Nedonošeňátka a jejich vývoj a trápení. Je jejich vývoj zpomalený?

moncicik
24. zář 2007

Ahoj chci si jen tak popovídat s maminkama co se jim miminka narodila předčasně zda je to znát že jsou dříve nebo zda je ten vývoj pomalejší než u donošených dětiček.
Rodila jsem na 36. týdnu a malý měl nezrálé plíce , to jsme dohnali v porodnici ale díky tomu že je nedonošenec tak teď lítáme po doktorech a po vyšetřeních a pořád ho pozorují zda se správně vyvýjí a tak, no není to nic příjemného.Takže bych ráda kdyby jste se podělily o vaše zkušenosti .Moc děkuji.Mona

vanule
19. črc 2012

@brita klobouk dolů s dvojčátkama držíš krásně, i váhu máte nádhernou 🙂 🙂 🙂 jen tak dál

ivetah
26. črc 2012

ahojte, chcem sa opytat na ockovanie, mam predcasne narodeneho chlapceka, v 34tt mal 1840g a 47cm. prve ockovanie sme mali hexu a pneumokoky, ked mal 3 mesiace, uz mame aj druhe kolo.
ako je to s MMR? niekde som citala, ze predcasniatka tazsie odburavaju vsetky tie dalsie latky v ockovacej vakcine.... tak neviem a hladam info... dakujem 🙂

ivetah
26. črc 2012

@brita nic sa neboj, ked som rodila bola so mnou v porodnici maminka a porodila nakoniec dvojicky 3150g a 3050g 😵 drzim palce!

vanule
26. črc 2012

@ivetah nám dětská doktorka řekla, že očkovat budeme až co řeknou na kontrole na neurologii (tam jdeme v srpnu, to budou malé 3měsíce) takže jsem hrozně zvědaví a doufáme s manželem, že vše bude OK. dle mudry zatím nám bude stále odečítat těch 6týdnů kdy přišla na svět dřív a tím se nám posune vše včetně očkování 😨

najemnici
27. črc 2012

@vanule My byli na začátku června na neurologii a jelikož je malá o 10týdnů dříve tak očkování posunul.Na kontrlu jdeme na neurologii zase v srpnu a řikal že se domluvíme v srpnu jak s očkováním.A 11.srpna budou mělé 5 měsíců.Tak si myslim že budete mít očkování také posunuté...

vanule
27. črc 2012

@najemnici to určitě budeme , už dětská mudra to říkala, taky říkala, že tyhle nedonošeňátka mají očkování prevenarem jakoby povinné!?

loxa
2. srp 2012

Bože ja keď si predstavím že sa mi dieťa narodilo v 41 tt, v dvoch mesiacoch začalo dvíhať hlávku na chvilinku, sedel až v 10 s pomocou a chodiť sa teda nechystá absolútne a má jeden rok. Najhoršie je , že lekári posudzujú skôr narodené deti veľmi kriticky..Mne nikdy nikto nepovedal , že malý je spomalený, lebo nevedel držať hlavu a podľa toho čo tu čítam, keby bol predčasne narodený, už máme milión cvikov a diagnóz...Niekedy je asi lepšie nechať to na malé..

renata9
2. srp 2012

@loxa to máš pravdu,že by bolo najlepšie nechať to na malé,ale doktorom to nevysvetlíš,aj mi chodíme na kontroly a vždy si niečo nájdu na malú,ked si to ale porovnám s vývojom mojho syna,tak je to tak narovnako,ale čo sa dá hádať s doktormi?musím držať hubu a krok ak nechcem aby bolo na mna pozerané cez prsty,na vyšetrenia na ktoré nás pošlú ideme-pre istotu a viac to neriešim 😉

vanule
2. srp 2012

my jsme byli v pondělí v poradně a Natálka dala váhu 4250g a 55cm 😵 doktorka jí strašně chválila, krásně zvedla hlavičku, ale za týden jdeme na neurolgii a tam jsem zvědavá jestli budou stejného názoru jako dětská (dle ní už by i očkovala, ale musí se vyjádřit neurolog), jak říká renata hlavně dle doktorů zapadat do tabulek 😒 😒 😒

renata9
2. srp 2012

by som tie ich tabulky najradšej roztrhala 😀 😀 😀

vanule
2. srp 2012

@renata9 úplně souhlasím, půjdeme na ně spolu!!! 😀

renata9
2. srp 2012

a na miliooooooon kúskov 😉

luly3
4. srp 2012

ahojte@renata9 @vanule 😀 😀 😀 mne sa krpec narodil v 33 tt mal 1800 g a nikdy nebol tabulkový ani čo sa týkalo neurologa oni chcu aby boli ako normalne narodené detičky ale to proste nejde 😉 😉 😉 dnes má 9 mesiacov a je úplne taký istý ako jeho rovesníci behá v chodítku ako šarkan 😉

nerobte si hlavu s neurologa ak vám povie že slabo drží hlavku alebo niečo naše dietatka majú nato právo 😉 sú proste dobátka a mosia to dobehnúť 🙂 🙂 🙂

vanule
4. srp 2012

@luly3 u nás na vesnici vím o dvou nedonošeňátkách (dnes to jsou kluci v první třídě) a nikdo by nepoznal, že se narodili dřív a byli malilinkatí 🙂 🙂 🙂 což mě hodně uklidňuje, prostě naší miláčci budou pořád naši 😵

luly3
4. srp 2012

@vanule presne tak len ked su takéto drobátka tak len po doktoroch mosíme chodiť 🙂 🙂 🙂 ale hlavne že su zdravunký 😉

