Neštovice při atopickém ekzému, máte fotky?

rasha
31. bře 2015

Prosím máte někdo fotky?Malá má necelé 2 roky a má je strašné.Potřebovala bych posoudit,zda je to ještě normální,bojím se,abych třeba nezanedbala bakteriální infekci kůže.Teploty má pod 39,dnes je to 5.den,včera jsem začala mazat mlékem Tanno Hermal,řekla bych,že už se vysušují,ale přesto vypadají strašně a má je v obrovském mnoství.Fenistil na svedení úplně nezabírá. Děkuji za pomoc

hojda
31. bře 2015

U každého je to jiné, ale kamarádka s atopákem to měli opravdu ošklivé.

bohužel, nejvíc trpí štěpánek. na ten jeho atopickej ekzém je to docela pohroma. mažeme ho vším možným, místy mu tělo mokvá, místy je zase tak vysušené, že kůže praská až na maso. bolí ho v podstatě jakejkoliv pohyb, takže vždycky když se přemůže a usměje se, emoce udělají svoje... nemá to chlapec zrovna nejlehčí, fakt že ne. 😔

rasha
autor
31. bře 2015
rasha
autor
31. bře 2015

@hojda Chudáček... A máte to také tak?Viz. foto

hojda
31. bře 2015

@rasha ta noha je hodně ošklivá, to nebylo moje dítě, jak jsem psala nahoře.

kataamisa
1. dub 2015

Ahoj, já mám sama atopický ekzém a takhle ošklivé jsem neštovice neměla, dostala jsem je až v pozdějším věku, tak si to pamatuju. Na tvém místě bych zavolala kožní, takový průběh může kůži zjizvit.

rasha
autor
5. dub 2015

Tak nakonec mi to nedalo a jeli jsme přímo do nemocnice na infekční a nechali nás tam 4 dny.Měli také podezření na komplikace se zánětem mozečku,protože malá špatně chodila a třásla se.Nakonec se ale ukázalo,že to bylo z horečky a bolavých neštovic,které měla i mezi nožičkama a půlkama,prostě všude 😖 .Dostala antivirotika v kapačkách,druhý den se přešlo na tablety.Poďubkala jsem ji Novikovem a dost se to vysušilo,do tří dní odpadávaly stroupky.A stále odpadávají.Dostali jsme na promazávání Excipial U Lipolotio,snad nezůstanou jizvičky.Třeba tyto informace někomu pomůžou.Já jsem ráda,že už je to za náma a nikdy více 😠 !

lamarika
5. dub 2015

@rasha kamarádky dcerka je měla asi nastejno jako vaše. Dostala do nich i nějaký zánět. Jizvičky ji bohužel zůstaly po celèm tělíčku. Je to teda teprve půl roku, ale nelepší se, pořád jdou hodně vidět a má tam jako by krátery. Můj syn je silnej exematik a má je odedneška. Úplně se hrozím toho co nás čeká ☹

rasha
autor
5. dub 2015

Tak vám přeju mírnější průběh,at to probíhá co nejlépe 😉 . Uvidíte 3-4.den je to nejhorší... Zánět teda neměla,ale bála jsem se,že bych ho nepoznala,proto jsme raději jeli.Taky má některé hluboké,snad se to zregeneruje,když budeme promazávat.A v nemocnici jsme jen oplachovali čistou vodou,ted doma koupeme v ovesných koupelích a kapu do toho tea tree olej na dezinfekci a dosušení

lamarika
5. dub 2015

@rasha teď jsem si jen vzpomněla, že tý dcerce od kamarádky se po prodělání neštovic zlepšil o dost exém. Prakticky už ho nemá. Tak třeba i u vás to teď bude lepší.
Děkuji! Doktorka chtěla synovi nasadit nějaké léky aby neměl tak těžký průběh. Měla strach aby nemusel do nemocnice. Měla jsem za ní přijít při objevení prvního pupenu. Jenže dnes je neděle a zítra svátek, tak budeme muset do úterý vydržet

rasha
autor
6. dub 2015

Jo,to by jste také asi dostali ten Herpesin nebo nejaké antivirotikum.Do zítřka to zvládnete,snad to ještě nebude tak hrozné.Díky za info,také už jsem někde četla,že se ekzém po neštovicích zlepšil,uvidíme