Nemoc ruce, nohy, ústa. Máte zkušenosti?

luzca11
7. črc 2016

Maminky byla nám dnes zjištěna tato nemoc. Dcerka má všude naboptnane puchýře . Nějaké rady? Byla už jsem v lékárně i zdravé výživě.

soyevita
7. črc 2016

@mala_vavrova Kůže se nám pak taky loupala ale ty nehty??No to je děs .....,věřím,že malé dítě může skončit rychle na kapačkách

bzubzalka
7. črc 2016

Chytla jsem od syna, on měl nastesti jen pár pupinku a zvysenou teplotu, pakse oloupal a dobrý. Ja měla teplotu, unavená šíleně, usinaka jsem úplně všude. Nohy-chodidla puchyr vedle puchyre, pusa taky.nohy palili jak kdybych vhodila po ohni po 3dnech se sloupli ve dvou kusech.nechutny, bolavý. Pusaafty taky az do krku. Příšerná nemoc, chtěli si mě nechat v nemocnici, ze to he vysoce infekční.

bzubzalka
7. črc 2016

Jo a nehty my na nohou slezly taky.

soyevita
7. črc 2016

@urtica Já bych ji do té nemocnice vzala,ať máte klid.Třeba tam bude někdo schopný a buď diagnózu potvrdí,nebo vyvrátí.Kolikrát jsem taky jela s holkama,když se mi něco nezdálo.....

soyevita
7. črc 2016

@bzubzalka Tak to můžu děkovat panu Bohu,že jsme to nechytli,ta nejmladší měla všechny tyhle divný nemoci

urtica
7. črc 2016

@soyevita Jj, asi pojedem, díky...

soyevita
7. črc 2016

@urtica Tak pak dej vědět,hlavně ať je myšce brzy líp

urtica
7. črc 2016

@soyevita Jj, dám vědět, muž ji chvilku vyvezl na vzduch (bydlíme u lesa), tak až dorazí...díky.

lusiana125
7. črc 2016

My dnes u dr. Je nám 8.mes, trvá nemoc 10 dní? Užívají nějaké léky vaše děti? My máme potírat heřmánek,repikem

soyevita
7. črc 2016

@lusiana125 No těch 10dni to určo bylo,někomu to odezní rychleji a někomu i déle.

bzubzalka
7. črc 2016

@soyevita je to hrozný co je dnes za nemoci...

luzca11
autor
7. črc 2016

@urtica Jestli už chce jet i muž, tak bych asi jela za to nic nedáte a je hodně věcí co by ji mohlo ulevit.. Sama vím jak sem měla monenukleozu, že jsem byla ráda za každý nápad v nemocnici co měli.. My asi zítra taky pojedem chci vědět co vlastně má, hodně lidí mi řeklo, že to vypadá i jako neštovice ale patlat na ni více věcí nemůžu.. Jinak mluvila jsem se sestrou z nemocnice, která má i vlastní zkušenosti se synem a řekla mi, že si není vůbec jistá, jestli to co malá má je ono.. A že nechápe, že mi na to řekla at ji dám jen betadine, že ona měla přímo na to mastičku.. Ani o tom, že se nesmí koupat atd se nezmínila..

lusiana125
7. črc 2016

@soyevita děkuji. Mě přijde. Že se nám to ještě roji. Tak uvidíme

soyevita
7. črc 2016

@luzca11 Já jsem ty nožky a ručky koupala v hodně slabém roztoku hypermanganu.Ale dceři už bylo víc jak 9let,kvůli infekci a vysušovalo to.No mě se podle těch fotek nezdá,že by jste měli stejnou nemoc.Ale když to nepozná ani dr.??
A betadine,no nevím,je to sice dezinfekce.....Tak asi u vás to taky nemocnice jistí

luzca11
autor
7. črc 2016

@soyevita Ano taky jsem ji jednou koupala v hypermanganu, dělala jsem na LDN, tak se ji snažím co nejvíce ulevit ☹

jaa
7. črc 2016

Už jsme si tím také prošly.Malá měla oba tipy viru.U jednoho jsou jen ploché fleky na dlaních a chodidlech a jen zarudlý krk a oči.U druhého jsou puchýře,teplota,afty.U obou se pak sloupe kůže.Jedná se lidově řečeno o slintavku a přenáší to převážně kočky,které vymetou vše a hlavně chodí ke skotu.Holky to chytly v Řecku a pak s tím letěly letadlem.Byla to hrůza.Kor u starších to probíhalo dost agresivně.

