Nedonošeňátka a jejich vývoj a trápení. Je jejich vývoj zpomalený?

moncicik
24. zář 2007

Ahoj chci si jen tak popovídat s maminkama co se jim miminka narodila předčasně zda je to znát že jsou dříve nebo zda je ten vývoj pomalejší než u donošených dětiček.
Rodila jsem na 36. týdnu a malý měl nezrálé plíce , to jsme dohnali v porodnici ale díky tomu že je nedonošenec tak teď lítáme po doktorech a po vyšetřeních a pořád ho pozorují zda se správně vyvýjí a tak, no není to nic příjemného.Takže bych ráda kdyby jste se podělily o vaše zkušenosti .Moc děkuji.Mona

deina
2. zář 2010

Eli, mozno je naozaj pretazena, ani nie tak, zeby bola velmi unavena, ale moze mat vela novych podnetov, mne bol Matko taky. Si s nou sama, ci mavate nastevy, chodievate von? Malinke deti vraj takto spracuvaju zazitky zo dna, este to nevedia spracovat, tak placu a mrncia a tazko je ich upokojit. Drz sa, dufam, ze coskoro uz bude lepsie. A Kubko ako prijal sestricku?

Inac baby, u nas nastupila surodenecka ziarlivost. Dlho dlho nic, Misulo bol uplne vpohode a teraz, ked je uz Matko vsade a berie si hracky, tak niekedy hroza, co mu robi, len tak ho zhodi na zem (ked napriklad stoji pri stole), uz sa citim ako policajt, co nanho stale musim dohliadat. 😒

ivarei
2. zář 2010

Omlouvám se, že sem lezu, ale prosím, poraďte šikovného dětského gastroenterologa v Praze nebo Ústeckém kraji.

luciano
2. zář 2010

Ahojte, mohli by ste mi, prosim vas, povedat kedy vase predcasne narodene deticky zacali sediet? Dakujem

deina
3. zář 2010

Luci, mas IP. 😉

elinka27
3. zář 2010

@deina nechodia k nam moc navstevy,este je skoro,len maly je hlucny az moc 😒 ona spi len na rukach,uz som vazne vycerpana,aj ona nevladze uz ani sat.Inak uz som dala fotky aspon par do albumu,vazne nestiham,a keby ste videli ako to vyzera u nas doma 😖

andulka4
3. zář 2010

Eli neblázni to tak měla doma každá....za 2měsíce to bude ok uvidíš

no a kolik malá vážila? není moc velká a lenivá sát???

hanncca
4. zář 2010

ahoj holky, můžu se k Vám přidat? Mám skoro 6ti týdenního synka Míšu. Narodil se ve 32+6tt, ale s naprosto krásnými mírami na ten týden, ve kterém se narodil. 2480g a 49cm. Po porodu ihned vezen do Phy na novorozeneckou JIP, kde byl týden v inkubátoru. Podpora dýchání prvních pár dní pouze na noc, jinak dýchá sám. Po týdnu byl převezen zpátky do porodnice do Příbrami, kde už jsem ležele s ním. Krásně přibírá. Včera večer měl 3280g. Pediatr nás pošle do nedonošenecké poradny (neurologie), ale až tak ve 3-4měsících. Vaši diskuzi začnu pročítat, tak doufám, že se dozvím pár důležitých rad. Doufám taky, že na Míšovi se neprojeví to, že je nedonošený.

ivanka85
4. zář 2010

@hanncca blahozelam k syncekovi a vitam Ta v nasej teme🙂neboj sa, ani nezbadas, ze sa narodil skor🙂my sme boli prvykrat na neurologii v 2 mesiacoch..

hanncca
4. zář 2010

@ivanka85 už ve 2 měsících, jo? Tak já uvidím, KO u dětského dr máme 29.9., tak třeba nás tam rovnou pošle na neuro.

ivanka85
5. zář 2010

@hanncca no my sme mali datum ystrenia uz v prepustcej sprave z nemocnice, vtedy ho este doktorka na detskom objednala na neurologicke vysetrenie, ale vsade je to asi inac🙂neboj nic nezmeskate, my sme sa hned prvykrat predviedli-ocikali sme pani doktorku 😀

hanncca
5. zář 2010

@ivanka85 tak vy máte asi i vše v jednom místě. já rodila v Příbrami a dětského doktora a bydliště máme 30km vzdálený. Já si taky říkám, že nic snad nepromeškáme. Takže to bylo veselo hned při první návštěvě 🙂 to se stává. Náš Míša tohle rád dělá mně. SKoro každý den aspoň jednou mě počůrá nebo počůrá bodyčko 🙂 😀 jsou to šikulové.

