Naražené zoubky u dvouletého dítěte. Zkušenosti?

kejcvil
11. pro 2021

Ahoj. Teď mi malý Spadl pusou na schodek a všimla jsem si že se mu trochu viklají spodní jedničky. Vypadá to, že ho to nebolí, normálně papá, ale všimla jsem si že má i zevnitř na dásni kolem zoubků takové jakoby podlitiny .Dnes už nikde pohotovost u nás není. Stačí když pojedu zítra, nebo počká to na pondělí k naší zubařce? Všude čtu že by se zoubky měly usadit . Stalo se to někomu? Jaké s tím máte prosím zkušenosti. Díky

hojda
11. pro 2021

Kamarádce ano a zoubek jakoby zešedl (odumřel).

kejcvil
autor
11. pro 2021

@hojda no s tím počítám ,spíš mám strach aby mu ho nechtěla zubařka vytrhnout. A jestli se časem usadí a přestanou se viklat.

hojda
11. pro 2021

@kejcvil pokud nebude bolet, tak ho tam necha.

radkazenklava
11. pro 2021

@kejcvil Malý si zub narazil okolo prvních narozenin...zoubek se kýval a měl to okolo skoro fialové...Byli jsme na pohotovosti a nic mu s tím nedelali, jen jsme měli kontrolovat jestli zoubek neumírá ( nemění barvu) a měl jíst týden spíš měkčí jídlo...což u ročního nebyl problém...zoubek se kýval přestal, ale ne hned...cca po týdnu a něco...

marimanta
11. pro 2021

S mléčnými zuby se stejně nic nedělá. Dcera ve třech letech spadla a zub si zlomila vevnitř v dásni - stalo se to u babičky, ta to nějak neřešila, zanítilo se to a zub musel ven. Vevnitř zůstal jen zlomek kořínku. Syn ve dvou spadl ze schodů, dva zuby si vyrazil a jeden se viklal. Zuby jsme dali do mléka a jeli na pohotovost. Pan doktor nás pochválil, že dát do mlíka je správně, ale u stálých zubů. Ty jdou vrátit a často se chytí. U mléčných by to prý mohlo způsobit problémy právě při růstu stálých. Ale ten kývací to ustál 🙂 Držím palce 😉

zuzickan
13. pro 2021

Syn ve třech letech běžel, zakopnul a upadnul a narazil pusou na kbelík, horní jedničku si vyvrátil, bylo to u babičky, tak mu zub narovnali a víc se neřešilo.. pusu měl teda nateklou, rozseknul si i ret.... zoubek odumřel, zešednul, zubařka nám řekla, že může kdykoliv vypadnout... teď je synovi 6 a půl a zoubek stále drží 🙂