Nedonošeňátka a jejich vývoj a trápení. Je jejich vývoj zpomalený?

moncicik
24. zář 2007

Ahoj chci si jen tak popovídat s maminkama co se jim miminka narodila předčasně zda je to znát že jsou dříve nebo zda je ten vývoj pomalejší než u donošených dětiček.
Rodila jsem na 36. týdnu a malý měl nezrálé plíce , to jsme dohnali v porodnici ale díky tomu že je nedonošenec tak teď lítáme po doktorech a po vyšetřeních a pořád ho pozorují zda se správně vyvýjí a tak, no není to nic příjemného.Takže bych ráda kdyby jste se podělily o vaše zkušenosti .Moc děkuji.Mona

lululu
17. říj 2007

tie predcasne porody maju velmi vela pricin, dost casto je to infekcia- a skutocne je vtedy lepsie, ked babo ide von z bruska, vtedy je ovela vacsia sanca na zachranu, jeho imunitny system je dost slaby.. pak ,ak by tam zostalo, take neurologicke poruchy vzniknu, pokial prezije, ze sa trapia vsetci, aj babo, aj rodicia.. v perinat.nemocniciach je vela takych deti.. so mnou bola 1 pani, kt.porodila v 28.tt, mala jej zakrvacala do mozgu, dost spatne, ale akoby zazrakom po 3och mm. sa to vsetko vstrebalo a mala len cvici a ziadny neurolog.deficit nema,dr.povedal, ze keby to na vlastne oci nevidel,je to ako zazrak... hovorili jej 1.3dni, ze nevedia, ci vobec prezije.. a je tu 🙂)))))
dashak: si to mala vazne perne, s tou preekl. mas pravdu, to Ti nikto nepovie presne.. je tam vraj milion faktorov, kt.to ovplyvnuju aj vek,genetika a ine srandy.. a tak... pls napis mi co vedela Tvoja mala, ked ste prestali cvicit,diky

lululu
17. říj 2007

lendy, tak ten Ti rastie ako z vody.. nasi mali 2310 a 2360 a teraz maju 5mesiacov a 6.4kg 😎 a to som pysna ,aki su velki 😀

denousek
17. říj 2007

dashdak v 32tt vypadala tva mala na 27-28tt??jak je to mozne prstala rust??tak to jsme rada ze jste obe v poradku......snad me nic takoveho nepotka... ☹

dashak
17. říj 2007

Lululu, se přiznám, že nevím, kdy jsme přestali vojtit. Teda tu jednu polohu nám zrušili tak v 6 měsících, protože neměla smysl, malou do té polohy nešlo prostě dostat, nešla ji otočit hlava na levou stranu (paradoxně ta, kterou dřív preferovala), a na sílu to fakt nešlo, takže rehabilka usoudila, že to je o ničem. Ale ten druhý cvik nám nechala, to je myslím na bázi toho reflexního plazení a tam šlo o to, aby otvírala dlaně, protože ona měla hlavně na pravé ručce zase hypertonus a měla je často sevřené v pěst a v té pravé i když byla třeba nervozní apod. Pak jsme cvičili cviky na přetáčení na bok a na bříško, to bylo takové posilování, 5x na bok a zpátky, čímž si posílila zase svalstvo a osvojila si techniku, takže se vzpírala o předloktí a pomohla si. Pak jsme trénovali posazování, to bylo taky v souvislosti s tím přetáčením, to se dělalo vleže, jednu nohu jsem ji připlácla k podložce, pokrčenou v kolínku, ruku musela mít taky položenou, tu jsem ji taky musela přidržet na podložce (docela náročné na moje malé tlapky, to všechno udržet 😅 no a druhou rukou táhnout směrem k těm přikurtovaným končetinám, a ona se vzporem o loket dostávala do šikmého sedu. To jsme zase cvičili na obě strany. Lézt začala v 8 měsících, na to jsme taky posilovali na válci na lezení, kde jsem ji musela koulet a motivovat hračkama a taky jsme dělali takový trakařek, kdy jsem ji chytla pod žebrama a vychylováním do boku jsem ji stimulovala k vykročení ručkou dopředu za hračkou, která byla třeba metr před ní. Pak jsme taky pilovali techniku správného lezení, aby správně střídala končetiny, takže jsem ji zase držela za třísla a popocházela s ní, nebo ji držela jednu nožku, pak rychle vystřídala druhou, no byla to pecka 😀 Takovéhle cvičení nám skončila zhruba v 9 měsících.