ivanka85
5. zář 2010

@hanncca ja to mam presne ako ty, u nas v meste uz porodnica nie je, tak som tiez rodila 36km od nas v Lucenci a tam chodime aj k neurologicke..a to som este nespomenula, ze ked sme boli na sono klbikov, tam zacal pre zmenu kakat🙂)

hanncca
6. zář 2010

@ivanka85 no jo, na to jou kluci experti....na čůrání 🙂 mě už počůral několikrát 🙂 to jo, tam kde bydlím já je akorát pediatr a porodnice, neuro a tak všechno ostatní je až 30km vzdálené...a jak na tom byl Tvůj mrňousek po narození...váhově a tak...??

ivanka85
6. zář 2010

@hanncca my sme sa narodili v 35tt,spontanny porod, odtiekla mi voda vecer okolo pol 10, okolo 10 sme boli v nemocnici, prezreli ma, dal ma este lezat na gyndu, okolo pol noci mi zacali bolesti a o 6:45 sme sli na salu, za hodinku bol maly na svete🙂 vazili sme 2700g merali 49cm..o tyzden mame 3mesiace a vazime 6kilo..sme zlate dietatko, len keby nas tie prdiky netrapili..po narodeni sme trosku horsie dychali, boli sme v inkubatore, ale o tyzden sme uz sli pekne domov a odvtedy ziadne problemy okrem toho bruska..

jennymaresova
6. zář 2010

Ahoj holky taky se hlasim, jestli mužu nakouknout. My máme malou Lucinku - narozena 34+ 4tt. Vaha 2150g a 43cm, rodila jsem spontane v Podoli - hned Lucka sla do inkubatoru - meli jsme zloutenku, takze nas asi 14 dni nechali v porodnici - z toho asi jeden tyden na roomingu - kvuli te zloutence. Ted mame kolem 2820g a 47cm. Byli jsme na sonu na kyclich ale o neurologii zatim nikdo nic nerikal - myslite ze bych se u sve detske doktorky na to mela pozeptat aby nas nekam poslali - nebo kdyz neposlali je to OK a neni treba?

lenocka84
6. zář 2010

ahojte mamicky
ako sa tu mavate? mne sa dnes Patrik 2x otocil z bruska na chrbatik, tak uvidime ci bude aj pokracovat

ivanka85
6. zář 2010

@jennymaresova jenny skus sa opytat, nam to automaticky hovorili, ked nas prepustali z nemocnice, neuro treba navstevovat, kym babatko nebude vediet chodit, aspon nasa neurologicka tak povedala..
@lenocka84 supeeer🙂

hanncca
6. zář 2010

@ivanka85 tak to byl mrňousek docela velký 🙂 že jo? Já začla krvácet a mít bolesti, vodu mi píchali až v porodce... Můj Míša na prdíky zatím moc teda netrpí, naštěstí!!!
@jennymaresova my ještě nebyli na neurologii, ale půjdeme tam, ale až dýl. Ptž tak ve 2-3měsícíh se dají pozorovat relfexy dětí, takže až takhle ve 3měs., ale prý možná ještě dýl o ty 2 měsíce, co měl být ještě v bříšku...Ale uvidíme, na KO k pediatrovi jdeme 29.9. myslím. Třeba nás tam pošle už dřív. Svého pediatra se na to radši zeptej, za to nic nedáš. Určo by bylo lepší ale na neuro (nedonošenecké proadny) zajít s malou!!

meleri
6. zář 2010

ahojte holky,
kdysi jsem tu psala, protože můj syn je mírně nedonošený...35 tt. ale vše bylo ok...chtěla bych se vás zeptat, jsou nebo byly vaše děti tak často nemocné? syn sotva oslavil první narozeniny, tak pak byl každý měsíc nemocný, a už je to asi 9 měsíců, co je pořád každý měsíc nemocný......dr vždycky vyřeší jen ten daný problém.....na to že je nemocný často mi řekla že byl nedonošený. k tomu vyfasoval nějaké homeopatika na posílení imunity, ale nevím...

hanncca
6. zář 2010

@meleri ahoj, zatím nemám zkušenost, malýmu je 6týdnů, ale zkusila bych se zeptat jiného doktora...

meleri
6. zář 2010

hannco;
dík, to samé si myslí i manžel, no nevím uvidím co nám řekne někdo jiný...ale fakt už nevím...možná se jen moc starám, ale prostě je to pořád no.... ☹

ivanka85
7. zář 2010

@hanncca no tak na ten 35tt smeboli dost velki, doktori este hovorili, ci nebol nahodou zle vypocitany termin porodu, ale mozno bol vypocitany dobre, len nas maly mal byt taky velky🙂keby sa potom narodil v termine, neviem co by som robila🙂aj Tvoj by bol urcite velikansky🙂vies, ja nechapem, preco sa to stalo, cele tehu bezproblemove, ziadne nevolnosti, nic a zrazu rodime🙂ale aj porod bol ako tak fajn,celkom rychly..kojite sa alebo pijete UM?

