Nechce polykat jídlo. Může to být antibiotiky?

maybe2112
6. led 2024

před týdnem začal můj 5 letý syn být nemocný, horečky bolest v krku, od té doby když si dal něco do pusy nechtěl to polknout a hned to vyplivnul. Jediné co za celý den sní jsou ovocné přesnídávky v kapsičkách. Nechce ani jogurty, kaše, nic. Bere antibiotika a doktorka říkala že otok mandlí je už v pořádku, ale přesto se bojí si dát něco do pusy. Chtěla bych se zeptat, myslíte, že je to antibiotiky, že třeba nemá chuť a začne znovu jíst, už jsem z toho nešťastná i když mu řeknu, ať zkusí něco polknout bojí se. Máte prosím někdo nějakou zkušenost? Děkuji

zmrzlinka
6. led 2024

@maybe2112 hlavně ať pije.Jist začne ať se mu udělá líp.Nenutila bych ho.Zkuste něco strudeneho z lednice....jogurt,predsnidavku.

zmrzlinka
6. led 2024

Klidně bych koupila i nanuka 😉

malytlustyhroch
6. led 2024

@maybe2112 neda se nalakat na susenky? Moje deti jedno s anginou, druhy jindy s aftozni stomatitidou, se dozadovaly susenek uz v te akutni fazy, kdy jeste polykani byl problem, ale susenku kdovijak do sebe nacpaly... Nebo cokolada, nanuk to se da i jen cucat a polykani je takove nenapadne. Jasne, ze se susenkama atd. nemuze zivit, ale mohlo by mu to pomoci odbourat ten blok.
Jestli ho muze neco stale bolet nevim, rekla bych ze jo, me se treba casto udelaji po nemoci jeste afty v krku, nejaka blba reakce imunity☹️
V kapsickach se delaji i ruzne tvarohy, mlecne kase atp. Pripadne se prodavaji plnitelne kapsicky, kam das co chces (blbe se mejou, ale to je pro takove nouzove pouziti asi jedno).
Nektere veci se daji vypit brckem, polevky treba, jogurtova mleka...
Predpokladam, ze tekutiny normalne pije, ze to byste ty i pediatra resily vic kdyby ne. Ale jestli neji uz par dni, ani nepije nic vyzivnejsiho (mleko, jogurt, vyvar...) tak bych asi stejne resila s doktorkou, jestli by nemohl pit treba nutridrinky z lekarny (nevim od kolika let se muzou), vzdyt musi byt chudak uz uplne vycerpany, a ty asi taky, i kdyz jinak.
Moc vam drzim patce, at je to u vas brzy zas v poradku.

maybe2112
autor
6. led 2024

@malytlustyhroch
@zmrzlinka
Kapsičky mi papá, nanuka si dá také, ale jak se jedná o něco co musí kousat to nechce. Zkoušela sem kaše, polívky a bez úspěchu. Doufám že je to kvůli antibiotikům že třeba nemá chuť. Jinak jsem mu dávala i čokolády, Bramburky, proste to nechce. Tedy nad lizátkem se slitoval protože to nemusí kousat 😂 a u doktorky si tedy v zápalu vzal bonbon a rozlousal ho, tak si právě myslím že má spíš strach že ho bude v krku bolet kdyz polkne

lentilkah
6. led 2024

Muze mit jen nechutenstvi z tech atb. Obe deti ted nejedly, dokud je nedobraly. Ja jeste dobiram a mam z nich horko v puse, tak tomu taky moc nedam.

kleio
6. led 2024

Dokud je nemocný, tak bych ho taky nechala jíst jen to, na co má chuť. Koupila bych mu nějakou dobrou zmrzlinu ve vaničce pro radost🙂. Nutridrink zmíněný výše může být taky dobrý nápad, ale kdyžtak je nejdřív ochutnej, někdy jsou fakt hnusný, to by mu asi nepřidalo...