Nechuť k jídlu při nemoci. Máte zkušenost u dítěte?

petruse2201
31. bře 2022

Dobrý den, mám syna 17 měsíců. Momentálně je nemocný, zánět průdušek. Syn nechce nic sníst, přes den vypije sotva jednu lahvičku pití (200ml) a chce pouze mateřské mléko. Bojím se aby měl dost vitamínů a živin. Setkala jste se s tím některá u svých dětí? Děkuji.

konidana
31. bře 2022

@petruse2201 při nemoci normální. Pokud kojíš, tak je vše v pohodě. Kojení je při nemoci nejlepší🙂

lida9
31. bře 2022

nam dr. rikal, ze jist pri nemoci nemusi, kdyz nechce... staci kdyz pije🙂

malenka3
31. bře 2022

Dopřej mu kojení, jak potřebuje. To dostane teď vše potřebné, nechutenství je v nemoci běžné. To byla moje noční můra odstavu, že nebudu mít náhradu za jídlo v nemoci a důvod, proč mi odstav trval tak dlouho - nemocí se nám kojení vždy zase zintenzivnilo.
Ať je brzy lépe

veronicka89
31. bře 2022

U nas jede pri nemoci kojeni a kapsicky ( ovoce zelenina s ryzi , se susenkama , obilninama ....apod)

petruse2201
autor
31. bře 2022

Děkuji děvčata za odpovědi. Hned jsem klidnější 😊.

biciklissie
31. bře 2022

Mě dokonce říkala sestřička u pediatra, že dítě jist nemusí a to mělo pet měsíců. Mělo covid. Že my taky nemáme u nemoci chuť k jídlu, že stačí, že nějak základně cura. Já doma silela, že neji a že se zastaví ve vývoji, takze mě to trochu uklidnilo a tolik jsem netlacila na pilu. Podle mě stačí, když nějak pije a zkoušela bych třeba ty přesnídávky, kaše, piškoty, komploty, atd. Prostě co sní.