hanncca
7. zář 2010

@meleri já myslím, že až Míša bude větší, tak také budé vše vce řešit, protože byl nedonošený, ale to je asi normální. Určitě to časté marození s tím nedonošením souvisí, ale právě proto bych se zeptala jiného doktora a vyslechla jiný názor!!!
@ivanka85 to mě se taky všichni ptali, zda je dobře termín. Ale opravdu byl doře. Poslední MS 30.11, TP 15.9. Já měla od 26tt tvrdnutí břicha a klid na lůžku, ale je fakt, že jsem to moc nedodržovala🙂 což byla chyba. V neděli jsem myla okna, šla na procházku (už jsem to nemohla vydržet to nic nedělání....) večer jsme s manželem "skotačili" a v noci to začlo. Takže u mě byl celkem jasný důvod předčasného porodu, ale navíc mi bylo řečený, že jsem měla i nějakou infekci, která předčšasný porod zapříčinila!!! Porod jako takový byl taky rychlý, ale jak ty porodní cesty nebyly tak úplně připravené na porod (přeci jenom o 2 měsíce dřív jsem rodila), tak tam "vespod" doktorka se mnou docela lomcovala, moc se malýmu ven nechtělo. Ale jinak se to dalo. Rychle jsem zapomněla na tu bolest u porodu. Pořád kojíme, ráda bych aspoň do půl roku kojila!! AKorát bojuju s bolavejma bradavkama!!! Co Vy, kojíte?

ivanka85
7. zář 2010

@hanncca my nekojime, preve dva tyzdne sme sa velmi snazili, potom som odsavala a mlieko odchadzalo a odchadzalo, teraz sme na Bebe HA,rastieme pekne, takze ma to nemrzi..u mna to zase mohlo byt aj z toho, ze som sa v skole rozculovala s detmi, takze mozno stres..
a dobre ranko prajem🙂aku ste mali nocku?maly sa teraz hojda v kresielku, uvidime ako dlho vydrzi🙂

deina
7. zář 2010

@meleri, moji obaju su predcasne narodeni, starsi je 32tt, ma 2 a pol roka, ale chory nebyva, len zriedkakedy. Pritom ani kojeny nebol, takmer vobec. Raz, ked bol este malinky, prekonal obstrukcnu bronchitidu a odvtedy bol sledovany na imunologii, lekarku mu zvykla na zimu davat nieco na podporu imunity. Teraz mu uz nedava nic a sama sa cuduje, ze nebyva chory, takyto zapal priedusiek sa vraj u deti casto opakuje. Nedavam mu nic na podporu imunity, maly vela beha vonku, za kazdeho pocasia, je otuzily a ked ho aj nieco chyti, on je ten, kto prvy vyzdravie (a ja sa potom este tyzden trapim 😅 ). Ono je to asi individualne aj u nedonosenych deti. Skus mu pripadne dat vysetrit imunitu, ci ju nema znizenu.

hanncca
7. zář 2010

@ivanka85 aspoň že hezky papá UM. To se nedá nic dělat, u někoho se laktace rozjede a u někoho ne. Jsem ráda kvůli malému, že zatím kojím. Ale upřímně....ty prsa - bradavky tak bolí, že si kolikát říkám, že kojit přestanu. Pak si ale uvědomím, že můžu bejt ráda, že kojím. Takže to prostě musím vytrpět!!!! Kvůli malému. Takže jsi učitelka??? Dle toho, že jsi se ve škole rozčilovala s dětmi...?? Noc byla dobrá. Malý v noci nebrečí, kdy má hlad a já sem tentokrát spala jako dřevo, takže jsme jedno krmení vycnechali, protože jsme ho oba dva zaspali 🙂 ale evidentně to malému nevadí...dneska jdeme na sono kyčlí. tak snad to bude ok.

ivanka85
7. zář 2010

@hanncca drzim palce na sono🙂my sme mali vsetko ok a aj tak nam dal balit do postoliek do 4.mes..
ano, som ucitelka ZS II.stupen a dnesne deticky niekedy stoja za to,hlavne ked ich chyta puberta🙂

hanncca
7. zář 2010

@ivanka85 wow..děti na II.stupni...to Tě lituju 🙂 ten nejhorší věk...!! já myslím, že sono snad dopadne OK.

ivanka85
7. zář 2010

@hanncca ja s detmi pracujem rada ale je pravda, ze vedia byt velmi protivne..co sa da robit, ked uz je to moje poslanie🙂
toto preventivne balenie mi pride zbytocne, my vsetko v poriadku a aj tak balit, ale nema ich stale, len zopar hodin cez den, ked ho boli brusko, nemam to srdce ho s nimi zatazovat.l.

hanncca
7. zář 2010

@ivanka85 tal prevence je dobrá. Nám na té první prohlídce řekl, že žádné plínky dávat zatím nemusíme. Uvidíme, co po tom sonu. Tak jdem krmit a jedem. Tak zatím ahoj 🙂