Čištění po porodu

andy15
19. črc 2021

Ahojky, měla bych otázku 🤗 jsem měsíc plus pár dní po druhém porodu a co se týče čištění dělohy,tak jsem přestala krvácet cca 14dni po porodu,pak bylo špinění. Ale teď poslední asi 4dny krvácím poměrně dost, čistou nezapáchající krev,k tomu mě bolí podbrisko a záda/ledviny. No bolesti jako u menstruace. Nevíte,co to je, jestli ještě očistky 🤷🤷🤨.. plně kojim. 🙉🙈
Děkuji

martulka88
19. črc 2021

Ahoj, v lednu jsem měla očistky 2 týdny. Dostala jsem ihned po porodu léky na pozastavení laktace - o miminko jsem přišla v 38tt. Přesně 4týdny po porodu přišla první MS - potvrzeno i gynekoložkou (byla jsem u ní 5.týden po porodu, jelikož jsem měla zanícený steh).

luhana
19. črc 2021

@andy15
To by uz ocistky byt nemely, spis menstruace. Ale kdyz kojite... urcite bych se poradila s dr.
@martulka88
To je mi moc lito

cilkat
19. črc 2021

U prvního syna jsem spinila asi dva týdny a pak po měsíci po porodu dorazila "menstruace" (byla trochu jiná, než běžně, ale několik dní krvácení).... No a pak rok a půl nic.
Vysvetluju si to tak, že v rámci nějakého náznaku cyklu se tělo docistilo a teprve pak mu došlo, že kojim a že sourozence hned tak připustit nehodlá...

andy15
autor
19. črc 2021

@martulka88 to mě moc mrzí 😔 zkusím se poradit s doktorem a uvidím tedy

@luhana taky mi to hlava nebere. Ženský píšou, že je to normální, že v podstatě na to je právě to šestinedělí, jen mi to zaskočilo, protože to je jiný krvácení, úplně.

@cilkat Tyjo, zajímavý. Ale to vysvětlení by nejspíš sedělo 🤷kdo ví, každopádně jsem zvědavá,kdy mě to prejde , už je to otravný teda, bojím se pomálu vyjít z baráku 🥴🤷

hawah
19. črc 2021

Po prvním porodu jsem to měla úplně stejně jako @cilkat, po druhém očistky jen 14 dni a pak nic a ms přišla po roce, teď jsem měsíc po třetím porodu, už jen lehce špiním a začíná mě pobolívat podbrisek jako na ms 🤨 Plně kojim 🤷🏻‍♀️

lachtanice86
19. črc 2021

A proč by to nemohla být ms? Normálně jsem ji dostala presne 25.den po porodu jako když jsem mela normální cyklus pred těhotenstvím. Nikde není psané ze kojení to musí zastavit

eithelwing
19. črc 2021

@andy15 I když jyem kojila obě děti plně odzacatku, ms prisla hned na konci šestinedělí. 🤷 Cyklus byl sice nepravidelny a trval min 40 dní, ale byl.
Pokud se ti ale něco nezdá, porad se na gynde.

kacaba85
2. zář 2021

Taky jsem to tak mela. Byla to menstruace. Přišla jednou po porodu a pak az za cca 1,5 roku kvůli kojení.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru