Nateklá a krvavá dáseň na prořezávající se stoličce u dítěte. Je to běžné?

Zodpovězené
4. únor 2019

Dobrý den,

teď při čištění zoubků u malé (6let) jsem si všimla hodně neteklé až vyhřezlé dásničky. Klube se jí už cca půl roku stolička 6tka. Nevím jak přesně to popsat, jako kdyby na dásni měla další kus masa, dásně. Docela mě to znepokojuje. Netuším, jestli je to normální, nebo mám začít plašit a ráno hned mazat k zubařce? Hnis jí z toho neteče, nestěžuje si na bolest, je to načervenalá boule. Jen je jí to tam nepříjemné, když zavře pusinu.

Díky za radu.

Dobrý den,

prořezávání zubů můžou provázet různé komplikace. Pokud zduření na dásni dceru obtěžuje při kousání, navštivte Vaši zubařku, ta útvar odstraní.

Z fotky vidím i velký kaz na dočasném zoubku vedle, ten byste také měli určitě řešit.

Přeji Vám krásný den.
Magda Kováčová