Krvácení dásní při čištění zubů ve 22tt, máte zkušenost?

ludul
19. bře 2015

Holky, končím 22 tt a posledních pár dní při čištění zubů krvácí dásně, nyní večer celkem hodně - více krve, než pasty...zuby ani dásně mě nebolí, k zubařce jsem objednaná v druhé půlce dubna. Máte s tím zkušenost, popř. jak krvácení zastavit? Mám jít k zubařce na plánovanou prohlídku nebo dříve?

arien_black
19. bře 2015

taky mi teď v těhotenství začaly krvácet dásně. Ne pravidelně - některý den jo a někdy zase ne. Zubařka říkala, že se to stává a bude to trvat i v období kojení. Doporučila mi jen čistit zuby po každém jídle a hlavně používat měkký kartáček.

andrrriiik
19. bře 2015

Ahoj,mě sice dasně krvácely asi od 14let,ale během druhého těhotenství mnohem více,a zjistili mi začínající paradontózu.Musíš hlavně důkladně čistit,a měkkým kartáčkem.Jinak si myslím,,že stačí jít až na plánovanou prohlídku,nemusíš dřív.

zanri
19. bře 2015

měla jsem to taky tak, v druhé polovině těhotenství, po porodu se to zlepšilo, a pak 4. měsíc po porodu zase (kvůli kojení), to mě bolely všechny zuby a myslela jsem, že všechny najednou vypadnou (a k tomu se přidalo nadměrné vypadávání vlasů). Nechci, aby to vypadalo jako reklama, ale na dásně mi opravdu pomohla pasta Parodontax (i přesto, že se mi po ní chtělo zvracet)

radushka1
20. bře 2015

@arien_black Měkký kartáček a mezizubní, ono v těhu jsou bohužel dásně citlivější, to mi i zubařka říkala... Na prohlídku jít dříve nemusíš...

alyssa18
20. bře 2015

Měkký kartáček, jak píšou holky, a za sebe můžu doporučit zubní pastu Lacalut Activ, která dásně hezky stahuje. Třeba ti taky pomůže. 🙂

jankovaz
20. bře 2015

Já si pochvaluji Elmex a mekke kartáčky ze švedska Curaprox, stoji okolo 100,- ale jinej kartáček do pusy nedám. 🙂 a krvácení proste člověk nezabrání. 🙂 muže ho jen zmírnit pravodelnym čištěním. 🙂

smallinka
20. bře 2015

začínající paradentóza, má to teď každý druhý, když si budeš pravidelně masírovat dásně kartáčkem, zlepší se to........ je pravda, že v těhu máš více prokrvenou sliznici i v nose, mě tekla červená dost při smrkání.

berynka
20. bře 2015

Nejlepsi je zajit na dent. hygienu, kde nauci spravne cisteni. Koupit kartacek soft, dobry je Curaprox a mezizubni kartacky. Pouzivat pastu Elmex nebo Lacalut aktiv.
V tehotenstvi to krvaci vic, ale chce to resit.

petrasipkova1
20. bře 2015

Je to častý problém, chce to víc dodržovat zubní hygienu, já už jdu v úterý po druhé za těhu k hygienistce, kde mi zuby úžasně vyčistí, 3 x denně kartáčkem měkký Curaprox, pasta Lacalut activ, výplach vodou Listerine a mezizubní kartáčky dvakrát denně. Cca po týdnu by se ti to mělo zlepšit, já mám problém jen u dásně jednoho zubu, tam se toho nemůžu teď zbavit, ale myslim, že to po těhu přejde. Zuby máme jen jedny a klapačky fakt nechci, takže se snažím starat co to jde 😉

xpila
20. bře 2015

@jankovaz Já kupuju ty trojbalení a ty v akci stojí i kolem 160 Kč 😉

smallinka
20. bře 2015

@xpila podražily je no...dřív stávaly 3 ks 130 Kč ☹

seb
20. bře 2015

@ludul mě řekl gyndr.že krvácející dásně je příznak těhotenství, je to normální a zmizelo mi to samo ;)

xpila
20. bře 2015

@smallinka To jo, ale to už je hodně dávno...

smallinka
20. bře 2015

@xpila pár let no 🙂

luckee
20. bře 2015

@ludul výborný je měkký kartáček Curaprox a zubní pasta elmex. U nás na to trpí chlap, a poradili mu, aby používal i mezizubní kartáčky, aspoň jednou denně aby to mezi zubem protáhl, zpočátku že to asi bude docela krvácet, ale to že se musí vyplavit a pak se to bude zlepšovat, a byla to pravda

seb
20. bře 2015

kde se ten Curápro dá koupit ?