Pak se malá začla stavět, samozřejmě blbě, protože se hodně přitahovala ručkama a vzpírala o špičky, takže jsme zas museli trénovat, aby dobře nakročila jednou nohou do kleku, postavila se na tu nohu a pak teprve přitáhla druhou, pracovně jsme tomu říkali rytíř 😀 , páč to je jako poloha rytíře při pasování. A další cvik žabička, to zase v dřepu ji tlačit v kolínkách nožkami do zemně a pak ji dovolit vstát, s tím, že nohy stále tlačím do podložky, cílem je zase, aby se stavěla na celé šlapky a ne jen na špičky. No ale to už mi asi nějak otrnulo a moc jsme to necvičili, takže teď má proto možná problém s nevzhlednou chůzí 😅 , takže začneme zase cvičit, na zádička cviky na míči pro posílení a občas zajdeme i na bazén. Nechce se mi teď zase přihlašovat do plavání, půjdeme spíš až bude zas trošku větší, ať ji naučí i plavat. Chodili jsme loni od prosince do května, bylo to super, ale byli jsme z toho hodně unavení, protože jsme chodili každou sobotu brzo ráno, tak teď zajdeme v rámci našeho dne třeba k večeru až se vrátí manžel na půlhodinky do hotelu, kde mají taky teplou vodu. No pak taky teda musíme trénovat chůzi po nerovném povrchu, aby se ji dobře tvořila ta klenba, takže budu muset vytvořit nějaké polštářky, po kterých bude chodit apod. Za měsíc máme kontrolu, to není moc času, docela jsem znechucená z toho, že zas musíme blbnout, i když tohle nebude už žádné šílené trápení jako vojtovka, ale ani si moc neumím představit jak ty polštářky vytvořím (jsem totální antitalent na šití, takže to dám asi do igelitových sáčků a na to ji hodím nějakou deku. Jinak mi taky říkala (nevím jestli jsem to už včera nepsala), že i papuče jsou málo, protože to není pevná opora kotníku, takže i doma chodit v botkách kotníčkových, nebo aspoň v sandálkách (které teď už neseženu) a mám ji klidně nadoma obouvat naopak levou za pravou 😅 , že ji to bude nutit dávat tu nožku rovně, protože levou nožku dává špičkou hodně do strany.

Denousek,
no malá se začla zpožďovat už ve 26. tt, to měla hlavičku odpovídající týdnu, ale bříško měla o 10 dní menší. Doktor tehdy řekl, že to ještě není žádná tragédie, ale příště, že to musíme detailně proměřit (délka stehenní kosti apod. rozměry). Napsal mi tehdy magnesium a poprvé dopegyt na tlak, který jsem měla od začátku těhotenství hraniční nebo vyšší. Doporučil mi ležet na boku (myslím na levém?), protože se takhle lépe prokrvuje placenta a tudiž lépe vyživuje. Což u mě vůbec nešlo, malá vždycky začla tak šíleně kopat, že to vypadalo jako kdyby se topila a mě to hrozně bolelo, takže jsem byla ráda, že vydržím aspoň na zádech. On se ještě smál, že to je určitě dobře, že se raduje, že má konečně kyslík a výživu 😅 , ale mě to zrovna radostné kopání nepřišlo. No a za 4 týdny kontrola, už od pohledu jsem se mu nelíbila, břicho malé... To byl 30. týden, malá měla hlavičku zhruba 29. týden a bříško furt ten 26. týden. Kostenné části (hlava apod.) se totiž vyvíjejí nezávisle na výživě, kdežto svalové části - bříško záleží na funkci placenty, která teda moc nefungovala, což bylo vlivem preeklampsie. Protože jsem měla už moc vysoký tlak, který mění strukturu cév v placentě a tak malé skoro nic nešlo a prioritně se zásobuje kyslíkem mozek (naštěstí 😝 ) No poslal mě druhý den na vyšetření do nemocnice (aby to proměřili na jiném ultrazvuku a jiný nezávislý doktor), ale s tím, že si mě tam na 99% nechají a nejspíš půjdu tak v 33. týdnu rodit, císařem. Protože pro takové děti, je to lepší, průchod porodníma cestama navíc takhle oslabená by asi nezvládla, nakonec jsem měla stejně preeklampsii (což on si jaksi nevšiml, že jsem už u něj měla bílkovinu v moči), která se furt zhoršovala, tlak stále šplhal nahoru i přes 6 dopegytů denně a ještě nějaký jiný lék na tlak, který mi po consiliu předepsal internista a bílkovina se taky zvyšovala. Takže nebylo na co čekat, protože už to bylo nebezpečné a v těchhle případech se nebere ohled na zralost plodu-tedy na to, v kterém týdnu jsi, protože v nebezpečí je dítě a hlavně matka, která je pro lékaře asi priorita 😔 Může totiž dojít k eklamptickým křečím, při kterých může prasknout céva v mozku a nebo k odloučení placenty (což se stalo té holce, o které jsem psala v předchozím příspěvku), což znamená okamžitou smrt pro dítě a vysoké nebezpečí otravy i pro maminu 😝 . Takže se prostě nečeká na nic a řeže se 😅 Ale musím zaklepat, že zatím až na tu hypertonii a hypotonii nemáme zatím problém. Trošku nás zlobí očka, ale i tak, to je taky v pořádku, protože byla docela dlouho na kyslíku a navíc 37%, což taky kazí oči (paradoxně stejně jako nedostatek kyslíku 😝 ), takže i kdyby měla někdy brýle (což nám teď řekla očařka, že zatím to vychytáváme kapkama a brýlím se snad vyhneme, klepy klep) tak je to asi malé zlo a v porovnání s tím, co doktoři ten první týden vykládali - infekce nezjištěná z čeho, nevyprazďnování, netolerování stravy, krvácení do mozku, žloutenka a já už nevím co všechno, tak teď je na tom fakt dobře, jak říkám, neuroložka ji hrozně chválila a řekla mi, že následky na mozek to nemělo (krvácení se vstřebalo), malá docela hodně vykládá a umí říct i složitější slova, třeba propiska, zvířátka apod. Chvílema si člověk říká, že je to už za ním. Ale není, třeba když jsem se znova dívala na ten dokument nebo vidím dítě v inkubátoru, tak se ty vzpomínky na ty šílené začátky vybaví vždycky 😔 Takže já fakt nevím, kdy budu mít druhé dítě, vždycky jsem dojatá, když se někomu narodí miminko a zahlížím do kočárků, ale potkat mě znovu to samé, tak na to ještě nejsem připravená a navíc fakt až teď začínám mít pocit, že jsem na mateřské, že si s malou normálně hrajeme, děláme blbinky a nemusím ji jen drtit tím cvičením, rvát do ní pořád nějaké léky a honit se po vyšetřeních a to vlastně byla ve 4 měsících na operaci s kýlou, což je taky u nezralců časté, protože to tříslo není dovyvinuté, je tam větší jamka než má být a do té se pak může zatlačit střevo, zvlášť když jsme museli taky kvůli anemii brát železo a ta stolička byla tuhá a určitě ji to chuderku bolelo 😔

Tak já končím, zase jsem určitě splodila slohovku 🤐 🙂

lenoucha
17. říj 2007

Ahojte!
Denousek,myslim,že ta vaha je na tento tyden hraniční,tak akorat.aspon podle knižek.kež by měl přes kilo,zas by to bylo o něco lepší.

Kili,začal chodit ve 32 měsicich,to se popreve udržel sam na nohou.ale ja jsem to měla složitější.po po rodu měl krvacení do mozku,hromadila se mu tekutina v komorach,takže se musela odsavat.ma mozkovou obrnu,pravostranou,takže je ta strana slabší,ale na ty hruzy jsme dopadly ještě dobře.chodí,ale stale musime pilovat kvalitu.cvičit a cvičit!!ještě v roce a pul mi tvrdili,že se na nohy nikdy nepostaví.ale ja jsem je už přestala poslouchat.prostě jak jim dítě nezapadne do tabulky,tak nebudou spokojeni nikdy.

ale ty bud v klidu,pokud jsou tvoji drobečci bez neurol nalezu,tak je to na velmi dobre cestě.

lenoucha
17. říj 2007

lululu,my jsme cvičili vojtovku 2 a pul roku a to jsme zatim jen lezli,pak jsme museli na čas přestat,protože mi rehabka řekla,že aby na ukor pohybu nešla do haje psychika.malej začal byt dost psychicky špatnej.cvičili jsme na baloně a začali bobatha.dnes mame cviky na protažení a posilovaní.
ale nebyt vojtovky tak jsme dnes určitě na voziku.takže chce to vydržet a vysledky se dostaví.taky nam hodně pomohl pobyt v lečebně v Boskovicich.2 měsíce po přijezdu se malej postavil na nohy. 🙂 no to bylo radosti!!
a pak že to nepujde 😉
vím,že tam nějakej fyzickej handicap zustane,ale jsem rada,že to dopadlo jak to dopadlo.

kili
17. říj 2007

lenoucha, to isté mala aj moja sestra. Narodila sa jej dcéra, mala niečo nad kilo (teraz má tuším 10 rokov), mala krvácanie do mozgu a následne obrnu. Tiež jej hovorili, že nebude chodiť, a teraz chodí úplne bez problémou. Bola mi za družičku na svadbe, po čase som kamarátke hovorila o nej, že vieš to dievčatko, čo bolo tak trošku zvláštne a nie moc dobre chodila, ale ona si to vôbec nevšimla 😀

bobulka34
18. říj 2007

Neviete mi niekto poradit, boli sme u kardiologicky a povedala, ze mala ma silnu selest a ze sa to zvykne operovat. Nemate s tym skusenost. Mala 1.6 kg ked sa narodila. Chodime na antolsku k dr. Krč-Turbovej.

kili
18. říj 2007

bobulka, ak je to to isté, čo mal náš Adamko, tak je to to, že má otvorený duktus. Tadiaľ prúdi krv keď je dieťa ešte v bruchu, lebo sa nemusí okysličovať cez plúca. Mávajú to niekedy aj donosené deti. Je to jednoduchá operácia, ktorá sa robí na Kramároch. Spraví sa rez medzi rebrami na chrbte a tadial sa prejde k duktusu (je to pod srdcom, nie priamo na) a zaklipne sa klipsňou alebo sa zašiej. Zvládol to Adamko na výbornú, keď mal 700g, tak sa neboj 😉 . Ale ešte to môže byť niečo úplne iné, šelest môže byť asi z rôznych dôvodov.

lululu
18. říj 2007

dashak: diky, ani nevis, aku motivaciu toto ,co si napisala pre mna znamena.. budem cvicit ako drak, len aby sme to cim skor mali z krku 😀 teraz mame zasa pauzu, bo nas konecne zaockovali.. neviem, ako to bude pak, kubi sa mozno zasa zastavi na cas, ide v decembri na dalsiu operaciu, v podstate, to ta narkoza po narodeni vraj deti dost oblbne-aspon mne tak povedali, malehio mi hned operovali a ani som tam s nim v nemoc.nemohla byt takmer 2t, bo som bola chora po porode +s domkou v inej nemocnici,ona bola na JIS.jeho previezli,ale nemohli ho op.,bo zltacka..no kazdopadne,bol to zaber na psychiku, pak to vsetko s cvicenim, no je to velmi tazke, ale to tu mate vsetky, aj ovela ovela tazsie, myslim.. tak tak

lenoucha: tak to krasne, ked po takom naleze na mozgu toto dokazal🙂 sikulka

kili: ked nema neurolog.deficit,tak bude all ok 🙂

bobulka 34: aky druh selestu ma? druh op. zavisi aj od toho a od intenzity selestu, ked je silny ,tak sa to zvykne zoperovat.. ductus art.je casty.. bude to ok, v Ba su sikovni,ale aj inde🙂

cuckaa
20. říj 2007

lenoucha,v akom veku vam diagnostikovali dmo?Moj maly mal tiez krvacanie par dni po porode,cvicime vojtovku,neurologicka vravela,ze sa do roku ukaze ci to zanecha nejake nasledky na nom.Ideme pomalsim tempom,ale verim mu ze vsetko dozenie.Co vedel robit maly ako pol rocny?Obcas som uz zufala,hlavne ked mi ho ludia porovnavaju s detmi narodenymi v termine.Buduci tyzden zaciname chodit na plavanie,tak snad mu ten hypertonus trocha povoli.

kotenko
20. říj 2007

Ahojte, tak lili sa ma dobre, sice po narkoze schudla 200 gramov, ale uz ich ma zas spat. dycha bez kanyly, ale je trosku polohovana, aby sa jej lepsie dychalo. buvuci tyzden ide do NR, ale musi byt v inkubatore, lebo potrebuje este 3 litre kyslika, ale to sa pomaly znizuje, ked ho nebude potrebovat tak uz nemusi byt v inkubatore a mozem byt s nou. v nemocnici ma naucia zavadzat jej kanylu a krmit ju a zaroven by ma ucili orofacialnu stimulaciu - t.j. stimulacia pomocou akupunkturnych bodov na tvari a tym by sme ju naucili prehltat...
Inak plakat zatial neplace, lebo po vytiahnuti kanyly vraj este nemusi mat hlas, ale ze ten by mal pocase nastupit. ale vraj by uz potichucky vydava zvuky.
Mam ju aj odfotenu, ale fotky smeeste nestahovali s PC. asi tolko zatial.

maca793
20. říj 2007

ahoj ja som rodila dvojičky v 38tt, ale vývojovo boli v 35tt, 34tt. boli dosť malé - 2200 a 2580g. sprvu boli v inkubátore síce len 2 dni. a teraz sú z nich hotové slečny pomaly na vydaj.

maca793
20. říj 2007

síce majú len 6 rokov. 😵
nebojte sa, všetko detičky dobehnú nič nebude badať, že sa nrodili skôr

lululu
21. říj 2007

😎 cuckaa: co dokaze Tvoj maly?.. moje maju 5,5mesiaca tiez ich kazdy porovnava.. nevedia to co ostatni.. ani sa nepretacaju, ani snahu nemaju..maly mal tiez hypertonus,teraz sa to zlepsuje

lenoucha
21. říj 2007

cuckaa:malemu diagnostikovali dmo v pul roce.vojtovku jsme cvičili poctivě,ale v pul roku neuměl skoro nic.akorat pasl koniky trochu.až v roce a pul začal trochu lezt.jak řikaš,je to vše na hodně dlouho.a jde to strašně pomalu.moc pomalu,ale věř mi,určitě to tvoje maly dožene.jen trpělivost!!taky jsem se setkala s porovnavaním,nikdy sem to moc nechapala,proč to ty lidi dělají.ztratila jsem tak spoustu kamaradek,ktere si mě furt chodily stěžovat,jak toho mají moc a to kojení jak je vyčerpava atd.ale vubec si neuměli představit,co to je cvičit 5krat denně,hodiny stravene u krmení a jine problemy ktere jsme měli.ale pak jsem se na všechny vykašlala a přestala se s nima stykat.nemělo to cenu.

tak ti mužu řict,čas opravdu ukaže,nam to trvalo přes 2 roky,než jsem věděla na čem asi budem.

petrule28
21. říj 2007

Ahoj holky, zdravím vás !Máme teď 5kg, 13.10. nám byly 4 měsíce. Vojtovku cvičím 4x denně. Řekla bych, že se to ale zlepšuje...Jinak nemáme problémy žádné, musím zaklepat, nás hned od narození trápila jen váha ( 1740g ). Všem co máte problémy držím moc moc palečky, uvidíte, bude to dobré !! 😀

ricchie
21. říj 2007

Maminky, chtel bych se zeptat, jestli je mezi vami nektera s nevidomym nebo tezce zrakove postizenym miminkem? Vim, ze "nedonosenatka" mivaji s ocickama problemy, bohuzel u nasi nejmladsi princezny to pry nevypada dobre ☹

petrule28
21. říj 2007

Ricchie: tak to bohužel neporadím, a kdy se malá narodila ?? Jak moc je nedonošená ??