soyevita
7. črc 2016

@luzca11 No chudák malá☹Fakt divný,kdyby toho měla víc na trupu a na bříšku,tak bych si myslela,že to jsou neštovice.Ty kolínka má hrozný ☹

mala_vavrova
7. črc 2016

@bzubzalka tak až na tu pusu jsem měla to samé. Mazala jsem to vším možným i nemožným. Cpala do sebe zyrtec, fenistil, brufen. Nic nepomohlo. Možná trochu Virasmooth gel na neštovice . Horečka, zimnice a do toho doma 4 měsíční mimino. Za mě nejhorší nemoc...navic to klidně můžeš chytnout znovu 😒

soyevita
7. črc 2016

@mala_vavrova No nestraš,mě dr.tvrdila,že je to stejné jako pátá ,šestá nemoc a už to víckrát nechytne

mala_vavrova
7. črc 2016

@hz no pokud si dobře pamatuju, tak je to vir podobný neštovicím. Jen na to nic není. Žádný lék, žádné očkování. Doktorka říkala, že jde jen snižovat teplotu, tlumit bolest a čekat až to přejde

k_katerinka
7. črc 2016

Také to zrovna řešíme, syn 15m. měl dva dny horečky, k tomu se po celém těle osypal vyrážkou, za dva dny se mu na dlaních a mezi prstíčky na rukou a nohou udělaly puchýřky. Krk bolel trochu, naštěstí chuť k jídlu mu nechybí. Za pět dní se vše zhojilo a zmizelo, teď je to sedmý den a už se mu jen loupe kůže na prstech - jak tam byly ty puchýřky, tak odumřela a musí pryč. Zato já, chytla jsem to od něj, ruce a nohy samý puchýř a v krku také, jíst se nedá, ruce i nohy šíleně svědí, nepomáhá fenistil, tekutý pudr ani nic takového, pouze studené zábaly. Mám vyzkoušeno 🙂 po třech dnech puchýře začaly mizet, pátý den zůstaly jen fleky a loupe se všechna kůže. Nehty mám divné, asi slezou také, bříška prstů necitlivá tou odumírající kůží, vypadám jako opařená, ale jsem šťastná, že už je to pryč. Jen nemůžu nikde dohledat, kdy se může mezi lidi bez rizika nakažení, nevíte některá? A zda hrozí riziko nákazy např. pokud já jsem ještě infekční, ale syn už zdravý a vezme si ho na hlídání babička?

jaa
7. črc 2016

@soyevita může to dítě chytit opakovaně..

soyevita
7. črc 2016

@jaa
@mala_vavrova To jsem snad ani neměla vědět .......

bzubzalka
7. črc 2016

@mala_vavrova přesně, taky jsem.rikala, ze jsem nic horsiho neměla. Vubec jsem.nemohla chodit, nohy palili i v klidu.hrozný

jaa
7. črc 2016

@soyevita Je to tak☹

kaja2016
7. črc 2016

Radsi jsem tuhle diskuzi nemela cist. ☹ Jak se to siri se vi? Kapenkova infekce nebo dotykem?

luzca11
autor
8. črc 2016

Já to vzdávám, pojedu na pohotovost, malá má v nohách krátery a dělají se další a další, bojí se i vyčůrat, vůbec skoro nespala, přese mi musí namíchat naku mastičku když jsou i na ekzem atd.. To at mi netvrdí jak dr. že jenom betadin a nic víc

nat
8. črc 2016

@hz chytly jsme to ve skolce,je to velice nakazlive a infekcni a dite nesmi chodit na hriste nikam.K dokorce jsme volaly a bohuzel se to neleci musi to samo odejit vetsinou do tydne je klid

hz
8. črc 2016

@nat je to divne. Ja sama jsem ucitelkou v MS a za svou praxi vice jak 10 let jsem se s nicim takovym nesetkala..navic se zda, ze je to docela drasticka nemoc, je mi divny, ze doktori s tim nijak nebojuji, lek neni, ani se poradne nevi, z ceho to je..divne... pripada mi to trochu jako kdysi byl mor.. 😖
a kdyz j to vysoce nakazlive a chytli jste to ve skolce, v tom pripade by mela byt uzavrena a jeji ucastnici v karantene. Meli to vvsechny deti v te tride/MS? nejak se mi to nezda...

mala_vavrova
8. črc 2016

@hz u nás ve školce se to za tri roky objevili jednou a během cca. Dvou měsíců to chytlo 75 % děti. Doktorka mi řekla, ze na to nic není a že jsou infekční dokud mají pupinky. Ještě se děsně divila, že jsem to chytla i já, že dospělí to většinou nechytnou...mám hold štěstí....