@luckee

ludul
autor
20. bře 2015

holky kartáček Curaprox používám běžně už několik let, v tom to nebude - spíše mi šlo o tu pastu....až půjdu do obchodu, zkusím elmex - občas používám elmex sensitive, tak jej zkusím nasadit, uvidíme 🙂
před těhu mi dásně nikdy nekrváceli, u zubařky jsem byla v lednu a vše ok, nyní jdu v dubnu a mám to spojeno i s dent. hygienou - chodím na ni každé jaro 🙂

xpila
20. bře 2015

@seb Curaprox mají v drogeriích (DM, Rossmann), v hypermarketech, Makru apod. Už ho mají hodně.

xpila
20. bře 2015

@ludul Pasta třeba Paradontax nebo Meridol.

ludul
autor
20. bře 2015

@xpila Paradontax nesnesu, jen k němu čichnu a navaluje se mi a to i mimo těhotenství....zkusím ten Meridol....zítra jedeme do Něměcka na nákup, tak se stavíme do DM, tak to vychází vše levněji, tak nakoupím 🙂

xpila
20. bře 2015

@ludul Mně taky nějakou dobu trvalo, než jsem si na něj zvykla. Je hodně slaný, ale pomáhá.

ludul
autor
20. bře 2015

@xpila mě v něm vadí ta hřebíčková silice....fuj tajbl....🙂 to nepůjde 🙂

naomi6
20. bře 2015

@ludul Ahojky, taky mi v těhu krvácely dásně, občas i z nosu. Sliznice jsou celkově víc prokrvené, takže neboj, po porodu se to zase srovná 😉 Úplně stačí jít k zubařce v dubnu. Držím palce

reketka
20. bře 2015

Mekky kartacek, mezizubni kartacek a protoze ze zacatku pouzivani mezizubniho dasne dost krvaceji tak treba Meridol ustni vodu, pasta Meridol taky super a neni tak hnusna. Mezizubni ruzne velikosti podle toho jak potrebujes, tvoje zubarka by ti mela byt schopna poradit s velikosti kdyztak. A v tehotenstvi je zvysene krvaceni normalni kvuli prokrvene sliznici.

werunqa
20. bře 2015

Ahoj,mě takhle krvácely dásně při prvním těhotenství.Paradontax nepomohl vůbec.Zubařka mi říkala,že to býva,když je tělo víc prokrvené.Jednou mi tekla i krev z nosu kvůli tomu...

rozarka1980
20. bře 2015

Mne pomohl pasta Lacalut aktiv a vyplachy z repikovyho caje. Kam se hrabe na to paradontax!

scootik
20. bře 2015

Kupuji si na krvácení dasni elmex ustni vodu, ale tu zelenou radu, ne oranzovou. Proplachnu si po čištění zubu a ono to ty dasne nejak stahne a zastavi krvácení. Pouzivala jsem ze stejne rady i pastu, ale výsledek jsem neviděla, takze myslim, že pasta stači obyc.

pisisvori
21. bře 2015

Je ti normalni, tkane jsou vic prokrvene neznamena to parodontozu. Nekomu tece treba casteji krev z nosu. Ale samozrekme zuby cistit poradne je fajn.

ludul
autor
22. bře 2015

holky, koupila jsem pastu elmex sensitive a ústní vodu stejné značky, čistím 3x denně a je to lepší 🙂

silvapokorna
27. dub 2015
Uživatel silvapokorna je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od silvapokorna.

Ahoj. Já měla pravidelně problémy s krvácením dásní a v těhotenství taky. Přidala jsem vitamin C a docela to pomohlo. Ale po porodu se mi to zase vracelo. Teď mně konečně zubní hygienistka naučila používat mezizubní kartáčky a po třech týdnech krvácení zmizelo, tak ťukám. Měla jsem totiž záněty ze zbytků jídla mezi zuby, kam se normálně kartáček nedostane. Tímto smekám a děkuji trpělivosti se mnou v ordinaci U smile na Žižkově. Já s těmi pidi kartáčky sváděla nesmírný boj 😀

V těhotenství je vše citlivější a i náchylnější na záněty. Určitě si zajdi k zubaři na prohlídku, ať pak nemáš u porodu i bolavou a zanícenou pusu. Držím palečky!!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru