
21. dub 2023

@mamikry dobrý den, mléčné výrobky jsme právě vysadili a zdálo se to po 2 dnech v pořádku, tak jsme to tak nechali 5 dní a dobrý, pak jsme zkusili dát jogurt(smetanek) a najednou zase problém 😔tak mě napadlo objednat se na alergologii jestli by mu něco zjistili

lori1097
autor
21. dub 2023

@lencaa11 od začátku jsme dělali domácí stravu ale pak právě po cca 4 měsících začal tento kolotoč tak jsme zkusili kupované a zdálo se to v pořádku + bez ml. výrobků ale opět se to nedaří, tak snad se to zlepší časem, napadlo mě jestli by na zácpu mohly mít dopad rostoucí zoubky? 🤔