ricchie
21. říj 2007

petrule: narodila ve 32.tydnu

cuckaa
21. říj 2007

lululu,tak nerobi toho vela,len pasie koniky aj to nie ukazkovo.Nepretaca sa a tiez tam este nieje snaha.Viem,ze ma svoje tempo,ale ja by som chcela aby to bolo trocha rychlejsie.Musim mu len verit a dufat a nie zufat.Je mi vsak smutno,ze to takto dopadlo a nebolo to vsetko jednoduchsie.Chybaju mi tie dva mesiace co som skor porodila,to ako keby mi ich niekto ukradol.

petrule28
21. říj 2007

Ricchie: Ahoj a jaké jste měli míry a váhu ?? Ta vyšetření očiček, která jsme absolvovali v nemocnici byla ale dost drastická, co ?? U nás v Budějovicích k ním ani maminky nepouštějí...
Když je malé týden, to jsi ještě v nemocnici ??

lululu
22. říj 2007

cuckaa, ono je to tak , ze tie mesiace chybaju,ale vsetky tie mamicky ,kt.maju vacsie deti a mali podobny problem, hovoria, ze sa to casom vyrovna.. kazdopadne, aj ja mam pocit, ze sa to vlecie, ze ziadna zmena.. je to dost zaber na psychiku, vsak? tiez som si myslela, ze to bude vsetko v poriadku, len si odrodim a pojdem hned stastna domov.. sa to skomplikovalo, ale si hovorim, ze su ludia, kt. to maju ovela tazsie a aj horsie stavy.. moj maly ma razstep pera a podnebia, caka nas este neviem kolko operacii,neviem ako to bude s recou, + to ze su nedonoseni, slabi .. zaberak..

btw. ricchie, teraz sa robia vcasne po narodeni kadejake operacie u babatiek, nie je to mozne aj u Vas? vascina deticiek, kt.boli s nami v nemocnici a mali tento problem posielali po dosiahnuti urcitej hmotnosti a zhodnoteni klin.stavu rovno do Ba.. ale neviem,ake su indikacie,u ktorych babatiek je to mozne.. myslim, ze to Vam povedia... btw. drzim paste..

lululu
22. říj 2007

petrule28: to vysetrenie je vazne dost, som pri tom bola, mala kricala ako keby ju rezali, nam to robili pak aj v 2.mesiaci,pre kontrolu, kedze boli predcasne.. divocina.. 😖

denousek
22. říj 2007

DASHAK:to jo to je teda slohovka ted si mi nahnala strach..ja mam taky male brisko kdyz si vemu mikinu tak to na me nikdo nepozna...a na genetice v 24tt bylo vse ok....ale ted mi dr napsal taky megnesko...mam akorat maleho hodne nizko ale tak snad roste jak ma ....bojim bojim... ☹

dashak
23. říj 2007

Ahoj holky,
jdu pozdravit a povzbudit, i když bych to taky teď potřebovala 😅

Předně, smekám klobouk před lenouchou, že byla tak statečná a i přes ty zlé prognózy dokázala, že zázraky se dějí 🙂 Fakt klobouk dolů 😔

ricchie, s těmi očičky se ještě určitě bude dát pracovat, navíc to oko v tomhle týdnu není dovyvinuté, takže se to ještě může změnit. My chodíme na oční doteď, malé je dělali několikrát v nemocnici a potom ještě jsme byli po propuštění dvakrát v té nedonošenecké oční poradně, a to jsem teda byla u obou vyšetření a je to fakt záběr, sama jsem měla slzy v oku, už jen jak jsem viděla ten cíp, složený do trojúhelníku, do kterého to mimi pevně zavinou, aby se nemrskalo, no a pak jim dají ty plíšky na víčka, aby měli očka dokořán, protože kontrolujou oční pozadí. Ale ty dětičky na to rychle zapomenou a nejspíš to ani nebolí, jen je to pro mě nepříjemné, že zas do nich někdo dlube 😉

