Myslíte, že je to už na pohotovost?

Holky syn 10m je od včera nesvuj, večer zvracel a měl zvýšenou teplotu , uplakany a já bezmocna protože od narození jsme žádné problém neměli s Dominickem, a před chvili jde naměřila ze zadecku 39,4. Utrela ubrouskem vlhcenym a udělala zabaly kotniku i zápěstí ráno jdu stopro k dr.ale nevím jestli by nebylo lepší ted na pohotovost?? Chce se mu spát tak zkousime usnout v kočárku..uvidime jak to bude dal. Je mi moc líto broucka když nevím jak mu mam pomoci kéž bych mohla trpst za něho ☹

odula
18. dub 2016

@magdalenax 39,4 v zadečku nepoškozuje mozek... Zatěžuje max obehovej system, potreba srazet (obklady paralen) a hlídat aby nestoupala. Pokud reaguje na srazeni, neni potreba letět v noci na pohotovost (pokud dítě normálně reaguje, pije, čůra, nemá fleky na kůži atp.)... Je potřeba sledovat, nechat vyspat, nehystercit...

odula
18. dub 2016

@musilovasimonamuchova tak koukam ze uz jste to vyřešili. To je dobře. Tak ať je brzo dobře 🙂. My měli horečky v jednom kuse, kdyz už byly pres čtyřicet tak uz jsem panikovala. Sli jsme na pohotovost, dostala ibuprofen, nanuk a jeli jsme, ze je to viroza 😀 některé deti holt na horečky trpi.. Zkuste projít některé weby, me dost pomohly : http://www.mudrsvec.cz/horecka-u-deti.html
http://www.azrodina.cz/1471-o-lecive-sile-horecky

metallico_mondo
18. dub 2016

Nj, pohotovostkářky zase zaperlily 😂. Každopádně ať je malý co nejdřív v pořádku 🙂

kuratkol
18. dub 2016

@legionella To právě třeba u nás neplatí, po telefonu mi ve 2 pražských nemocnicím odmítli říkat jakékoliv informace bez toho, aniž by dítě viděli. Pokud prý mám pochybnosti, mám přijet.

hojda
18. dub 2016

@odula Mrkni taky na tu Pfapu, jestli to není ono. Tam jsou opakované vysotké teploty.

musilovasimonamuchova
autor
18. dub 2016

Dekuji všem holky za podpory i odkazy mrknu se ale malý horečky nikdy od narození nemoval asi je to jen viroza z preskakujiciho meniciho se počasí 🙂 doufejme. Dekuju

janiju
18. dub 2016

@magdalenax
To by bylo stejně nejlepší....

milejka
18. dub 2016

@magdalenax myslíte si že to mamince přidá? Myslím,že dělá co může,nechápu vás 😠

alcar
18. dub 2016

Kdyby tahle horecka poskozovala mozek, tak beha po svete co druhe dite postizene. 😅 To je zase hlod dne. 😀 Ja osobne nepanikarim, pokud teplota reaguje na leky, tak vyckavam tak dva dny a pak jdu teprve k dr. Na pohotovosti neudelaji nic. Maximalne odeberou CRP, ktere je stejne vetsinou v prvnich dnech horecek neprukazne. Pokud nejsou jine priznaky jako bolest v krku, zvraceni, prujem, krece atd. a horecka jde srazit antipyretikama, tak radim vydrzet a nepanikarit. Tahat decko na pohotovost ve 40st horeckach musi byt pro nej uplne labuzo... 😝

lajla
18. dub 2016

@musilovasimonamuchova zábaly se dělají pokud jsou končetiny teplé když studené horečka nemá max a dítě potřebuje teplé zabalit, jestli jste mu spíš neuškodíla
Běžné mivame 40 nesrazim, během tří dnů se to většinou zlepší, pokud nejsou křeče, modrani, lapání po dechu a jiné...na pohotovost ne, tam jsou fuseri

mimco
18. dub 2016

Proč ji strašíte, miluju ty výjezdy na pohotovost s virózou, co to je za blbost s tím poškozením mozku, proboha. Někteří si z té pohotovosti dělají praktika.
Střídat léky na teplotu, pokud nejsou studené končetiny zábal, nebo lépe koupel. Furt lepší, než s ním čekat někde na chotbě v nemocnici.......

