Pár dní do porodu a doma sourozenec s neštovicemi

novynka
14. bře 2016

Ahoj, mám podezření, že náš malý chytil neštovice. Dnes měl na čele dva hodně nalité pupínky, které večer praskly, jeden má stroupek, druhý jen červený flek. Problém je v tom, že za týden mám termín porodu. Já osobně neštovice v dětství prodělala. Myslíte, že může jít opravdu o neštovice, za jak dlouho by se více osypal, kdy je nejvíc infekční, a jak to pak může probíhat po porodu? Máte někdo zkušenost??

anetka1701
14. bře 2016

neštovice jsou boláky, které se podlijí tekutinou. udělají takové jakoby puchýřky. Z toho co popisuješ to není. Můj názor je ten, že bych zavolala dětské lékařce at se na to podívá a probrala s ní další postup. Osobně bych asi zůstala v porodnici o pár dní déle klidně, dokud syn pak nepřestane být infekční (infekční je cca. dva dny před vysypáním až do doby, co je v puchýřkách tekutina. Jak boláky zaschnou, je to OK)

shine2015
14. bře 2016

@novynka kolem porodu je to velke riziko a pro syna sezen nahradni bydleni (babicka apod) nebo pro sebe a miminko.... V porodnici te podle mne nenechaji dele nez je nezbytne nutne. Potrebuji misto pro dalsi rodicky. A obavy bych mela,nepodcenovala bych to.

anetka1701
14. bře 2016

@shine2015 100% jí v porodnici nechají déle. Byla semnou na pokoji maminka, řešila něco podobného a nechali jí bez problému...

novynka
autor
14. bře 2016

a ukázalo by se to třeba už zítra? mám za to, že včera měl na čele dva červené flíčky, dnes teda nalité pupínky a večer z jednoho je stroupek.... to pak tedy budu doufat, aby miminko vydrželo minimálně do termínu, a pak jak dlouho bych zůstala v nemocnici :(

barulina
14. bře 2016

Nestovice jsou infekcni cca dvyndn ored obsyoanim do zaschnuti posledniho pupinku.cca tyden. No vnposlednim trimestru neva a ikdyby byly tak tu infekcnost asi stihnes tak by to melo bT v klidu

shine2015
14. bře 2016

@barulina lekari varuji v obdobi kolem porodu....

barulina
14. bře 2016

@shine2015 zreume kvulinsamotnemu porofu neb je toninfekcni anpr novorozence rizikove. Celkove do roka nestovice nebyvaj ok. Vic jaknpisu vyse

vosinka
14. bře 2016

Podle popisu bych taky řekla, že to neštovice nejsou, ale radši bych šla k dětské doktorce a v případě nutnosti se evakuovala. Jo a v naší porodnici taky není problém být déle....Držím palce!

hojda
14. bře 2016

Důležité je ,že jsi je měla ty jako malá, mimčo by mělo mít protilátky od tebe, problem by byl hlavně pokud bys měla ty neštovice ty v době porodu.

Tohle je docela zajímavý článek.

http://www.porodnice.cz/clanky/prvni-porod-onli...

vosinka
14. bře 2016

@hojda Moc hezký článek, děkuji! 🙂

baja8
14. bře 2016

Ahoj, tak ja mela neštovice 14dni pred porodem a v detstvi je neprodelala..takze blbe..urcite bych zasla radeji k detske lekarce s malym a poradila se.U vas je urcite fajn, ze uz jste je prodelala v dětství.Ale pokud se potvrdi u maleho, tak s miminkem si sehnat bydleni treba u babicky..nam to taky doporucili v porodnici..po dobu,kdy bylo me starsi dite jeste infekcni..i kdyz nestovice ode me nechytlo