Jinak co se týče cvičení...cvičte dokud vám síly stačí 🙂 , protože čím jsou ty děti větší, tím je to horší a zafixovat je do té polohy, je nadlidský výkon. Já mám teď taky problém, máme cvičit na tom míči, ale malá je na něm úplně nepříčetná, navíc od středy, kdy dostala očkování, měla horečky a strašně ji smrdělo z pusy, včera ji z té pusy vytekl nějaký sajrajt, měla úplně hnědé mapy na polštáři, takže jsem volala doktorce a ta mi řekla, že to nemůže z toho očkování být, že reakce na spalničky se dostavuje až kolem 10. dne a ne hned. Tak nám řekla, ať se dnes stavíme. Malou chuděru politovala, ta ani nejí, jen mlíko, protože nemůže chudinka od bolesti kousat, má úplně sestouplé maso kolem zubů, nateklé, bolavé... je to prý nějaká virová žába, která napadá dásně, jazyk a sliznice 😝 , ale oddechla jsem si, už jsem měla strach, že má nějakou tu hnisavou anginu, s tou jsem byla jako dvouletá v nemocnici.

denousek, jo Ivanka taky byla nízko a tlačila mi hlavičkou (tak byla celou dobu, hlavičkou dole) na pánevní dno a měla jsem i málo plodovky, respektive na spodní hranici. Na mě to nešlo poznat skoro vůbec, vypadala jsem spíš jako když se dobře najím, takové trochu vyboulené břicho 😅 Tak teď ti někdy budou dělat zase UZ ne? Dělá se automaticky ve 30tt, takže zas budeš vědět, jak je mimísek velký. Ale zbytečně se nestresuj 🙂

Tak zatím pa a držím všem palečky 😵

moncicik
autor
23. říj 2007

Ahoj holky,
tak jsme se včera vrátili z nemocnice, zjistili mu Polyrystenozu, tak ho museli operovat , prakticky hned jak na to přišli.
No byl to hrozný. ☹ , ale už jsme doma...a je jako vyměněný...je spokojený a začíná broukat. 🙂

..tak a te'd vás jdu dočíst. 😉

kotenko
23. říj 2007

Ahojte kocky, lili je zas na kanyle a ma aj pristroj, lekarka povedala, ze do 2 dni sa dr. rozhodnu, ci jej spravia tracheotomiu. Chudiatko moje, nenechaju ju na pokoji, stale jej nieco robia, uz ju chcem mat pri sebe a objimat ju. Vyzera to tak, ze mozog sa nam nevyvija a nedava podnety na dychanie. Uz nemam sil dalej bojovat, tak rada by som bola pri nej a dodavala jej sil, ale ked je na JIS-ke, tak pri nej nemozem byt... Je mi s toho hrozne 😢

cuckaa
23. říj 2007

ahojte,
vcera sme boli na rehabilitacii a ked sa podari,tak pojdeme na dva tyzdne do rehab.centra do Martina aby nas naucili spravne cvicit tie tazsie cviky.Preplakala som cely vecer,mam taky strach o maleho.Odkial ste brali energiu,ja uz obcas nemam sil.Inac dnes som bola prvy krat plavat s malym a pacilo sa mu to,verim ze mu to aspon trocha pomoze a ze sa uvolni.
Vase pribehy mi dodavaju silu,povzbudenie a hlavne vieru v to,ze vsetko bude raz lepsie.Dakujem.

kotenko
23. říj 2007

Cuckaa, ja tiez uz nemam silu bojovat dalej, je to proste obrovska zataz na psychiku a citi to aj dcerka... ja sa uz vobec necitim ako matka, neviem co je to mat babatko, vobec nemame nadviazany medzi sebou citovy vztah, ked sa jej prihovaram a hladkam ju, tak na mna vobec nereaguje. Je mi s toho hrozne a vobec mi to nedava silu, drahusik ma velmi podporuje, ale ked viidm, ze Lili na mna vobec nereaguje, tak som na dne.. 😢 😢 😢