lajla
18. dub 2016

@magdalenax 39.4 je mírná horečka, pouze dlouhodobá kolem 40 může mozek poškodit, dlouhodobá!!! Chtělo by to trochu informace, ne jen jedna paní povídala
..to samé ohledně febrilních křeči

lajla
18. dub 2016

Kolem 40 a výš!

milejka
18. dub 2016

@lajla miluju takový maminky co všechno ví, že? viz ta paní co tady tak dobře radí 😉

lajla
18. dub 2016

@milejka JoJo🙂 o tom ten MK🙂 poslední dobou bohužel je...

musilovasimonamuchova
autor
18. dub 2016

Holky dík za rady a podporu já takové maminy beru s nadhledem a každý v ten okamžik jedna jinak podle sebe ikdyž maminka to mirne prehanela a fakt jsem nemela náladu poucovat se snažila jsem se nejprve pomoci synkovi sama snížit teplotu a podařilo se nám to celkem si myslím spinkal celou noc a pak se k ránu kolem 5-6probudil a usnul u prsu. A u dr. Mam vyšlo crp víc než 60 mam pocit, ze hodnota byla 62.takze nejspíš viroza, kterou mohl chytit i ze vzduchu..tak máme antb. A budu kombinovat s cipky pokud teplota se zase zvysi 🙂 a ty zabaly malému tez pomohli srazit teplotu udělala jsem to tak ze jsem mu na chvíli navlhcila zápěstí a kotniky a poté se mu ulevilo a usnul samozřejmě dodrzuji pitny režim aby máy co nejvíce pil. Jak říkám naše první teploty priznam se ze nemam s tím zkusenosti malý je od narození jak rybička nemel ani reakce po očku.az ted nas postihl nějaký bacil 🙂 tak doufejme, ze budeme bez fit 🙂 drzte palce maminky 🙂 preji pěkný den a vasim detickam jen to něj a zdravicko 🙂

legionella
18. dub 2016

@hojda Jeee, dekuji za radu 🙂 ja to spis myslela tak, ze kdyz uz ma dcera horecku, tak to stoji za to (tj. pres 39 stupnu, zadne troskareni s 38 stupni, ona jede rovnou na ty nejvyssi mety 🙂 ), ale nemocna nebyva vic nez ostatni deti, urcite bych v tom nic nehledala...

musilovasimonamuchova
autor
18. dub 2016

A omlouvám se za chyby mam až moc chytrý telefon 😀

soyevita
18. dub 2016

@shine2015 Moje děti měly a mají při nemoci vždy kolem 40C.Ani jednou neproběhla febrilní křeč(naštěstí) a Diazepam nám dr.ani nikdy nepředepsala,do 3let by se stejně neměl používat a vedlejší účinky taky nic moc.Řešila jsem to obklady na zápěstí a kotníčky, celkový zábal jsem nikdy nepoužila a léky na snížení teploty.

soyevita
18. dub 2016

@musilovasimonamuchova To bude spíš bakteriální,u virové infekce se nedávají ATB.Když má CRP 62 tak to už odpovídá bakterialní infekci.Tak ať jste brzy fit.
Taky jsem vždy zkusila doma zábaly na kotníčky,do třísel a na zápěstí a buď čípek na teplotu nebo sirup.Na pohotovosti by Ti řekli to samé a kdyby tam vždy dorazily všechny mamky s dětmi s vysokou teplotou,tak by se tam asi zbláznili 😉 Nejdůležitější je zachovat klid 🙂

odula
18. dub 2016

@hojda díky, mrknu. Ale my to máme vždycky spojené s virozou - chrchlani, nastydnuti, unava. Starší syn to samé jen max 38. Holka je teplotova... Myslim ze je to specifická reakce jejiho imun. systému. Ale určitě na to mrknu 🙂

tulikiss
18. dub 2016

s tema febrilnima krecema je to vzdy rizoko, nase deti treba meli predepsany ze nad 39 maji dostat ihned Diazepam a to od jednoho roku, mame totiz predispozici k tomu.