marketa137
4. srp 2012

Ahoj, jdu s ezeptat jak jsmte to řešili s očkovánim. malá se narodila 35tt, měla 2840gr byla na JIRP ale na pozorování a vše ok a pak byla den na JIP a pak jsme byly spolu na roomingu 5 dní a 12 dní od porodu jsme mohly jít domů 😉 . Ale když jsem s malou byla na ž týdenní kontrole tak jako že vše ok, váha taky ok a ted jdeme v pondělí na 3m a na kartičce je 3m +očkování 😕 , neni to brzo když jí bude vlastně jakoby jen 7 týdnů? Chce dát hexu a synflorix, ten odmítam rovnou, takovu zátěž bych jí nedala ☹ ale nevim jestli i hexu posunout ? Na žádnou neurologickou kontrolu nejde, jen v září jdeme do centra vývojové péče která je pod neonatologií kde malá ležela.aby zbytečně neměla reakci 😒 Mladší syn byl 36tt ale ten váhově byl jinde 😀 a ten dostal hexu normálně ve 3m. Nebo je tam od nějaké váhy? počítam že bude mít kolem 5kg 😉

vanule
5. srp 2012

@marketa137 nám se holčička narodila ve 34tt 2030g.... na poslední kontrole u dětské nám říkala, že by už i očkovala ( v tu dobu jsme měli 2,5měsíce a 4,25kg) ale prý raději počkáme na vyjádření neurologa tam jdeme za týden to malé budou rovné 3měsíce. Taky doktorka říkala něco o tom, že tyto nedonošeňátka mají očkování Prevenarem13 zdarma??? tak jsme zvědaví co řeknou dál

marketa137
5. srp 2012

@vanule no my na neuro kontrolu ani nemáme. Já právě ty nepivinný ani nechci, přijde mě to jako zbytečná zátěž 😒 , počítam že váhově bude ok když jenom furt jí 😀 😀 . najednou bych jí to nedala když nevim jakou bude mít vůbec reakci. mladší má synflorix ale to jsme taky nedávala s hexou dohromady, tak uvidim co mě řekne zítra 😉

lenka5731
5. srp 2012

@vanule prevenar mají zdarma všechny děti, ne? je to zdarma, ale ne povinné.
jinak doktorka je teda docela šílená,... očkovat 2,5 měsíční nedonošené dítě.
@marketa137 pak napiš, co ti doktorka řekne 🙂

lenka5731
5. srp 2012

@vanule taky mi prosím napiš, co ti na neurologii doporučí. děkuju.

pavlk
5. srp 2012

Ahoj.Dcera se narodila v 31+1 a měla 1880g a 49cm. První očkování dostala ve třech měsících prevenar to měla 4700g a měsíc nato hexu při váze 5400g.Naštěstí bez reakcí.Vše na doporučení neonatologa.

vanule
5. srp 2012

@lenka5731 ve čtrvtek nás čeká kontrola, tak písnu. Prý vetšinou navrhnou cvičení Vojtovou metodou. No a na ten Prevenar nám řekli, že se platí přes 2tisíce, ale vzhledem k tomu, že jsme nedonošencí tak bude zdarma 😨 😕 a pak se v tom vyznej

marketa137
5. srp 2012

@vanule no on je prevenar, pak synflorix ty jsou zdarma pro všechny a pak je prevenar 13 a na ten se doplácí cca do 500 což by odpovídalo těm 2000 prootže u mimina se dávají 4 dávky 😉

@lenka5731 a co Vám řekla dětská? Zítra napíšu co bylo ale synflorix řeknu rovnou že ne navíc s hexou do hromady ☹

lenka5731
5. srp 2012

@marketa137 zatím jsem s ní o tom nemluvila, takže její názor neznám, zeptám se jí tenhle týden, mám jí volat, abych jí řekla, jak malá přibírá.

marketa137
5. srp 2012

@lenka5731 😉 no já si toho všimla až ted že je na kartičece 3m + očkování hexa a synflorix 😕 což mě přijde prostě moc. Chci jí objednat i na náušnice a tam až po prvnim očku a to taky chci co nejdřív dokud si za uši nebude moc tahat 😒 a bez očkování bych se bála jít na propíchnutí, náhoda je blbec a aby z toho nebyl nějaký problém 😒

vanule
5. srp 2012

@marketa137 jj s tím prevenarem jsem to takhle myslela, jen blbě napsala je to 13 a 4dávky. Vidím, že holčička je stejně "stará" jak ta naše a na náušničky už se taky moc těším, ale určitě počkáme až to bude odklepnuto doktory

marketa137
5. srp 2012

@vanule
@vanule jo jsou podobně, jakýho se narodila? na foniatrii řekla po prvnim očkování 😉

vanule
6. srp 2012

@marketa137 naše je 10.května a budete naušničky nastřelovat nebo propichovat?

marketa137
6. srp 2012

@vanule 🙂 tak to jsou skoro stejně, já měla akutní sekci 6.5. 😉 . Necham propíchnout, právě na foniatrii dělají jenom propíchnutí, zase si říkam že je to lepší, protože když by se malá hnula tak to neni tak rychlý jako tou pistolí 😒 a rovnou bude mít ty co jsme koupili 😉

vanule
6. srp 2012

@marketa137 u mě stejně tak na obyč poradně se objevila preeklampsie a už jsem mazala, přes noc se snažili dostat vysoký tlak dolů (u doktora 230/120, otoky všude po těle, bílkovina v moči) ale protože to asi nezabíralo, tak ráno 10.5. se rozhodli, že malá půjde chtě nechtě ven akutním císařem