odula
18. dub 2016

@hojda tak jak na to koukam tak jsem to asi jako malá měla taky. 😀 a stejně se s tim nedá nic dělat krom vydržet. Dobré asi nepodlehnout a nedávat atb - to by mohl být větší problém nez ta samotná horečka (pokud samozřejmě chybí markery bakteriozy). Tak ještě jednou dik. 🙂

shine2015
18. dub 2016

@soyevita tak to jste meli stesti. Kamoska mela febrilni krece s bezvedomim u 38.9....

A pro jistotu ctvrtku diazepamu radeji dam at jsem klidna....my to teda zatim nemuseli ale pro klid ho mame....a mame doma i rectodelt v pripade laryngitidy....jsem rada pripravena.

Jinak ja bych na pohotovost jela v pripade ze brufen a paralen cipky nezabiraji....a teplota jde nahoru nebo neklesa.

tulikiss
18. dub 2016

@shine2015 vsude se uvadi ze je to nad 39, ale ja jsme bohuzel priklad ze to tak nemusi byt jako mala jsme mela teplotu 38,2 a dostala jsem je ☹ nastesti to bylo v dobe kdy jsem byla v cekarne u doktorky tak to okamzite resily.

odula
18. dub 2016

@shine2015 ty jo. Možná predispozice. Mala mela párkrát i slabě a krátkodobě přes 40 a naštěstí nic.

musilovasimonamuchova
autor
18. dub 2016

Teda docela me to děsí jak tady čtu o těch fibrilnich krecich..jak to probíhá? Neslyšela jsem o tom ani jako mala jsem to nemela ani bracha..

tulikiss
18. dub 2016

@musilovasimonamuchova ono se to zase nevyskytuje tak casto. ale prave ze u nas tim ze ja to jako mala mela tak je 2x-3x vetsi pravdepodobnost ze se vyskytne i u deti. dulezite je proste vedet ze kdyz se pri horecce zacnou projevovat krece je treba ihned volat rychlou a dite dat to sprchy s vlaznou vodou aby se zchladilo, ale ne ledovou vodou a hlidat u ditete dychani.

shine2015
18. dub 2016

@musilovasimonamuchova
@odula
@tulikiss holky i proto ja davam nurofen jakmile je teplota k 38st. Ja proste neriskuji a necekam az vylitne ke konci....ja tak resim i ockovani i nemoci. Proste 37.5 ok ale k 38st a uz davam leky....vim ze to nekdo odsuzuje ale proste nehodlam riskovat. A treba ockovani - setka se s nemoci? Setka....a netreba aby melo horecky a prozilo si to se vsim vsudy.
Febrilni krece zadej na netu do vyhledace....vyjede ti toho spousta.

tulikiss
18. dub 2016

@shine2015 u nas je problem ze deti trpi na vysoke teploty, malo kdy maji jenom 38, maji hned 39 do te doby na nich nejde ani nic poznat. ale taky hned davam leky a resim to, nejhorsi bylo kdyz mel syn reakci na ockovani a teplota mu vyletela az na 40,3 ☹ a celych 5 dni se dala srazit maximalne na 39. a doktorka mi pak tvrdila ze to byla viroza to nebylo urcite z ockovani, jasne do hodiny mel takovou teplotu a to ho pritom pred ockovanim kontrolovala. ale to uz je jiny pribeh..